Indra Štelmane par diabēta pacientiem: 80% no ārstēšanas rezultāta ir atkarīgi no paša pacienta 9

“Pēc mana viedokļa ir tā, ka vismaz 80% no tā, kādi būs ārstēšanas rezultāti, ir atkarīgi no paša pacienta,” Indra Štelmane, Medicīnas zinātņu doktore, endokrinoloģe, diabetoloģe, Latvijas Diabēta federācijas prezidente.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos
Krievu murgs Turcijā: turki Krievijas pilsoņus izsēdina no lidmašīnām un neļauj lidot uz citām valstīm
TV24
Ojārs Rubenis: “Tikai debilu cilvēku apziņā var būt tāda sajūta, ka mēs varam braukt pa tādiem ceļiem un tādām Rīgas ielām…”
Lasīt citas ziņas

“Gan no tā, kā viņš soli pa solim mēnešu un gadu garumā spēs mainīt savas dzīves ieradumus, kā viņam izdosies pašam mainīt savus ēšanas ieradumus, un te ļoti svarīgi, vai ģimene viņu atbalstīs. Mēs vairums dzīvojam ģimenēs, ar ko mums ir jārēķinās, un šinī gadījumā, ja cilvēkam konstatē diabētu, jādomā par to, vai ģimene ir rēķināsies ar viņu, vai ģimene arī pieņems savā ikdienā šīs izmaiņas dzīvesveidā, aktivitātēs. Kopā staigāt ir labāk, tā ir atbalsta funkcija, ko ģimene var sniegt,” skaidro Štelmane.

Tāpat ģimenes sēž pie viena galda, lielākoties ietur vienādas maltītes – arī šajā aspektā pārējiem ģimenes locekļiem vajadzētu atbalstīt diabēta pacientu un visiem kopā ieviest uztura izmaiņas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Patiesībā tā kā būtu jādzīvo cilvēkam ar diabētu – veselīgi ēst un atbilstoši kustēties – tas noder un ir veselīgi ikvienam. Un tā būtu kā iespēja visai ģimenei pavērst savu dzīvesveidu veselīgākā virzienā,” uzsver ārste.

“Protams, ja dzīvesveida, uztura izmaiņas un aktivitātes nepanāk to, ka glikozes līmenis asinīs ir normalizējies, tad ir jāķeras pie medikamentu lietošanas,” viņa piebilst.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.