×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
29. septembris, 2014
Drukāt

Sausām acīm var palīdzēt mitrinošas kontaktlēcas

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Veselām acīm ir jābūt mitrām. Diemžēl daudzi cilvēki saskaras ar nepatīkamu problēmu – acis ir sausas kā tuksnesis, grauž, kniešas, savukārt kontaktlēcu lietošana sausu acu problēmu var vēl saasināt.

«Ja acis nespēj sadzīvot ar kontaktlēcām, noteikti vajadzētu konsultēties ar kontaktologu. Tas ir optometrists, kas specializējies kontaktloģijā un spēj piemeklēt katra cilvēka redzes īpatnībām, acu veselībai atbilstošākās kontaktlēcas. Piemēram, sausu acu problēmu ļoti bieži izdodas mazināt, piemeklējot kontaktlēcas, kas mitrina acis,» uzsver Manaslecas.lv optometriste – kontaktoloģe Aiga – Ozoliņa Saveļjeva.
Sausas acis bieži mēdz būt profesiju pārstāvjiem – grāmatvežiem, manikīra speciālistiem, zobārstiem, datorspeciālistiem, cilvēkiem, kas ilgas stundas pavada pie datora – visiem tiem, kam ikdienā acīm ir palielināta tuvuma slodze – ilgstoši jāskatās tuvumā esošā priekšmetā. Tas tāpēc, ka, koncentrējoties ar acīm tuvu esošā priekšmetā, cilvēks neapzināti sāk retāk mirkšķināt acis. Taču tieši mirkšķināšana nodrošina to, lai acīs būtu pietiekami mitra vide. Iemesls acu sausumam var būt arī vide, kurā cilvēks ikdienā uzturas, piemēram, kondicionēts gaiss vai nevēdinātas telpas, centrālapkure, kas ļoti sausina gaisu un līdz ar to arī acis. To var izraisīt veselības problēmas – sirds asinsvadu, vairogdziedzera saslimšanas, cukura diabēts u.c. Acu sausumu biežāk novēro sievietēm, jo tas ir saistīts ar hormonālām izmaiņām, var parādīties lietojot hormonālās kontracepcijas medikamentus, grūtniecības un zīdīšanas laikā, kā arī ļoti bieži menopauzes laikā.
Optometriste – kontaktoloģe Aiga Ozoliņa – Saveļjeva uzsver: «Ja cilvēkam ir problēma sausas acis, nebūs tā, ka, lietojot mitrinošās kontaktlēcas, to izdosies novērst. Taču katrā ziņā ar mitrinošajām kontaktlēcām acīm būs daudz lielāks komforts, kā arī cilvēks šādas kontaktlēcas varēs lietot ilgākas stundas, nekā tad, ja būtu izvēlējies kontaktlēcas bez mitrinoša efekta.»
Turklāt katram kontaktlēcu ražotājam ir sava tehnoloģija, kā izstrādāt mitrinošās kontaktlēcas. Kā piemēru var minēt zīmola Johnson&Johnson kontaktlēcas, tās ir izstrādātas no īpaša silikona hidrogēla materiāla – visā kontaktlēcā ir iestrādātas molekulas, kas pastāvīgi mitrina acis. Ražotājs izstrādā gan vienas dienas mitrinošās kontaktlēcas, ko paredzēts lietot 6-8 stundas, un pat tādas, ko var lietot 16 stundas, kā arī divu nedēļu un mēneša kontaktlēcas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+