Pexels.com / Pixabay

Datori vai grāmatas? Modernās tehnoloģijas – tas ir labi, bet kam tagad sāk pieslieties zinātnieki? 11

Tehnoloģijām attīstoties, diskusijas par to, vai grāmatas, vai datori ir labāki mācību līdzekļi, tikai pastiprināsies. Tomēr patiesā problēma nav izglītība, bet gan nabadzība un izglītības pieejamība. Sengrieķu filozofs Sokrats reiz teicis, ka lietu pierakstīšana liks cilvēkiem aizmirst. Tagad, tūkstošiem gadu vēlāk, mēs šajā situācijā, ka varam apspriest Sokrata teikto tieši tāpēc, ka tas ir bijis pierakstīta, par šo tēmu spriež izdevums Deutsche Welle.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
“Taksists nolēma kļūt par ballītes kulmināciju” – pašā Rīgas centrā kāda vecmeitu ballīte noslēgusies ar taksista Vjačeslava perversu uzvedību 30
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 107
Lasīt citas ziņas

Daži uzskata, ka vislabākais ir rakstītais vārds – grāmatas un ka datori negatīvi ietekmē mācīšanos, gandrīz to pašu iemeslu dēļ, kuru dēļ Sokrāts bija pret lietu pierakstīšanu: aizmāršība, bet atmiņa ir mācīšanās stūrakmens. Tāpēc var rasties jautājums: kas cilvēkiem ir pret jaunajām tehnoloģijām?

Tā kā arvien vairāk skolu pasaulē pāriet no drukātām grāmatām uz digitālajām grāmatām un citiem materiāliem, pētnieki sākuši pētīt ietekmi uz bērnu mācīšanos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Joma ir jauna un pierādījumi ir dažādi — nav zinātniskas vienprātības par to, vai grāmatas, vai digitālās ierīces ir labākas bērniem.

Piemēram, kā Hondurasas pamatskolā veiktajā pētījumā atklājās, ka klēpjdatoru aizstāšana ar mācību grāmatām galu galā neietekmēja skolēnu mācīšanos — tas nebija ne pozitīvi, ne negatīvi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.