Foto: Victoria 1/SHUTTERSTOCK

Kā laulības ietekmē vīriešus: zinātnieki apstiprinājuši to, ko sievietes vienmēr ir zinājušas 20

Jauns pētījums atklāj, ka laulībām ir ievērojama ietekme uz vīriešu ĶMI rādītājiem, informē “DailyMail“. Zinātnieki apstiprinājuši to, ko sievietes vienmēr ir zinājušas – vīrieši pēc laulībām kļūst resni un slinki.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
Ukraina pazemo Putinu, pārkāpjot vienu “sarkano līniju” pēc otras
Lasīt citas ziņas

Pētnieki atklāja, ka vīrieši sāk uzkrāt lieko svaru pirmajos piecos gados pēc saistībām, jo viņi vairāk ēd un mazāk vingro.

Zinātnieki uzskata, ka laulībai ir būtiska ietekme uz ĶMI rādītājiem. 5,2% vīriešu pēc laulībām liekais svars un aptaukošanās rādītāji palielinās par 2,5%.

CITI ŠOBRĪD LASA
Tomēr nekas neliecina par līdzīgu tendenci sieviešu vidū.

Pētījums tika veikts Ķīnā, bet pētnieki uzskata, ka tas ir universāli.

Šivens Kvans no Ķīnas Sociālo zinātņu akadēmijas skaidro:

“Šo fenomenu, ko parasti dēvē par “laimīgajiem taukiem”, ir apstiprinājuši daudzi kohortas pētījumi, kas veikti attīstītajās Rietumu valstīs.”

Pēc aprecēšanās  vīrieši bieži mazāk vingro un ēd vairāk. Tas arī noved pie augstāka ĶMI.

“Vīrieši, novecojot, saskaras ar ievērojamu aptaukošanās risku, tāpēc pēc laulībām ir svarīgi, lai viņi neizlaistos, saglabājot veselīgus ēšanas paradumus un regulāri sportojot.

“Turpretim sieviešu ĶMI pēc laulībām nebija skaidras tendences.”

Pētījumā, kas publicēts žurnālā “Economics & Human Biology”, konstatēts, ka vīriešu ĶMI rādītāji turpina pieaugt pirmajos piecos gados pēc laulībām, kam seko stabilizācijas periods.

Pētnieki skaidro, ka tas uzsver fiziskās sagatavotības un veselības pārvaldības veicināšanas nozīmi ģimenēs. Viņi rosina to, ka veselības aizsardzības iestādēm vajadzētu pievērsties jaunlaulātajiem ar uztura ieteikumiem.

Sabiedrības veselības politikā laulība būtu jāuzskata par “intervences logu”, lai apmierinātu indivīdu svara kontroles vajadzības. Un abiem dzimumiem būtu jāizstrādā padomu vadlīnijas, ko ievērot pēc aprecēšanās.

Iepriekšējie pētījumi ir atklājuši, jo vairāk indivīds ir apmierināts ar savām intīmajām attiecībām, jo ​​lielāka iespēja, ka viņiem ir aptaukošanās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.