Foto – Shutterstock.com

Riebīgā vīramāte vai neizdarīgā vedekla? Nebeidzamā paaudžu konflikta šķetināšana 0

Sešas sievietes no 10 savas attiecības ar vīramātēm raksturo kā saspīlētas, liecina Kembridžas Universitātes pētījums. Teiksmas par spriedzi divu paaudžu sieviešu starpā ir reālas, dažubrīd saspīlējumi iestājas jau no pirmās satikšanās dienas. “Viņa” pēta, kā nebeidzamos strīdus un saspīlējumus ievirzīt labvēlīgākā gultnē.

VIDEO. Ukraina palaiž raķešu “viesuļvētru” pret Krievijas spēkiem
Septiņu 14.Saeimas deputātu kandidātu vārdi atrodas VDK kartotēkā 64
Balagāns jau sen bija jāver ciet. Advokāts neizpratnē, kā var sabojāt tik vienkāršu lietu kā pieminekļa nojaukšanu
Lasīt citas ziņas

Psihoterapeite Dīna Branna atzīst, ka vīramātes un vedeklas attiecības ir delikātas: “Abas puses strauji tiek piespiestas iepazīties un pieņemt viena otru. Viņas mēģina, bet parasti tas notiek spiestā kārtā. Tas attiecīgi liek justies dīvaini abām pusēm.”

Situāciju neuzlabo arī sabiedrības nostāja par vīramātēm kā “vella mātēm”, kā arī bieži sastopamie joki par abu pušu sarežģītajām attiecībām.

CITI ŠOBRĪD LASA
Svarīgi saprast, ka jokos tomēr slēpjas daļa patiesības – attiecības starp divām sievietēm ir savā veidā intīmākas un emocionālākas, nekā starp vīriešiem.

Branna norāda, ka vīramātes un vedeklas starpā iezogas arī sacensības aspekts, kur viedokļi kursē ap vienojošo personu – vienai vīru, otrai dēlu.

Kā mazināt šo spriedzi, kas izveidojusies ģimenē? Viens no variantiem ir radīt kompromisus, kas apmierinātu abas puses. Saprotams, ka to ir viegli pateikt, bet ne izdarīt. Taču gudrākais piekāpjas vai vismaz paklusē. Uzlabot attiecības var palīdzēt arī atvērtība un atklātība, kad aizvainojums vai viedoklis netiek slēpts, bet gan nodots otrai pusei.

“Viņa” lasītāja Aija piekrīt apgalvojumam, ka attiecībās starp ģimenēm, kur notiek vai tieši pretēji – slēpjas konflikts starp divām sievietēm, ir jāspēj rast kompromiss vai atklāti jāizrunā savstarpējie saspīlējumi: “Mana vīramāte noteikti neatbilst populārajam “vella mātes” apgalvojumam. Tomēr esmu novērojusi, ka viņa ir centusies neapzināti savu dēlu tuvināt savam viedoklim, radījusi iemeslu, lai viņš tiektos un brauktu pie viņas.”

Aija norāda, ka šādos gadījumos arī vīrietis var “piemest eļļu ugunī” un situāciju padarīt postošāku: “Vēl pirms laika mans vīrs tiecās pēc savas mammas, norādīja, ka jābrauc ciemos, līdz pats saprata, ka viņam ir sava ģimene, un par mammas lietām nav jāuzņemas atbildība. Iepriekš viņš bija norādījis, ka obligāti mammai būs jāuzceļ māja. To es nekādi nevarēju izprast.”

Vīramātei. Darbības, kas nenāk par labu attiecībās ar vedeklu

Vīramātes uzdevums ir interesēties un rūpēties par savu dēla ģimeni, būt ciešā saiknē ar mazbērniem un savā ziņā apbrīnot dēla izvēlēto sievieti. Taču nereti attiecības abu sieviešu starpā kļūst kašķīgas, neciešamas un apgrūtinošas ne tikai pašai vīramātei un vedeklai, bet arī visai ģimenei kopumā. “Viņa” pēta vairākas darbības, kuras vīramātei noteikti nevajadzētu ieviest attiecībās ar vedeklu.

