Latvijas zāļu ražotāji neapmierināti ar jaunā cenu modeļa izstrādi: pastāv risks, ka tiks vājināta vietējā ražošana 11

TV24 raidījumā “Dienas personība” tiek aktualizēts jautājums par jauno zāļu uzcenojuma modeli.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
Lasīt citas ziņas

Latvijas Zāļu ražotāju asociācijas izpilddirektore Raina Dūrēja-Dombrovska komentē: “Diemžēl mums nebija iespēja iepazīties ar jauno zāļu izcenojuma modeli, jo kaut kādā veidā Latvijas zāļu ražotāji netika iekļauti diskusijās un apspriedēs un tagad mēs to jau redzam oficiāli nopublicētu komentēšanai.”

Neskatoties uz esošo situāciju, Durēja-Dombrovska skaidro, ka kopējais un galvenais mērķis ir uzlabot zāļu pieejamību Latvijas pacientiem ne tikai finansiāli.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Latvijas zāļu ražotāji ir pieejamās kristiskās infrastruktūras daļa. Mēs ieguldām milzīgus resursus šobrīd tirgus portfeļa paplašināšanai it īpaši ģenērisko medikamentu jomā, kas ir lētāki,” skaidro Raina Dūrēja-Dombrovska.

Viņa pauž bažas attiecībā uz šo sistēmu, jo šobrīd ir redzami daži potenciālie riski, kas ietekmēs vietējo zāļu ražotāju konkurētspēju.

Kā vienu no iespējamiem riskiem Dūrēja-Dombrovska min: “Ja mēs ietekmējam vienu sistēmas daļu, tad nevar būt neietekmētas citas sistēmas daļas.  Tāpēc, ja mēs runājam par zāļu pieejamību, tad resursi, kas kaut ādā veidā tiks ieņemti no citām sistēmas daļām, tas noteikti pasliktinās Latvijas zāļu ražotāju stāvokli.  Pie nosacījuma, ka Latvija importē 94% zāļu, mums ir ļoti lielas bažas, ka šobrīd ārvalstu ražotāju loma un vieta nostiprinās stipri vairāk, nekā bija līdz šim. Tas būtu viens no riskiem,” skaidro Latvijas Zāļu ražotāju asociācijas izpilddirektore Raina Dūrēja-Dombrovska.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.