Veselam
Neticami stāsti

Pazīstamas dziednieks Oskars Peipiņš: Kā būt neinteresantam slimībām0

Foto – Matīss Markovskis

Rūpēties par 10 draugiem

Būt neinteresantam slimībām. Vairot gaismu sevī. Kurš gan to nevēlētos! Dziednieks Oskars Peipiņš ieskicē ceļu, kā to padarīt iespējamu.
 Dziednieks priecājas par paša izveidotajiem jaunvārdiem: veselnīca – pretstats slimnīcai; veselokase – pretmets slimokasei. Izrādās, dziedniecības centrs “Akvilona” jau pāris gadu rīko starptautisku nometni, ko tā arī sauc – Veselokase. Tajā tiek pulcināti veselīga dzīvesveida entuziasti, dažādu atveseļošanās virzienu pārstāvji. Tur viens no būtiskiem  noteikumiem – aizliegts runāt par slimībām, sāpēm, vecumu un ķibelēm. 
“Ja uzsveram slimības vārdu, tātad reklamējam to, barojam ar enerģiju. Kaite to tik gaida, lai par viņu domātu! Lai uztrauktos, pieskatītu, pētītu kā zem lupas. Taču vajag gluži otrādi – nepieminēt savu organisma negāciju ne ar vārdu, ne domu, pat ne emocionālu reakciju. Dzīvot tā, lai netiktu iedarbināta programma uz slimošanu. Tam palīdz, kā es tos dēvēju, desmit veselībai uzticamie draugi, desmit muskulīši, ko vajag darbināt, trenēt. Par katru īpaši jārūpējas, jāpiedomā,” uzsver Oskars Peipiņš.


Desmit veselības draugi:

  • 
Mīlestība
  • 
Kultūra (gaisma sevī)
  • Darbs
  • 
Radošums
  • Gribasspēks
  • Ūdens
  • 
Gaiss
  • 
Kustības
  • 
Miegs
  • 
Pārtika

Atbilde sev pašam


Iedomājies, ka esi atnācis uz darba interviju pats ar sevi. Jautājumi ir visai vienkārši, bet būtiski: kā kop savu garu un dvēseli, cik daudz mīli, kā rūpējies par miesu? 
Katru cilvēku, ikvienu dvēseli Dievs laidis pasaulē ar īpašu misiju – vairot gaismu, labestību un mīlestību, padarīt Zemi labāku. Ko esi darījis, lai vairotu pasaules skaistumu? 
Vai veselība ir vērtība, prioritāte tavā dzīvē? Vai ik dienu izkusties, vingro, noej kājām desmit tūkstošu soļu? Nē? Tātad negribi būt vesels! 
Vakarā sātīgi pieēdies un ej gulēt? Tātad vēlies saīsināt dzīvi, zāģē zaru, uz kura sēdi! 
Cel naidu, skaud, domā ļaunu, iedzer, uzpīpē, esi nevērīgs pret savu ķermeni? Tātad apzināti sev kaitē! 
Vai, skatoties spogulī, patīc sev? Ja tā nav, turklāt neesi sev šķitis tīkams ne reizi pēdējā gada laikā, tātad nemaz nemīli sevi.

Padomā, kādu amatu, profesionālo kompetenci un atalgojumu pēc šādas improvizētās darba intervijas sev uzticētu. 
Ir vērts par to visu aizdomāties. Uzrakstīt savai dvēselei vēstuli, lai pavaicātu: dvēsele mana, kā jūties manā ķermenī, kas man jādara, lai tu būtu laimīga? 
No rīta paskatoties spogulī, ne tikai aplūkot, vai seja tīra un mati sasukāti, bet gan pateikties dzīvei par iespēju elpot, mīlēt, kopt puķes, barot baložus, smaidīt.

Vakars gudrs kā rīts

Foto – Shutterstock

Veselības draugu pulkā ir arī kustības un miegs, ļoti nozīmīgas dzīves sastāvdaļas. 
Nemaz nevajag daudz, lai izkustētos veselīgi. Piemēram, var izmantot pasaulslavenās latvietes Vijas Vētras ieteikto paradoksālo vingrošanu gultā. Guļot 3–7 sekundes sasprindzina un atbrīvo katru muskuli pēc kārtas, sākot no kāju pirkstiem uz augšu. Ar katru muskuli parunājas, sajūt, kā klājas. Tas aizņem vien piecas līdz septiņas minūtes.
 Līdzīgi par miegu. “Nereti runā par pūcēm un cīruļiem, bet vairākums no mums, manuprāt, pamazām kļūst par baložiem – vēlu ejam gulēt un agri mostamies. Tāpat nezinu nekā muļķīgāka par teicienu, ka rīts gudrāks par vakaru. Ja vakars ir gudrs, tikai tad rīts būs tāds. Kādu gribi sevi redzēt no rīta, uz šāda viļņa turies, jau liekoties snaudā. Gribi pamosties rosīgs, ej mundrs gulēt, un neaizmirsti, ka gulta ir svētvieta, jo tā atjauno spēkus,” piekodina Oskars Peipiņš.Likt lietā ūdeni


