Foto Matīss Markovskis

FOTO: Eksperiments: atbrīvojam savu dabisko balsi 0

Izdzirdot, ka tiek rīkota dabiskās balss atbrīvošanas meistarklase, sākumā apmulsu. Ko tas nozīmē – vai balss ir iesprostota, paslēpusies, ja tā jāatbrīvo? Izrādās, šīs metodes būtība ir daudz plašāka.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā 55
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Lasīt citas ziņas

Tā ir iespēja iepazīt sevi, izpētīt savu balsi kā daļu no veseluma. Dabiskās balss atbrīvošanas nodarbības atraisa ļoti daudz resursu, ko pēc tam var izmantot jebkur – biznesā, pedagoģijā, skatuves mākslā, attiecībās, darbā. Nodarbībās katrs dalībnieks sevi it kā skenē, iepazīst savu ķermeni, jo tieši tur veidojas balss. Pēta, kāds ir ķermenis kustībās, cik sasaistīts attiecībā pret citiem

Lai uzzinātu, kā tas notiek, piedalāmies meistarklasē, ko vada Dana Indāne. Viņa absolvējusi Kultūras akadēmiju, skolojusies teātra režijā pie Māras Ķimeles, pēc tam apguvusi mūsdienu balss improvizāciju Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas maģistrantūrā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Katrā tautā, katrā pasaules vietā jau izsenis intuitīvi ir nojausts, ka caur balsi var vieglāk savienoties ar iekšējo pasauli. Lūgšanas, mantru skandēšana, šamaņu dziedājumi, indiešu rāgas, mūsu tautasdziesmas… Turklāt balss allaž bijusi viens no dabiskajiem pašdziedināšanās rīkiem, jau tūkstošiem gadu cilvēki ar to mācējuši sevi iekšēji līdzsvarot. Tātad balss ir kā mājas aptieciņa, instruments, kas palīdz sakārtot iekšējo pasauli. Ar to var gan nomierināt, gan uzmundrināt, gan ieaijājāt, paveikt daudz ko attiecībās un sabiedrībā.

Daudzi brīnās – vai tad balss sākas ar pēdām, iegurni? Tā ir. Tieši tāpēc tiek apgūti dažādi elpošanas vingrinājumi, kas palīdz attīstīt gan muguras, gan starpribu un vēdera muskulatūru, gan iegurni, lai padarītu to elastīgāku.

Vēl balsij būtiska ir apzināta elpa, tā ir kā degviela. Ja elpa ir vāja, balsij nav spēka, skaļuma, dinamikas. Runājot publiski vai uz skatuves, tomēr vajag mazliet vairāk enerģijas, nekā ikdienā patērzējot ar draugiem vai kaķi. Tāpēc trenējam muskulatūru, kas palīdz sekmīgāk pārvaldīt balsi un elpošanu.

* Par visu eksperimenta norisi lasiet aprīļa žurnālā 36,6 °C vai tā elektroniskajā versijā. Rakstā izklāstīts arī vērtīgs paņēmiens, kā restartēt ķermeni, izmantojot balsi un kustības.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.