×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
31. marts, 2014
Drukāt

Pirmo reizi smagi cietušam pacientam pielieto jaunu kontrastvielas ievades veidu

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā tika ievest 51 gadu vecs vīrietis ar smagu politraumu. Cietušā stāvokļa dēļ nebija iespējams vēnās ievietot katetrus, lai nodrošinātu medikamentu ievadīšanu. Līdz ar to tika pieņemts lēmums vienīgajā pieejamajā vietā – lielajā liela kaulā ievietot īpašu šādām situācijām paredzētu adatu, nodrošinot intraosālu injekciju ievadi.

Jau neatliekamās palīdzības posmā pie smagām politraumām bojājumu diagnostikai saskaņā ar pieņemtajām pasaules vadlīnijām pacientiem tiek veikti nepieciešamie izmeklējumi, tostarp datortomogrāfija, kas paredz intravenozu kontrastvielas pielietošanu, tomēr tas konkrētajā situācijā nebija iespējams.

Neatliekamās radioloģijas nodaļas ārsti, lai precīzi noteiktu bojājumu apjomu, datortomogrāfijas izmeklējumā kontrastvielu ievadīja caur lielajā liela kaulā ievietoto injekcijas adatu. Šāds kontrastvielas ievadīšanas veids tika pielietots pirmo reizi Latvijā. Pēc vairāku nedēļu ārstēšanās pacients apmierinošā stāvoklī tika izrakstīts no slimnīcas.

 

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde Latvijā. Slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnika ir lielākais neatliekamās palīdzības sniedzējs valstī – ik dienu klīnikā pēc palīdzības vēršas no 140 līdz 260 pacientu. Šī ir vienīgā vieta Latvijā, kur nepieciešamā palīdzība tiek sniegta mikroķirurģijas un toksikoloģijas pacientiem un pacientiem ar politraumām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+