Vedekla ir perfekta

Tieši šādi apgalvojumi vai uzskati dažas vedeklas patiesi iepriecinās. Kuram gan nepatīk zināt, ka viņu uzskata par perfektu? Taču jāsaprot banālais teiciens, ka neviens nevar būt perfekts. Arī savā ziņā ideālā vedekla reiz kļūdīsies, un tad vīramātes uzdevums būtu, nevis raidīt kritiku un nomelnot, bet pieņemt, to, ka perfekts vārda tiešākajā nozīmē neeksistē.

“Viņa” lasītāja Elizabete dalās stāstā par savu topošo vīramāti: “Kādā reizē viņa atbrauca pie manis ciemos. Es viņu biju satikusi tikai pāris reizes. Ņemot vērā, ka esmu arī bērniņa gaidībās, topošā vīramāte zvanīja pie durvīm – ar mērķi satikt savu dēlu.

Es atvēru durvis un domāju: “Kas ir šī sieviete?”

Viņa turpināja ar mani runāt. Tikai pēc aptuveni trīs minūtēm sapratu, ka tā ir viņa!”

Šajā situācijā varēja iezagties aizvainojums: “Kāpēc mani neatpazīsti?” Tomēr viss beidzies labi – topošā vīramāte nav sapratusi Elizabetes aizdomas, bet gan izturējusies pieklājīgi un atbalstoši.

Parādīties neaicinātai, uzspiest viedokli un “rakāties” personīgajās mantās

Vedeklas patiesi necieš brīžus, kad vīramātes ierodas neaicinātas, uzspiež savu viedokli vai cenšas ko atrast tālākās atvilktnēs. Neskaitāmi viedokļi šajā tēmā atrodami arī “Cāļa” forumā, kad sievietes uzsver – “Mēs neesam pret vīramātēm, bet ir zināma robeža it visā!” Šo robežu ir ieteicams noturēt, kur lieliski strādā teiciens: “Nedari citam to, ko pats negribi piedzīvot.”

Veidot noslēpumus ar mazbērniem, par ko vecāki nezina

Šajā gadījumā ir jāatceras, kas patiesi svarīgs – vecāki rada noteikumus bērniem. Vecvecākiem un īpaši vīramātēm nevajadzētu tos pārkāpt, pārveidot vai kādā citā veidā ietekmēt, tai skaitā veidot aizmuguriskas darbības, kas kādā veidā diskreditē bērna attiecības ar vecākiem.

Arī nevainīgas situācijas, piemēram, vecāki ģimenē atsakās no neveselīgas pārtikas, tomēr vecmāmiņa aizved apēst kalorijām pārsātinātu burgeri, var radīt saspīlējumus starp paaudzēm.

Un visemocionālāk to noteikti uztvers vedekla.

Vedeklai. Kā sadzīvot un iemantot vīramātes labvēlību

Saprotams, ka vīramātes dažkārt var būt par uzstājīgu, taču arī vedeklas neatpaliek. It īpaši tās, par kurām varētu teikt – “Sieviete ar raksturu.” Tāpēc mierīgai sadzīvošanai savā starpā arī vedeklām būtu jāzina, kā sadzīvot un iemantot vīramātes labvēlību.

Jautā pēc padoma

Lai arī cik ļoti tev šķistu nepiemēroti jautāt pēc padoma savai vīramātei, dari to! Bieži tieši tas palīdz uzlabot attiecības un rada kopīgus tematus, par ko aprunāties. Vēl vairāk – padomu jautāšana var satuvināt, jo arī viņa ir mamma un, iespējams, vecmāmiņa. Varbūt tev nešķiet pieņemama vīramātes pieredze un domas, tomēr ir brīži, kad citādāks skats no malas var atrisināt neskaitāmas problēmas pat vienkāršos jautājumos.

