
Mandalu veidošana iemāca kontrolēt emocijas 0
Nereti dienas laika daudzi no mums sakaras ar mainīgu emociju gammu. Vienu brīdi mēs esam ļoti priecīgi un pacilāti, bet jau nākamajā varam justies nomākti vai aizkaitināti, nesaprotot kāds ir šī mainīgā noskaņojuma iemesls. S. Makarova skaidro, ka šī ir visai ierasta problēma daudziem cilvēkiem, tādēļ ļoti svarīgs ir darbs ar savām emocijām un pašam ar sevi, kurš sākas ar to, ka mēs apzināmies, kas mūsos mājo. „Veidojot mandalas, soli pa solim mēs iemācāmies saprast, ko ar tām darīt, jo neviena emocija nav tāpat vien. Katru emociju mēs varam izmantot, lai attīstītos pa spirāli uz augšu. Emocija ir milzīgs, jaudīgs instruments, kurš mums dots no Dieva. Tāpat, kā mēs strādājam ar savu fizisko ķermeni, tāpat jāstrādā ar emocijām. Tad jauda, kā dzīvo cilvēks, ir pilnīgi cita. Viņš vairs neskrien uz visām pusēm. Tad, kad mēs jūtam daudz emociju, gan pozitīvas, gan negatīvas, mēs nemākam tās pareizi novirzīt, tādējādi, tērējot ļoti daudz enerģijas.”
Viens no cilvēka galvenajiem uzdevumiem – kontrolēt savas domas. Mums jāizprot, ka katrai mūsu domai ir sekas. Emocija ir iekrāsota doma. „No sākuma tu domā, pēc tam caur šo domu tev rodas kaut kādas emocijas. Arī ar emocijām mēs veidojam realitāti. Viss „sviests”, ko radi savā galvā caur emocijām, atspoguļo rezultātu tavā dzīvē,” pārliecināta S. Makarova.
Veidojot mandalas, mēs varam izmantot jebkurus materiālus, kurus vēlamies. S. Makarova novērojusi, ka spēcīgāki un jaudīgāki procesi notiek laikā, kad cilvēki mandalas zīmē ar krītiņiem vai zīmuļiem. „Zīmuļi un krītiņi būs jaudīgākam darbam ar emocijām, tad, kad tu vēlies no tām atbrīvoties. Krāsas ir maigākas. Mēs varam izmantot ne tikai otas, bet arī pirkstus maigākam darba procesam, rodot mieru – tad kad mēs gribam pastrādāt ar savu sirds centru, kļūt labāki cilvēki.”
Jautājot S. Makarovai, vai pietiek tikai ar jau gatavu mandalu izkrāsošanu, atbilde ir pavisam vienkārša – mandalu krāsošana un konstruēšana, veidošana nav viens un tas pats. Ja vēlamies sasniegt pēc iespējas labāku rezultātu, viss jādara pašam – sākotnēji uzzīmējam savu individuālo mandalu, vēlāk to paši arī izkrāsojam. „Iedomājies situāciju – tu gribi ēst. Aizej uz veikalu, piemēram, nopērc gatavās pankūkas, kuras tev atliek tikai sasildīt – paēdusi jau tu būsi. Bet, kā ir tad, ja mēs gatavojam paši, iejaucam mīklu, pieliekam savu enerģiju, domas – tās garšo daudz labāk. Tāpat ir ar mandalām.”
Varam veidot arī mandalu kolāžas, kas būs pasūtījums visumam, izsakot savus mērķus, vēlmes. Tāpat iespējams izveidot mandalu no dabas materiāliem, aizbraukt uz jūrmalu un veidot mandalu smiltīs. S. Makarova skaidro – vienalga kuru mandalas izveides procesu izvēlamies – viss ved pie viena – miera un labsajūtas. „Tāds arī ir mandalas mērķis – tu dari dzīvē to, ko gribi darīt, nebaidies pieņemt lēmumus, tas viss ir par mandalu – ceļš uz dzīvi, kādu vēlos dzīvot. Nav svarīgi, ko tu izmanto, bet kādam mērķim tu to dari.”