Personiskā arhīva foto

“Reizēm kolēģiem ir mani jānones no skatuves”. Jaunās Glorijas sapnis sabrūk smaga artrīta dēļ 0

Tam nevar būt gatavs

Autore: Signe Prola, speciāli Veselam.lv

Dzīve nereti piespēlē mums pārbaudījumus, reizēm šie pārbaudījumi ir nežēlīgi, pat netaisni. Glorijai Annai Gobiņai bija vien 15 gadi, kad viņa uzzināja, ka viņas sapnis – kļūt par profesionālu baletdejotāju ir nereāls, jo viņai diagnosticēja artrītu. Ko darīt, ja tas, par ko tiek sapņots no bērna kājas, tiek iznīcināts pašā saknē, īsti nemaz nedodot nekādas iespējas to piepildīt? Glorija stāsta par savu trīs gadus ilgo cīņu ar slimību, nepadošanos un veidiem, kā neļaut slimībai ņemt virsroku.

EL
Egils Līcītis
Ziņas
“Piedodiet, bet pasaulē nekur nav tik mazdūšīgi zaķpastalas kā mūsu Saeimā.” Egila Līcīša feļetons 27
9 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Nevakcinētie šobrīd berzē rokas un priecājas!”, “Kāpēc vakcinētie nedrīkst pastaigāties?” Soctīklotāji par lokdauna ierobežojumiem 204
19 stundas
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Sēdes laikā ministri zvaigāja par akadēmiķiem, cēla pie deniņiem pirkstus un grozīja, uzvedās kā skolasbērni! Egila Līcīša feļetons 59
1 diena
Lasīt citas ziņas

“Es tam nebiju gatava…” atceroties brīdi, kad viņa uzzināja par savu diagnozi, saka Glorija. Kurš gan tam vispār varētu būt gatavs? Abas ar Gloriju nospriedām, ka kam tādam sagatavoties nevar. Iedomājieties – vienā dienā visi tavi sapņi sabrūk, visas vīzijas par spožo nākotni, kādas esi iztēlojies, vienkārši izplēn. “Artrīts. Un nē, tā nav tikai vecu cilvēku slimība, tā nediskriminē arī bērnus un jauniešus, tā nežēlo. Mani vecāki man centās iestāstīt, ka tās neciešamās sāpēs ir tikai un vienīgi kaulu augšanas sāpes. Es jutu, ka tā nav.”

Glorija vēlējās būt baletdejotāja. Profesionālā deju karjera bija tikai savā sākumpunktā, kad tā tika apgrūtināta un vēlāk – apturēta pavisam, pat īsti nesākusies. Meitenei 2014. gadā BKUS paziņoja liktenīgo ziņu – diagnozi artrīts. “Juvenīls idiopātiskais artrīts un poliartrīts. Sāku par to interesēties, nedaudz nobijos, jo viens no tiem ir ārstējams, otrs nē. Bet es, kā jau cīnītāja, biju apņēmības pilna izveseļoties. Nevienā brīdī prātā neienāca doma padoties.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Prātīgi vai nē, bet Glorija bezbailīgi atsāka mācības Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā. Pagāja divi mokoši mēneši, kuri jauno baletdejotāju praktiski iznīcināja. Ar katru dienu sāpes kļuva neciešamākas. “Esmu pedantisks cilvēks – ja daru, tad ar 110% atdevi, ja nesanāk, tad nedaru vispār. Tobrīd manas spējas bija uz 70%, līdz ar to man nācās pieņemt smagāko lēmumu savā dzīvē – pamest savu sapni, savu plaukstošo nākotnes iespēju, – pamest skolu. Es nezināju kā tas ir – vienkārši dzīvot, dzīvot bez dejas. Visu savu dzīvi esmu dejojusi, gan apzinātā, gan neapzinātā vecumā, es sevi bez tā pat iedomāties nevaru. Ja cilvēki man lūdz sevi raksturot ar vienu vārdu, es joprojām saku – dejotāja!”

