×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
18. maijs, 2015
Drukāt

Izveidots digitālais grūtniecības kalendārs (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valsts portālā topošajiem vecākiem www.grutnieciba.lv atklāta digitālā versija īpašam kalendāram, kas palīdzēs Latvijas sievietēm ievērot savlaicīgu un regulāru medicīnisku aprūpi grūtniecības laikā.

Ik gadu 15.maijs tiek atzīmēts kā Starptautiskā ģimenes diena, lai aicinātu sabiedrību rūpēties par ģimenes vērtībām un novērtētu tās nozīmību. Kalendāra autore ir ginekoloģe – endokrinoloģe, Dr. Astrīda Tirāne, tā izdevējs ir Roche akadēmija sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC). Kalendārs tapis ar projekta „Izglābsim 100 bērnus” gādību, kura galvenais mērķis ir veicināt perinatālās mirstības samazināšanu, informē Veselības ministrija.

Digitālās versijas izdošanu apsveikusi arī Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas prezidente Dace Matule: „Uzskatu, ka informatīvu, izglītojošu materiālu nekad nevar būt par daudz un man ir patiess prieks, ka šis sievietēm ērtais grūtniecības kalendārs tagad būs pieejams arī digitāli. Īpaši būtiski, ka ar kalendāra digitālās versijas palīdzību ikviena topošā māmiņa varēs iegūt individuāli izveidotu, personalizētu pārskatu par savu grūtniecību ar būtiskākajiem laika periodiem, kad nepieciešams doties pie sava ārsta, veikt pārbaudes un izmeklējumus.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. “Gūtniecība” – tas ir kaut kas jauns!

Draugiem Facebook Twitter Google+