×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
22. jūlijs, 2015
Drukāt

Tikai basām kājām! Ko varam izbaudīt ar pēdām

Foto - Linda Šlēziņa, Edvīns Kamoliņš, Valdis SemjonovsFoto - Linda Šlēziņa, Edvīns Kamoliņš, Valdis Semjonovs

Lietū izmirkusi mīksta zālīte, mitra kūdra, stikla bumbiņas, vēss māls, silta grants un vēl sūnas, niedres, šķelda, čiekuri, oļi, laukakmeņi, smiltis. Cik kilometru, dienu un zemju būtu jānostaigā basām kājām, lai izjustu daudzveidīgos pieskārienus? Ja pēc šīm sajūtām dosieties uz kādu no speciāli iekārtotajām sajūtu takām, pietiks ar dažām stundām.

Kas ir sajūtu taka

Ar ko atšķiras pastaigas pa speciāli iekārtotu taku un pa mežu vai jūras krastu? Pirmkārt, takas ir absolūti drošas. Otrkārt, atšķirībā no ierastajām meža taciņām te var piedzīvot īstu sajūtu kokteili, jo ir daudz dažādu oriģinālu segumu vienuviet. Treškārt, pēc aktīvās pēdošanas iespējams baudīt SPA procedūru – sildošu un atslābinošu zāļu vanniņu kājām – un tēju.

Sajūtu takas ļauj uzreiz pieslēgties atvaļinājuma režīmam. Kā tas notiek? Pārvarot dažādus šķēršļus, jābūt vērīgam, uzmanīgam, citas domas un problēmas vairs nav ne prātā. Ieguvums – ar pozitīvām un jaunām emocijām pavadīts brīvais laiks, dziļās muskulatūras treniņš, mēģinot noturēt līdzsvaru uz oļiem, baļķīšiem un slidenām koku vir­smām, un, protams, punktu masāža pēdām. Valmierā un Smārdes pagastā ir garākās baskāju takas, tās atvērtas katru dienu līdz vēlam vakaram, tomēr ieteicams izstaigāt dienā, jo vakarā masāžas efekts var būt tik spēcīgs, ka neļaus aizmigt.

 


Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+