Ienīdu cilvēkus

Šis sāpīgais brīdis Gloriju vajā vēl šodien. Kā saka viņa pati: “Es paliku par pilnīgi parastu pusaudzi, bez sapņiem, bez nākotnes mērķiem un ar tukšumu sirdī. Tas mani iekšēji sagrāva, 18 mēnešu garumā man bija hroniska depresija. Iestājās iekšējais panīkums un neuzveicama vēlme neko nedarīt.” Depresija bija mokoša, Glorija bija allaž miegaina, nogurusi, nebija nekādas vēlmes satikties ar cilvēkiem, komunicēt, iet ārā no istabas. Meitene piebilst, ka došanās uz skolu bija ļoti lielas mocības, jo tur bija cilvēki, un ar citiem cilvēkiem saskarsme depresijas laikā bija gandrīz neiespējama. “Es ienīdu cilvēkus, lai cik briesmīgi tas neizklausītos. Attālinājos pat no vistuvākajiem, jo negribēju ne ar vienu runāt, pat ne mazliet. Vislabāk jutos tad, kad gulēju viena pati savā istabā sveču gaismā, klausījos depresīvu mūziku un skatījos griestos.”

Tikt ārā no šī murga palīdzēja cilvēks, kurš tajā laikā Glorijas dzīvē bija ļoti svarīgs. “Mana ārste toreiz viņu nosauca par manu sargeņģeli, kurš nolaidies no debesīm, lai man palīdzētu. Viņš nepadevās un jauca nost manus mūrus gada garumā, lai arī cik toreiz tas viss nelikās bezcerīgi.” Palīdzēja arī citi cilvēki, tuvinieki, kuri nepadevās un vēlējās atgriezt “veco” Gloriju. “Es klausījos citu cilvēku dzīvesstāstus, sapratu, ka ne man vienīgajai ir grūti, bet, neskatoties uz to, tie cilvēki smaida, ir pozitīvi – tas man deva spēku atkal būt priecīgai, atkal celties un iet. Bet, protams, bija arī tādi, kas mani grūda atpakaļ “bedrē” – daudzi par manu depresiju smējās, teica, ka tik jaunai meitenei nav iemesla depresijai, bet viņiem nebija ne jausmas, kam es eju cauri. Man tas viss bija pietiekami, lai tā justos. Man toreiz likās, ka visa mana nākotne ir sabrukusi – kā gan es varēju justies?”
Laiks NEdziedē visas rētas

Saka, ka laiks dziedē visu, bet ne šajā gadījumā. Gadi iet, bet sāpes tikai pieņemas spēkā. “Slimība šobrīd mani skar (fiziski) vairāk nekā pirms trim gadiem, kad man to atklāja. Ja tolaik es vēl varēju to kaut cik izturēt, tad šobrīd ir krietni smagāk. Izdzirdot vārdus ‘’būs jākāpj pa kāpnēm’’, ‘’priekšā ir kāpnes’’, es sastingstu. Ir arī ļoti daudz citu sīkumu, kuri man izraisa sāpes vai izteiktu diskomfortu. Piemēram – tādas ikdienišķas darbības kā durvju atvēršana vai apskaušanās. Ilgstoša sēdēšana vienā pozā, sēdēšana ar sakrustotām kājām, apsēšanās uz zemākiem krēsliem, piecelšanās no jebkura krēsla, ilgstoša pildspalvas turēšana – arī šīs vienkāršās lietas rada sāpju sajūtu locītavās.” Artrīts pavisam noteikti sarežģī dzīvi – ne tikai fiziski, bet arī psiholoģiski. Pirmkārt, šī slimība raisa ļoti daudz sāpes, otrkārt, protams, ir arī psiholoģiskais faktors. Tas, cik ļoti slimība ietekmē psiholoģiski, ir atkarīgs no katra cilvēka paša. “Ir gadījumi, kad cilvēks nespēj tikt galā, jo padodas. Es cenšos par to nedomāt, bet tāpat ik minūti kāda asa, negaidīta sāpe locītavā man par to atgādina…”

Ir lietas, no kurām jāatsakās artrīta dēļ. Glorija atklāj, ka ir bijis jāatsakās arī no ļoti iemīļotām nodarbēm: “Kaut vai pirts apmeklējumi, manas tik ļoti iemīļotās karstās vannas. Artrītam “nepatīk” mitrs un vēss klimats, un tieši tāds ir pie mums Latvijā. Jāatsakās no daudzu pasākumu apmeklējumiem, jo visbiežāk tie notiek brīvdienās, bet piektdienas vakarā esi saņēmis savu stipro zāļu injekciju, un pārējās brīvdienas tu noguli kā dārzenis gultā. Man patīk garas pastaigas gar jūru, nakšņošana teltīs, bet tagad ir jāatsakās arī no tā, jo locītavas to vienkārši neļauj.”

