Foto: SHUTTERSTOCK

Īstens slepenais jaunības eliksīrs! Kas jālieto uzturā, lai justos un izskatītos lieliski? 32

Aiva Kalve, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
TV24
“Par kādu sabiedrības sapratni un empātiju mēs varam runāt?” dati liecina, ka 36% Latvijas iedzīvotāju nevēlētos dzīvot kaimiņos ar čigāniem
“Svētdienas” braucēji uz ceļiem veic neprognozējamas darbības – šoferis ar 26 gadu pieredzi dalās kaitinošākajās situācijās, ko novērojis satiksmē 83
“Rindas nebija ne pirms, ne pēc manis, tomēr steidzināšanu jutu visas 8 minūtes,” paciente sūdzas par ārstes nevērību
Lasīt citas ziņas

Stāsta, ka zaļā tēja ir lielisks slepenais ierocis cīņā pret novecošanu un jaudīgs enerģijas eliksīrs.

Budistu mūki jau kopš VIII gadsimta lieto zaļo tēju, lai ilgāk paliktu nomodā meditācijas laikā, atgūtu enerģiju un spirdzinātu garastāvokli. Tējas stimulējošo iedarbību izraisa tās sastāvā esošais kofeīns.

CITI ŠOBRĪD LASA
Ikdienā enerģijas gūšanai esam raduši uzņemt kofeīnu, dzerot kafiju. Taču, lai kofeīna daudzums uz cilvēka organismu atstātu pozitīvu iespaidu, ieteicams to uzņemt ar tējas starpniecību.

Dienas laikā nevajadzētu uzņemt vairāk par 200 mg kofeīna.

Vienā kafijas krūzē rodami 90–150 mg kofeīna, kas ir vairāk nekā puse ieteicamās dienas devas. Savukārt vidēja tase zaļās tējas satur 8–20 mg kofeīna, līdz ar to veselības nolūkos, miega aizgaiņāšanai un mundruma gūšanai ieteicams kafiju aizstāt ar pāris zaļās tējas tasēm. Tēja harmonizēs prātu un līdzsvaros garastāvokli!

Ja šķiet, ka aptrūcis iemeslu dzert zaļo tēju, arguments, ka tā ir jaunības eliksīrs, būs gana labs. Viena no biežākajām un sāpīgākajām vecuma pazīmēm ir osteoartrīts, un izrādās, ka to var samazināt, dzerot tieši zaļo tēju. Pētījumi rāda, ka zaļā tēja ir pārtikas produkts, kas satur pietiekami daudz antioksidantu, kas varētu palīdzēt cīņā ar novecošanu.

Zaļajai tējai piemīt daudz ārstniecisko īpašību, viena no tām – tēja darbojas kā antibakteriāls līdzeklis un ir lielisks ierocis cīņā ar baktērijām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Sadarbības projekts
Lāzeris intīmu problēmu risināšanai
Notiks bezmaksas mērījumu dienas sievietes sirds veselības profilaksei
pareizi skalot kaklu, un kad tas var palīdzēt