Sieviešu straujā nodzeršanās un modernais alkoholisms: atkarību speciāliste atklāj skaudro situāciju Latvijā 104

Pirms pāris gadiem Latvijā bija veikts pētījums, kurā desmitā daļa vīriešu atzina, ka viņam ir problēmas ar alkoholu. Kāda varētu būt statistika par sievietēm? Kāpēc ir maz datu par sievietēm alkoholiķēm? Tāpēc, ka viņas dzer slēpti. Kura sievietes grib atzīt, ka viņa dzer? Ļoti daudzas sievietes dzer. No 10 sievietēm vismaz 8-9 noteikti lieto alkoholu, šādu skarbu statistiku TV24 raidījumā atklāj Gunita Gudone, psihoterapijas un atkarību speciāliste.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
Kokteilis
“Tāds mīlestības putekļu mākonis mūs ir apņēmis…” Sējānu pāris dalās laimē, atgriežoties mājās ar jaundzimušo meitiņu
TV24
Slaidiņš: Karš beigsies tikai divos gadījumos. Viens – ja Putinam iedotu ielūgumu uz Kobzona koncertu 275
Lasīt citas ziņas

Narkologs Māris Preinbergs, kurš vada Minesotas programmu cilvēkiem ar alkohola problēmām, kādā intervijā teicis, ka agrāk ārstēšanās šajās programmās sieviešu bija daudz mazāk nekā tagad. “Kad sākām, bija trīs sievietes uz 10 vīriešiem. Tagad 8 sievietes uz 10 vīriešiem. Aknas sievietēm ap 30 gadu vecumu – ir šausmas!”

Kāpēc ir tā, ka sieviešu skaits ir vairāk nekā dubultojies? Tā ir mūsdienu tendence, ka sievietes sāk dzert vairāk?

CITI ŠOBRĪD LASA
Tas ir tas, par ko runā maz – sievietei alkohola atkarība progresē straujāk nekā vīrietim.

Ja vīrietis vēl var kaut kā vilkt ar iekšēji slēptu aknu cirozi, pats to nenojaušot, un arī vizuāli izskatās tīri pieņemami, tad sievietēm viss ir redzams uzreiz – viņas ļoti ātri nodzeras, atklāti pasaka atkarību speciāliste.

Liela atšķirība ir starp moderno alkoholismu un alkoholismu! “Šovakar Rīgā vismaz 8 no 10 sievietēm būs iedzērušas! Vai nu pie vakariņām restorānā vai,atnākot mājās no restorāna,

kur jau ir iedzērušas, vēl paturpinās ar kādu citu dzērienu,” situāciju raksturo Gudone.

Tas ir modernais alkoholisms – seriāli, iespaidi, restorāni, viss, kas virmo gaisā – vīns, prosecco.

“Jā, rīt no rīta uz darbu. Funkcionējošais alkoholiķis tas saucas – dzeru, pagaidām sevi kontrolēju, pildu savus pienākumus,” tāda ir daļa sieviešu ikdiena.

Alkohols arvien biežāk ir ikdienas sastāvdaļa – tas ir kļuvis kā uztura bagātinātājs, skaitās jau kā produkts, ir veikalos blakus maizei un pienam, –

tas ir tas, kas redzams veikalos. Pie kases grozos praktiski visiem ir pudeles, tā ar saviem novērojumiem dalās eksperte.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.