Bet, par spīti tam, meitene saglabā pozitīvu nostāju. “Galvenais ir sevi psiholoģiski pozitīvi noskaņot. Kā jau teicu, slimību ļoti ietekmē arī psiholoģiskais faktors un stress. Protams, sāpes neļauj aizmirst par slimības esamību, bet ārkārtīgi piepildītā ikdiena liek aizmirst par ārstēšanu. Ir jānodarbina sevi, Ir ļoti, ļoti, ļoti jāpiespiež sevi ārstēties, jo neviens cits tavā vietā to zāļu sauju no rīta, pusdienās un vakarā nenorīs. Teikšu kā ir – tas ir grūti. Brīžiem man nolaižas rokas un es vairs nezinu, vai ir jēga ārstēties, jo visas medikamentu blakusparādības (nepārtraukti sliktā dūša, nespēja piecelties no gultas, absolūts apetītes zudums) liek zaudēt jebkādu vēlmi izārstēties, novedot pie domas, ka gan jau sadzīvosi ar to. Bet tad attopos, ka 18 gadu jubileja nav aiz kalniem, bezmaksas ārstu pakalpojumi būs pieejami vien deviņus mēnešus, atkārtoti atsākt ārstēšanos ir ļoti laikietilpīgi – tas palīdz saņemties. Ir motīvi, kuri ir jāatgādina, ir ļoti jāstrādā ar sevi.”

Lai uzlabotu veselības stāvokli, ir izmēģināts daudz kas. Brīdī, kad iestājas izmisums un milzīga vēlme izārstēties, cilvēki ir gatavi uz visu. Šobrīd Glorija pieturās pie fizioterapijas un ārsta izrakstītajiem medikamentiem, bet ārstēšanās laikā ir izmēģinājusi tautas medicīnu, homeopātiju, pat folija likšanu uz locītavām. Arī izmaiņas uzturā var būtiski ietekmēt veselību. Glorija cenšas izslēgt no uztura “miltus un cieti saturošus produktus, cūkas gaļu, saldumus, asus, ceptus, treknus ēdienus un cukuru. Tas ir ļoti grūti, jo man ļoti garšo šokolāde un asi ēdieni. Jāsaka, ka uztura ierobežojumi ļoti palīdzēja.

Bet šobrīd spēju atteikties vien no cūkas gaļas, jo nevaru iedomāties savu dienas sākumu bez milzīgas tases saldas tējas, vienas šokolādes tāfelītes nedēļā un bez asiem ēdieniem.”
Tās nav beigas

Viens sapnis sabrūk, vietā nāk nākamais. Arī Glorija, kurai brīžiem nolaižas rokas, atgādina, ka slimība nebūt nav beigas. “Jā, man ir sapņi.. Daudz. Bet atļaušos visus neatklāt. Galvenais sapnis – vēlos kļūt par ārstu. Ārkārtīgi ilgais laiks, kas pavadīts slimnīcā, mani novedis pie stingras pārliecības, ka vēlos palīdzēt cilvēkiem. Mani interesē daudzas jomas, galvenokārt psiholoģija un fizioterapija. Arī gastroenteroloģija, ginekoloģija, proktoloģija, endokrinoloģija un reimatoloģija.”

Meitene, mīlot deju, vēlas kļūt par horeogrāfu/pedagogu. “Tas ir mans otrs sapnis – mācīt bērniem iegūtās deju prasmes, kuras ar gadiem papildinu, kā arī zināšanas par skatuves mākslu. Beigu beigās, kas to lai zina, varbūt pat atvēršu savu deju skolu.” Deju skola?! Vēl viens pierādījums tam, ka nekad nevajag padoties, nekad nevajag pamest un atstāt to, ko mīl. Tik liela mīlestība pret deju, ka to nevar pārraut pat slimība, kura liedz kustēties bez sāpēm. “Un jā, es varbūt esmu neprātīga, bet es neesmu pārstājusi dejot. Pēc depresijas es sapratu, ka es šādi vairs nevaru dzīvot – man atņēma vissvarīgāko. Kāpēc lai es padotos slimībai? Kāpēc lai kaut kas būtu spēcīgāks par mani? Protams, ka tas nav prātīgākais, ko cilvēks ar artrītu var darīt, bet es dejoju, tad atkal ārstējos. Neviens man nekad neatņems dejas. Kā jau teicu, dejas ir visa mana dzīve, kopš es sevi atceros. Es nebaidījos sava saplīsušā sapņa lauskas salasīt un no tā visa sākt jaunu dzīvi. Tagad es dejoju TDA “Teiksma”. Kad Glorijai jautā, vai sāp dejojot, viņa atbild: “Protams, ka sāp. Ja tā godīgi,reizēm kolēģiem ir mani jānones no skatuves, bet jebkuras sāpes ir to vērtas, jo dejot ir laime. Mana laime.”
Draugs bija blakus arī, kad biju ratiņkrēslā

