Foto – Shutterstock.com

Vingrošana grūtniecības laikā var pasargāt bērnu no augsta asinsspiediena riska nākotnē 0

Grūtnieces, kuras regulāri vingro, var pasargāt savu bērnu no augsta asinsspiediena riska nākotnē, liecina ASV veikts pētījums, kura rezultātus janvārī publicējis britu portāls dailymail.co.uk

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Lasīt citas ziņas

Zinātnieki secinājuši, ka tiem bērniem, kuru mātes grūtniecības laikā bijušas fiziski aktīvas, ir ievērojami zemāks asinsspiediens, sasniedzot 10 gadu vecumu, nekā tiem, kuru mātes mazuļa gaidību laikā īpaši nav pievērsušās fiziskām nodarbēm.

Māmiņas fiziskās aktivitātes grūtniecības laikā pat labvēlīgi ietekmējušas tos bērnus, kuri dzimuši ar salīdzinoši mazu svaru. Tieši šiem bērniem nākotnē ir lielāks augsta asinsspiediena risks, bet to labvēlīgi var ietekmēt māmiņas vingrošana.

CITI ŠOBRĪD LASA

Zinātnieki gan norāda, ka ar vingrošanu grūtniecības laikā arī jābūt uzmanīgām, un tā jāveic, ņemot vērā speciālistu ieteikumus, lai izslēgtu iespējamību nodarīt pāri mazuļa vai savai veselībai. Tomēr ikvienai grūtniecei ieteicama mērenas intensitātes vingrošana vismaz pusstundu dienā. Citi pētījumi atklāj, – ja grūtniece ar vingrošanu nodarbojas ik dienu un ilgāk par vienu stundu, viņai ir lielāks risks saslimt ar preeklampsiju, kas savukārt var apdraudēt ne tikai topošo māti, bet arī gaidāmo mazuli.

ASV veiktais pētījums ir pirmais, kas norāda saistību ar grūtnieču vingrošanu un bērna asinsspiediena iespējamām izmaiņām nākotnē. Kā zināms, augsts asinsspiediens ir galvenais faktors sirds un asinsvadu veselības rādītājs.

Mičiganas universitātes profesors, minētā pētījuma galvenais autors Džeimss Piverniks stāsta, ka pētījuma laikā tika aplūkoti zīdaiņi gan ar normālu dzimšanas svaru, gan salīdzinoši mazu svaru, un asinsspiediena attiecības starp mazuļiem nebija nekādas pie nosacījuma, ja viņu māmiņas grūtniecības laikā bija vingrojušas. Zinātnieki pieļauj, ka vingrošana spēj izmainīt kardiovaskulāro risku, kas notiek dzemdē. Neraugoties uz to, ka citi pētījumi liecina – bērniem, kas dzimuši maziņi, nākotnē mēdz biežāk saslimt ar koronāro sirds slimībām un insultiem, bet šis jaunākais pētījums atklāja, ka tendenci var mainīt pašas māmiņas, ja vien grūtniecības laikā būs fiziski aktīvas.

Pētnieki vērtējuši 51 sievieti vairāk nekā piecu gadu periodā, analizējot viņu fiziskās aktivitātes.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.