Iekļauj aktivitātēs

Ja bieži izbaudi, piemēram, neaicinātu ierašanos savās mājās, kas tevi pamatīgi sadusmo, tad apdomā iespēju aicināt vīramāti uz konkrētām aktivitātēm noteiktā laikā. Iespējams, ka viņai pietrūkst kopā būšanas laiks. Tāpēc izbraukumi ārpus mājām, pastaigas brīvā dabā vai arī kopīgi izklaidējošu pasākumu apmeklējumi tavu vīramāti tikai iepriecinās. Viņa vēl vairāk izbaudīs, ja šajās aktivitātēs būs visa ģimene kopā.

Izveido rutīnu

Tie ir pasākumi vai tradīcijas, kas vienmēr tiek pavadīti kopā. Piemēram, Ziemassvētki, dzimšanas dienas svinības vai svētdienas kopīgās pusdienas. Gan tu, gan vīramāte jau laicīgi tām var sagatavoties un ieplānot, kā arī nodot kopīgu laika pavadīšanas tradīciju arī ģimenes mazākajiem locekļiem – bērniem.

Iepazīsti savu vīramāti

Ko tu zini par savu vīramāti? Ja satiec viņu dažas reizes gadā, apmainies ar pieklājības frāzēm, tad noteikti neko daudz nezini.

Tomēr jūsu attiecības var uzlabot kopīgas pusdienas vai kafijas tases baudīšana tikai divām vien.

Iespējams, arī viņa tevi diez ko labi nepazīst, tāpēc jūsu attiecībās neeksistē sapratne vai atbalsts. Pamēģini kādreiz spert soli pretī, lai attiecības veidotos mierīgākā gultnē.

Atceries par atšķirībām

Ielāgo, ka katram ir savi pieņēmumi un priekšstati par bērnu audzināšanu. Tas vienkārši ir jāpieņem. Saprotams, ka katru reizi klausīties par savām kļūdām attiecībā uz bērniem nav patīkami, taču arī tev jācenšas saprast otra puse. Pat pirms 10 vai 20 gadiem sabiedrībā pieņemtās normas ir būtiski mainījušās, tāpēc nevajadzētu ieslīgt kaislīgos strīdos. Tomēr tajā pašā laikā neļauj “kāpt sev uz galvas”, jo arī tavam viedoklim ir nozīme.

 

Rakstā izmantota informācija no portāliem “Telegraph”, “Scary mommy” un “Popsugar”.