Bet kā lai nepadodas, ja visu laiku sāp, ja ir grūtības kustēties? Glorija mudina nepadoties arī citus, kurus skar šādas un citādākas problēmas, kuras liek apšaubīt spēju sasniegt mērķus: “Galvenais nenoskaņot sevi uz to, ka tagad esi smagi slims, tava dzīve ir nolemta. Protams, nenoliegšu, ka ceļš būs smags, bet nedrīkst ļaut slimībai sevi kontrolēt. Ir jādomā labas domas, jo ļoti daudz kas ir “galvā”. Ja neļausi slimībai sevi uzveikt un darīsi visu, lai tai pretotos, tad viss būs labi. Vēl iesaku ne vienmēr ticēt ārstiem uz vārda, jo farmācijas bizness ir un paliek bizness. Daudzām zālēm ir pieejami trīs reizes lētāki, identiski aizvietojumi. Arī zāļu devas bieži vien ir par lielu, tāpēc ir jāieklausās sevī. Protams, nedrīkst nolaist rokas, sēdēt un gaidīt brīnumu neizmēģinot dažādas metodes. Bet labāk, ka metodes ir dabīgas un, ja tās palīdz, silti iesaku turēties pie tām.”

Medikamenti, protams, nav vienīgais, kas palīdz, kas dod spēku un ticību. Kā jau jebkurā dzīves situācijā, spēku un ticību dod līdzcilvēki, tuvinieki. Glorijai ir draugs, kurš ir blakus vienmēr, arī tad, kad meitene bija ratiņkrēslā. “Viņam ne mirkli galvā neienāca doma, ka mēs to neizturēsim.” Kā saka pati Glorija, “Ironiski, ka mans spēka un sāpju avots ir viens un tas pats – dejas. Tas arī ir viens no maniem lielākajiem prieka avotiem. Bet dejot ar draugu – nekas nespēj pārspēt (vismaz pagaidām) šādu laimi! Abi divi ir neatņemama mana ikdienas sastāvdaļa, jo dod man spēku un padara mani laimīgu.”

Ārstēšanās laikā liela nozīme ir arī ārstiem, bet Glorija ārstu viedokli, ieteikumus izvērtē vairākas reizes, pirms pieņem lēmumu. “Uz ārstu viedokli un ieteikumiem, pēc šiem pieredzes pilnajiem gadiem, nu jau raugos skeptiski, un ļoti izanalizēju viņu teikto. Viņi nezin kā tu jūties, nespēj nolasīt tavas sajūtas, domas, vairums nemaz nezin, kā tas ir – būt tev un iet cauri tam, kam tu ej cauri. Tuvākie, kas ir ģimene un draugi, atbalsta arī morāli, palīdzot nenolaist rokas brīžos, kad nav vairs spēka cīnīties, jo katra diena ir kā jauns izaicinājums, pārbaudījums, jauna cīņa.”

