Matīsa Markovska, Sarmītes Makarovas foto un no uufsd.org

Atrodi savu dzīvības centru 0

Visas mandalas sākas ar centru, kas simbolizē arī cilvēka centru. Mūsu centrs nav naba vai galva, bet gan sirds. Pēc S. Makarovas teiktā – sirds nav tikai viens no mūsu orgāniem, bet vieta, kurā rodama ļoti spēcīga dzīvības un dziedinošā enerģija. „Kad mēs sākam strādāt ar savu centru, tad enerģija izplešas uz visām pusēm. To var just fiziski. Rokas sāk svīst, enerģija sāk cirkulēt pa visu ķermeni. To vajag izmēģināt. Tu atnāc pie manis un prasi, kā garšo šokolāde? Es stāstu kā tā garšo, bet, aizejot, tu tā arī nesaproti, kā garšo šokolāde. Saproti, ka tas ir kaut kas ļoti labs, kas vienkārši jāpamēģina. Tāpat ir ar mandalu, lai sajustu tās spēku, jāizmēģina to izveidot pašam.”

Mēs bieži vien nezinām, kur atrodas mūsu centrs. To atrodot, mēs gūstam mieru, rodam izpratni, kas mēs esam; ko un kāpēc darām; ko mums nevajadzētu darīt. Atrodot centru, mēs iegūstam enerģiju, esam spējīgi darboties. „Tā ir liela problēma – cilvēkiem trūkst enerģijas. Viņi paši nemāk to akumulēt, vai arī novirza to nepareizā gultnē. Tādēļ ir ļoti svarīgi apzināties, kur ir tavs centrs. Kā tu viņu izjūti. Mandala to iemāca. Tu iemācies iegūt miera stāvokli. Stāvokli, kad tu saproti, ka esi mājās. Jo sirds ir mūsu mājas,” komentē S. Makarova.

Mandalu var zīmēt divējādi – no centra uz āru un no malas uz iekšu. Zīmējot mandalu no centra uz āru, mēs izplešam savu dzīvības enerģiju. Savukārt, zīmējot no malām uz iekšu, mēs tuvojamies savam centram; nonākam pie kaut kādām atbildēm, atklāsmēm.

Reklāma
Reklāma
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.