×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
15. jūnijs, 2015
Drukāt

Raidījums: simtiem ķīniešu klīnikās pārbauda “Mildronāta” iedarbību

Foto- FotoliaFoto- Fotolia

Ķīnā vairāki simti pacientu vairākās vietējās klīnikās izmēģina Latvijā izgudrotās un ”Grindeks” ražotās zāles ”Mildronāts”, pirmdien vēsta LTV raidījums ”Panorāma”.

Pētījumi noslēgsies rudenī. Ja rezultāti būs pozitīvi, tas pavērs ceļu uz zāļu eksportu Ķīnā, pavēstīja “Grindeks” valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis. Skatoties uz lielo iedzīvotāju skaitu Ķīnā, uzņēmumam tās būs pavisam citas iespējas kā līdz šim.

Līdz šim pētījumu rezultāti bijuši pozitīvi. Raidījumā skaidrots, ka Ķīnā pret visiem preparātiem, ko plāno ievest no Eiropas, sākotnēji izturas skeptiski. Vispirms ir jāpārliecinās, kā zāles iedarbojas uz dzelteno rasi, jo zāļu eksportā īpaša nozīme esot ģenētikas ietekmei uz zāļu efektu.

“Ja izrādīsies labs arī uz dzelteno rasi,tad pieņems,” tā par prepartāta ”Mildronāts®” iespējām tikt reģistrētām Ķīnā izsakās Latvijas Universitātes Kardioloģijas zinātniskā institūta Zinātniskās Padomes priekšsēdētājs, vadošais pētnieks Vilnis Dzērve.

Uzņēmumam gan ir jāņem vērā, ka būtisks konkurents Ķīnā ir vietējā tradicionālā medicīna.

Kā zināms, uzņēmumam ”Grindeks” interese par Ķīnas tirgu ir jau vairākus gadus.

Ģeopolitiskā situācija Krievijā un Ukrainā ir galvenais Koncerna darbības rādītāju ietekmējošais faktors.

Neskatoties uz nelabvēlīgo situāciju galvenajos gatavo zāļu tirgos, kas ir Krievija un NVS valstis, pērn koncerns turpināja stratēģiski svarīgākos pētniecības un attīstības projektus. “Mildronāta” 3.fāzes klīniskais pētījums Ķīnā ir viens no tiem.

Uzņēmums apņēmies aizvien vairāk koncentrēties uz jaunajiem tirgiem, diversificējot savu darbību un samazinot riskus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+