Kas ir artrīts

Artrītam raksturīgs pietūkums locītavās, stīvums, kas saglabājas vairākas dienas, asas vai pastāvīgas sāpes, iespējami kustību traucējumi, ierobežojumi. Artrītu var izraisīt arī trauma. Iekaisusī locītava pietūkst, kļūst sāpīga. Kustības iekaisušajā locītavā tiek ierobežotas. Manā gadījumā artrīts bija viens no rādītājiem latentajai dzelzs anēmijai un Krona slimībai – šī diagnoze spēj norādīt arī uz citām problēmām organismā.
Artrītam ir vairāk kā 100 paveidu, tāpēc iespēja izārstēties ir ļoti individuāla, to nosaka arī diagnosticēšanas stadija (tāpat kā vēža slimniekiem). Ir paveidi, kurus itin viegli var izārstēt, ir tādi, kuru ārstēšana ir ļoti laikietilpīgs un nogurdinošs process.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Veselam
Slimnīcu biedrības vadītājs: Kovida gultas atver uz hroniski slimu pacientu rēķina, kuriem vēlāk ārstēšana būs daudz nopietnāka un dārgāka 55
16 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Cik lielam vajadzētu būt onkoloģiskās aprūpes budžetam? 4
23 stundas
PA
Pēteris Apinis
Veselam
Pēteris Apinis: Latvijas veselības budžets kā septiņu aklu indiešu izpratne par ziloni 30
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
Inovatīvo medikamentu izmantošana Latvijā aug un pietuvojas Igaunijas līmenim 1
1 diena
EL
Egils Līcītis
Ziņas
“Piedodiet, bet pasaulē nekur nav tik mazdūšīgi zaķpastalas kā mūsu Saeimā.” Egila Līcīša feļetons 27
9 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Nevakcinētie šobrīd berzē rokas un priecājas!”, “Kāpēc vakcinētie nedrīkst pastaigāties?” Soctīklotāji par lokdauna ierobežojumiem 204
19 stundas
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Sēdes laikā ministri zvaigāja par akadēmiķiem, cēla pie deniņiem pirkstus un grozīja, uzvedās kā skolasbērni! Egila Līcīša feļetons 59
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Kas notiks pret Covid-19 nevakcinēto darbinieku atlaišanas gadījumā? 76
12 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Stilistes Žannas Dubskas neparastais mājdzīvnieks: viņa beidzot ar to iepazīstina 10
16 stundas
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA.LV
Veselam
Mūsu jaunajā realitātē konsultācijas tiešsaistē ir farmaceitiskās aprūpes daļa 1
16 stundas
LA
LA
Veselam
Farmaceita konsultācija „Mēness aptiekā” visā Latvijā pieejama arī brīvdienās 2
4 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Nākamnedēļ pie iedzīvotājiem dosies Baltijā pirmais mobilais vakcinācijas punkts 12
4 dienas
LA
LA.LV
Veselam
VCA gatava iesaistīties papildus plānveida operāciju nodrošināšanā 3
5 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
Vajadzība pēc farmaceita padoma ārkārtējā situācijā ir pieaugusi
6 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
Visbiežāk iedzīvotāji atbalsta sejas aizsargmasku nēsāšanu sabiedriskās vietās 3
8. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Cik nopietna rudens kaite ir noķerta? 3
7. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Bez magnija nav iespējamas vairāk nekā 300 bioķīmiskas reakcijas organismā 1
6. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
6 ieteikumi – lai imunitāte ir tavas veselības miesassargs 11
4. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēness aptieka” – mīlētākais zīmols farmācijā trešo gadu pēc kārtas 4
30. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Muskuļu un locītavu profilakse būtu vērtējama augstāk 1
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā trauksmes sajūtu izmantot par iekšējo resursu
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Monas Lizas pieskāriens sievietes intīmajai veselībai 3
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Vidusjūras diēta un C vitamīns un locītavu veselības ābecē 2
20. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Sāpju vietā jaunas locītavas 3
17. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Šogad gripas sezona varētu būt smaga, tai jāsagatavojas 8
15. septembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Lieldraugs “Mēness aptieka” sveic Aigaru Apini ar panākumiem Tokijā 5
1. septembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēness aptieka” maratonā īpaši atbalsta aktīvos seniorus 3
30. augusts, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Paralimpieši saņem iedvesmojošus sveicienus pirms startiem Tokijā 1
26. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ja skrienot atgadās trauma
26. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Bērns un viedierīces: kā pasargāt acu veselību? 3
25. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Puse Latvijas iedzīvotāju izjūt locītavu un muskuļu sāpes, bet palīdzību meklē vien retais 21
24. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
diabēts spēj izraisīt sāpes cīpslās? 2
17. augusts, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Ceļavārdi pirms paralimpiskajiem startiem Tokijā 1
10. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko darīt, ja pārslogots vai sasists sāp plecs 1
10. augusts, 2021
RE
Reklāmraksts
Reklāmraksti
Kustību amplitūdas nozīme un citi padomi locītavu veselībai 2
6. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā un kāpēc veidojumi uz ādas ir jāpieskata 3
4. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kamēr lokans, tikmēr jauns – atgādinājums rūpēm par locītavām un muskuļiem 1
3. augusts, 2021
VE
Veselam.lv
Veselam
Linsēklas, treknās zivis un pārējie līderi sirds veselības atbalstam
30. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Šovasar vislielāko uzmanību sirds un asinsvadu problēmām pievērš reģionos 6
30. jūlijs, 2021
LE
LETA
Ziņas
“Mēs esam kraujas malā.” Pavļuts atklāj iespējamos risinājumus Covid-19 mazināšanai 293
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
VIDEO. Gunita Berķe: “Eiropas valstīs vēzis ar metastāzēm ir hroniska slimība!” 10
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
VIDEO. “Atnācis pozitīvs rezultāts, bet es šo testu neesmu veicis!”: vai ir iespējamas šādas kļūmes Covid-19 testēšanā 30
1 diena
LE
LETA
Ziņas
“Šī ir dubultslodze, kas situāciju ļoti sarežģī”: Stradiņa slimnīcas ārsti paredz ļoti smagu nākamo nedēļu 31
2 dienas
LA
LA.LV
Stāsti
Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte: “Jā, es “iebliezu” to poti!… Biju “antivakseru” statusā” 90
2 dienas
LE
LETA
Veselam
“Mēs apzināmies, ka pašreizējā situācijā lielākās valsts slimnīcas tiek noslogotas ar Covid-19 pacientu ārstēšanu”: VCA pauž gatavību iesaistīties plānveida operāciju nodrošināšanā 9
3 dienas
LE
LETA
Ziņas
Kariņš rosina noteikt visiem 50 gadus sasniegušiem cilvēkiem obligātu vakcināciju pret Covid-19 474
15 stundas
LE
LETA
Ziņas
Lielbritānijā atklāta jauna Covid-19 “delta” paveida apakšmutācija. Vai tā jau ir Latvijā? 53
10 stundas
LE
LETA
Ziņas
Kas notiks pret Covid-19 nevakcinēto darbinieku atlaišanas gadījumā? 76
12 stundas
LE
LETA
Ziņas
Levits: Pēc mājsēdes beigām jāsaglabā stingri ierobežojumi pret Covid-19 nevakcinētajiem 92
13 stundas
EL
Egils Līcītis
Ziņas
“Piedodiet, bet pasaulē nekur nav tik mazdūšīgi zaķpastalas kā mūsu Saeimā.” Egila Līcīša feļetons 27
9 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Ziņas
Aptauja: Cik lielam vajadzētu būt minimālajam iztikas grozam jeb ienākumu līmenim mēnesī? 15
11 stundas
LB
Laura Blumberga
Kokteilis
Žurnālistiem draud! Ansis Bogustovs un Aivis Ceriņš atklāj: viņi un viņu ģimenes regulāri saņem draudus no vakcīnu noliedzējiem 65
15 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Ziņas
Otrdien sāksies jaunā NBA sezona. Vai Porziņģis būs labāks nekā jebkad? 1
9 stundas
LE
LETA
Ziņas
Žagars: Man kauns par Latvijas sabiedrību 279
21 stundas
LA
LA
Ziņas
“Ir piemērots brīdis balstīt informētu sabiedrību!” Mediju vēstule valdībai un parlamentam 37
1 diena
AD
Artis Drēziņš
Ziņas
Brāļi nelikumīgi nomedī aļņus un tagad izcieš cietumsodu, lai gan notikuma vietā pieķerti netika 31
23 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Stilistes Žannas Dubskas neparastais mājdzīvnieks: viņa beidzot ar to iepazīstina 10
16 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Karalienes Elizabetes II ekskluzīvākais transportlīdzeklis pasaulē. Taču viņai nepatīkot tajā braukt! 3
19 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Nevakcinētie šobrīd berzē rokas un priecājas!”, “Kāpēc vakcinētie nedrīkst pastaigāties?” Soctīklotāji par lokdauna ierobežojumiem 204
19 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Elīna, Drosma un Drosmis 1
19 stundas
LE
LETA
Ziņas
Mācības lokdaunā: pagarināts brīvlaiks, daži klātienē, daži attālināti 10
1 diena
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Sēdes laikā ministri zvaigāja par akadēmiķiem, cēla pie deniņiem pirkstus un grozīja, uzvedās kā skolasbērni! Egila Līcīša feļetons 59
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Igaunijā negatīvs testa rezultāts vairs netiks pielīdzināts Covid-19 sertifikātam 11
22:50
LE
LETA
Ziņas
Rīgas “Dinamo” “bullīšos” zaudē līgas līderei un pārtrauc trīs uzvaru sēriju 1
22:20
AJ
Atis Jansons
Ziņas
Uz valsts autoceļiem jau sākusies ceļu uzturēšanas ziemas sezona. Ko tas nozīmē? 1
21:59