SAISTĪTIE RAKSTI

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
C vitamīnam nepatīk, ja to cep vai vāra
Kā noteikt savas atmiņas kvalitāti un rūpēties par tās saglabāšanu
Vēstule par rezervēm – Pabrikam, Pavļutam un visiem deputātu kandidātiem, kas domās sevi redz sēžam aizsardzības vai veselības ministra krēslā 1
Otrdien reģistrēts 1881 jauns Covid-19 inficēšanās gadījums, no tiem 803 nevakcinētie
VIDEO. Ukraina palaiž raķešu “viesuļvētru” pret Krievijas spēkiem
Septiņu 14.Saeimas deputātu kandidātu vārdi atrodas VDK kartotēkā 64
Balagāns jau sen bija jāver ciet. Advokāts neizpratnē, kā var sabojāt tik vienkāršu lietu kā pieminekļa nojaukšanu
“Krievijai tas ir ļoti sāpīgi.” Slaidiņš par sprādzieniem krievu kara lidlaukā Krimā 26
Jautā skatītājs: vai ES un NATO spēki varētu sacelties un noslaucīt Krieviju no zemes virsas? 2
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
Orientieri veselībai ar atgādinājumu – nekad neaizmirsti padzerties!
„Mēness aptiekās” pēc studijām šogad darbu sākuši gandrīz 40 jaunie farmaceiti un farmaceita asistenti
„Centrālā laboratorija”: Laboratoriski pozitīvi vīrushepatīta C antivielu rezultāti ir konstatēti salīdzinoši bieži
Ne kājas, bet bluķi – ko darīt? 3
„Mēness aptieka”: Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju gatavo veselīgu pārtikas produktu krājumus ziemai
„Veselības centru apvienība” atver magnētiskās rezonanses kabinetu tirdzniecības centrā „Sāga” 3
Ar doktorātu – tuvāk iedzīvotājiem ārpus Rīgas
Vai zemenes tiešām var saēsties visam gadam?
Trīs īpašie acu veselības riski vasarā
“Mēness aptieka” – labākā darbavieta Latvijā. Ko nozīmē šāda apbalvojuma iegūšana?
Mēness aptieka: 14% Latvijas iedzīvotāju šogad nesvinēs Jāņus
Mēness aptieka: Gandrīz pusei aptaujāto Latvijas iedzīvotāju dzēriens Nr.1 Jāņos būs alus
21% “Centrālajā laboratorijā” testēto ērču šogad konstatēta Laimas slimība
„Mēness aptieka”: uz mājām vai biroju aptiekas produktus tagad var piegādāt „Wolt”
Ar Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas attīstības biedrības atbalstu Ukrainas iedzīvotāji Mēness aptiekās varēs iegādāties recepšu medikamentus 10 000 eiro apmērā
Lielākajai aptaujāto daļai nav pietiekamas informācijas par savu vecāku sirds veselību
Bērniem jāzina rīcība gadījumos, ja sagriezts pirksts vai jāizsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība
Piecas lietas, ko, iespējams, nezināji par farmaceita profesiju
„Mēness aptiekas” farmaceitu un ratiņkērlinga komandas spēlē uzvar draudzība
„Mēness aptieka” saņem starptautisko Best Places To Work sertifikātu
Darbu sākusi „Centrālās laboratorijas” filiāle Olainē
Vingrošana un speciāli pielāgoti vingrojumi pretsāpju terapijai
Par katru labdarības akcijā „Pērkot tu ziedo!” iegādāto RFF produktu divdesmit centus ziedo bēgļiem
Labestības tablete ikvienam
Medus sastāvs un īpašības mūsdienīgā skatījumā
Kolagēns – veselām locītavām un ādai
Kādi mēdz būt iemesli matu izkrišanai
Trīs mutes higiēnas vaļi jeb mutes dobuma higiēnas minimums
„Mēness aptiekas” komanda Rimi Rīgas maratonā skries kopā ar Bērnu un jauniešu parasporta apvienības jauniešiem
Galveno nosacījumu komplekss ikdienas sportošanai, nekaitējot locītavām
Pirmdien Latvijā reģistrēts 1731 jauns Covid-19 inficēšanās gadījums, no tiem 759 nevakcinētie 4
“Galva strādā, krunku nav, mati aug!” Anitra Tooma par ugunspuķes tējas labo iedarbību 12
Gailenes, baravikas, bekas ne tikai vēderpriekam. Arī veselībai! 1
Ārste: Lēkšana uz galvas ūdenī ir viens no izplatītākajiem mugurkaula traumu iemesliem 6
Pārtikas produktus ar titāna dioksīdu jeb E171 vairs nevarēs laist tirgū 14
Sapļauj kājas, nozāģē pirkstus… Kā izvairīties no “tipiskajām vasaras” traumām? 1
EM: Inčukalnā ir rezervēts pietiekams dabasgāzes apjoms mājsaimniecību vajadzībām 15
FOTO. Kubas ostas pilsētā Matansasā izcēlies katastrofāls ugunsgrēks 5
Arī ceturtdien gaidāma svelme. Līdz cik grādiem iesils gaiss?
Par vairāk nekā divus miljonus eiro piesavināšanos apsūdz bijušo LOK prezidentu un tagadējo LHF valdes locekli
FOTO. Koši, drosmīgi un radoši! Kurš šogad bija stilīgākais “Summer Sound” apmeklētājs?
VIDEO. Lidmašīna nogāžas uz noslogotas maģistrāles Kalifornijā un aizdegas
Iedzīvotājiem atlīdzinās pusi apkures sadārdzinājuma, bet rodas diskusijas par malkas iegādes pierādīšanu
Bunkus slepkavības lietā aizturēts vēl viens cilvēks
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
TIEŠRAIDE. Jaunākais par karu Ukrainā ar Jāni Slaidiņu
18:59
Uzticies savām sajūtām, tās tevi šodien nepievils! Horoskopi 11.augustam
18:40
FOTO. Kubas ostas pilsētā Matansasā izcēlies katastrofāls ugunsgrēks 5
18:05