Ūdens spēj palīdzēt. Tam der paņēmiens, ko var dēvēt par ceremoniālo maģiju. 
Vispirms atrod fotogrāfiju, kurā pats sev patīc, esi priecīgs un laimīgs. Tajā nevajadzētu būt nekam liekam, arī citiem cilvēkiem ne. 
Vakarā noliek uz galda glāzi ar ūdeni, pretī tai novieto šo fotogrāfiju un piedomā, lai ūdens iegūtu tās īpašības, kas man nepieciešamas: lai kļūstu radošāks, čaklāks, laipnāks, lai zūd ķermeņa defekti, rodas dzīvesprieks… Var arī teikt: ūdens, tu esi gudrs, pats zini, kas manai personībai patlaban visvairāk vajadzīgs. No rīta šo ūdeni maziem malciņiem izdzer. Kādu ūdeni dzer, tāds arī esi. 
Tas ir veids, kā uzticēties savai zemapziņai, jo, iespējams, citādi vairs nespēj saklausīt to, ko tā saka priekšā.

Ļoti vērtīgs ir strukturētais ūdens. Ne velti bērniem tik ļoti patīk laizīt lāstekas. 
Ielej krūzē ūdeni un liek ledusskapja saldētavā, lai sasalst. Ja ārā ir krietni mīnusi, var izlikt aiz loga, tikai trauks jāapsedz. Pirms dzeršanas krūzi pasilda, lai ūdens ir apmēram ķermeņa temperatūrā, bet ne augstāk par 40 grādiem. 
Svarīgi! Dzeršanai der vien trīs ceturtdaļas krūzes, apakšējo daļu nelieto, izlej.

Ir vērts arī pagatavot ļoti vērtīgu rīta dzērienu. Ņem glāzi silta ūdens (ķermeņa temperatūrā), iemaisa tajā deserta karoti medus, kamēr izšķīst. Tad pielej pustējkaroti 5% ābolu etiķa, samaisa. Izdzer maziem malciņiem. 
To dara ik rītu tukšā dūšā aptuveni mēnesi. Īpaši noder ziemas izskaņā. Šāds dzēriens ne tikai attīra organismu, bet arī atbloķē, padara dzirdīgāku pret zīmēm. Tātad labāk varēs sadzirdēt vēsti par slimības tuvošanos.
Aizdomājies, kāpēc klauvē


Ilustratīvs foto
Foto – Shutterstock

“Fiziskā ķermeņa saslimšana, kad to sajūti gluži fiziski, ir kā pēdējā instance. Tas nozīmē, ka neesi ņēmis vērā brīdinājumus, zīmes. Turklāt tās ir vairākas.
 Der zināt, ka cilvēku sargā apvalks jeb tā dēvētā aura, līdzīgi kā Zemei ir ozona slānis. Tie ir pieci dažādu vibrāciju un blīvuma ķermeņi, kas aptver cilvēku kā lampas kupoli. Gars, dvēsele un miesa, pamanot bīstamību, dod zīmi, ka veselums ir izjaukts. Tātad līdz sasirgšanai vismaz piecas reizes jau noskanējuši zvaniņi, atskanējuši klauvējieni: neej, nedari… Tikai pēc šādiem brīdinājumiem slimība sāk skart fizisko ķermeni,” klāsta Oskars Peipiņš.

Kādas ir šīs zīmes? Visdažādākās, piemēram, piepeši izdzirdi uz ielas, plašsaziņas līdzekļu ziņu klāstā atrodi informāciju, kas kaut kā citādi uzrunā. Vai satiec cilvēku, kas pavēsta ko tādu, kas mudina ieklausīties. Atver grāmatu un it kā nejauši acīs iekrīt rindkopa, kurā rakstīts, teiksim, par organisma imunitāti. Jaunā Mēnesī sapnī redzi ko neparastu, trauksmainu, ar īpašu piegaršu. Katrs no tiem var būt brīdinājums. Jāsāk aizdomāties, ko dari aplam.
 “Nevajag gan dramatizēt, tomēr arī neder laist visu pāri galvai, sak, nieki vien. Dzīvot uzmanīgāk, būt vērīgākam pret sevi. Tad pienāks laiks, kad kļūsi interesants veselībai. Ja to tiešām vēlies – rīkojies!”

Īpašie gadu rēķini
.
Cik gadu tev šogad paliek? Ja gadu skaits dalās ar trīs, septiņi vai divpadsmit, der zināt, ka šis būs īpaši veiksmīgs gads. Taču, iespējams, arī krustceles, kurās stāvot nāksies pieņemt kādu svarīgu lēmumu. 
Turklāt šis ir garais gads, tātad būtisks, jo ir kā kopsavilkums iepriekšējiem četriem gadiem.

 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.