Ja ir paaugstināts pārmantotā krūts vai olnīcu vēža risks, mamogrāfiju ieteicams veikt jau 30 – 35 gados, bet krūšu un mazā iegurņa pārbaudes ar ultraskaņu – no 25 gadu vecuma.
Ja ir paaugstināts pārmantotā krūts vai olnīcu vēža risks, mamogrāfiju ieteicams veikt jau 30 – 35 gados, bet krūšu un mazā iegurņa pārbaudes ar ultraskaņu – no 25 gadu vecuma.
Foto: TYLER OLSON/Shutterstock

Aicina pieteikties psihosociālās rehabilitācijas programmai sievietēm pēc krūts vēža 0

Aicina pieteikties valsts apmaksātām onkoloģisko pacientu un viņu tuvinieku psihosociālās rehabilitācijas programmām arī rudenī un ziemā. Oktobrī, Krūts veselības mēnesī, īpaši vēlamies uzrunāt sievietes pēc krūts vēža un ginekoonkoloģiskām slimībām!

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Lasīt citas ziņas

Krūts vēzis ir izplatītākā onkoloģiskā slimība sievietēm. Katru gadu vidēji tiek diagnosticēti 1100 jauni krūts vēža gadījumi. Savukārt gandrīz 1000 sievietēm tiek diagnosticēti dzemdes, dzemdes kakla, olnīcu u.c. ļaundabīgie audzēji. Kā uzsver psihosociālās rehabilitācijas programmas „Spēka Avots” vadītāja Gunita Berķe: „Pieredze rāda, ka sievietes pēc minēto slimību pārvarēšanas ļoti vēlas saprast, kā turpmāk dzīvot kvalitatīvi un neļaut slimībai atgriezties un emocionāli ietekmēt ikdienas gaitas. Biežākās onkoloģiskas slimības pavadones ir trauksme, depresija, miega traucējumi un bailes, ka slimība var atgriezties. Strādājot ar speciālistiem, saņemot psihoemocionālu atbalstu, katra programmas dalībniece var saprast savus resursus un to robežas, kā arī saprast, kā neļaut negatīvajām emocijām valdīt pār ikdienu.”

Līdz šim jau ir notikušās vairākas specializētas programmas tieši sievietēm pēc krūts vēža un ginekoonkoloģiskām slimībām.
CITI ŠOBRĪD LASA

To lielākais ieguvums ir – savstarpēja komunikācija un informācijas apmaiņa, speciālistu atbalsts, kā arī iegūta apziņa, ka dzīve turpinās. Svarīgi minēt, ka rehabilitācijas programmā var piedalīties arī tuvinieki, jo bieži vien tieši tuvie cilvēki ir tie, kas pārdzīvo vienlīdz spēcīgu šoku, bailes un neziņu ar slimo cilvēku līdzās.

Lai pieteiktos šai vai kādai no citam programmām, ir jāaizpilda pieteikuma anketa, kas atrodama biedrības mājas lapā , www.dzivibaskoks.lv .

Kopš 2018.gada psihosociālā rehabilitācija cilvēkiem pēc onkoloģiskas slimības ir valsts apmaksāts pakalpojums. Psihosociālās rehabilitācijas programma „Spēka avots” ir sešu dienu programma, kuras laikā notiek psihoterapijas un mākslas terapijas nodarbības, speciālistu lekcijas par dažādiem jautājumiem, kā dzīvot pēc vēža, kā arī fizisko aktivitāšu nodarbības

Psihosociālās rehabilitācijas programmas vēl 2018.gadā:

07.-13.10. Programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
14.-20.10. Krūts un ginekoonkoloģiskās slimības sievietēm visiem vecumiem
21.-27.10. Onkohematoloģija
28.-03.11. Krūts un ginekoonkoloģiskās slimības sievietēm visiem vecumiem
04.-10.11. Programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskas slimības
25.-01.12. Krūts un ginekoonkoloģiskās slimības sievietēm visiem vecumiem
02.-08.12. Programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības (kr.v.)
09.-15.12. Programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskas slimības

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.