Foto: Shutterstock

“Neuztraucies, esmu vesels! Stāvoklī nepaliksi!” Nedrošs sekss: kāpēc tomēr tam piekrītam 32

Autore: Annika Niedrīte, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Lasīt citas ziņas

Visi ir tūkstošiem reižu dzirdējuši: izmantojiet prezervatīvus, tie aizsargā pret nevēlamu grūtniecību un seksuāli transmisīvajām slimībām. Ikviens zina, kur tos iegādāties. Bet kāpēc tad daudzi tos nelieto?

2010. gadā pētnieki no Indiānas Universitātes pētīja attieksmi pret barjeras kontracepciju. 50% aptaujāto sieviešu atzina, ka nesaņem pilnīgu baudu no seksa, ja partneris neizmanto prezervatīvu. Tas kopumā nav pārsteidzoši, jo tad, ja jāsatraucas par iespējamo palikšanu stāvoklī vai inficēšanos, orgasmu sasniegt var būt problemātiski.

CITI ŠOBRĪD LASA

80% respondentu piekrita, ka prezervatīvi ir nepieciešami, bet tikai 39% bija izmantojuši tos pēdējā dzimumakta laikā. Mēs negūstam baudu no nedroša seksa, bet turpinām ar to nodarboties. 40% no tiem, kas sava pēdējā dzimumakta laikā neizmantoja prezervatīvu, nebija apsprieduši to ar savu partneri. Starp pāriem, kuri izveidojušies nesen, 62% pārtrauca izmantot prezervatīvus pēc mēnesi ilgušām attiecībām un 50% no viņiem nepārrunāja to ar otru. Ir sekss bez baudas un attiecībās par to klusē.

Koučs un attiecību eksperts jomā Metjū Hassi nosauc trīs iemeslus.

Pašcieņas trūkums

Kaislīgas priekšspēles vidū tu jautā partnerim, vai viņam ir prezervatīvi, bet viņš paskatās uz tevi ar neizpratni. Viņam nav prezervatīvu un vispār – kā tev kas tāds varēja ienākt prātā? Tev ir divas iespējas: pieļaut izņēmumu (tikai vienu reizi!) vai teikt: “Ne šovakar, mīļais.”

Hassi uzsver: “Pirmkārt, viss ir atkarīgs no taviem principiem. Sievietes bieži vien atkāpjas no saviem uzskatiem, lai iepriecinātu vīrieti.”

Pieņemsim, ka tava principiālā nostāja – mīlēties bez prezervatīva tikai tad, kad vīrietis atnesīs ārsta izziņu un tu sāksi dzert pretapaugļošanās līdzekļus. Lai to aizstāvētu, nepieciešama drosme un pašapziņa. Varbūt tu jūties neērti, lai sāktu tādu sarunu, vai tev ir bail zaudēt vīrieti, ja tu paliksi pie savas nostājas.

Un tomēr tev ir jāizskaidro sava nostāja vīrietim. Mēģini to darot neizskatīties agresīva, aizkaitināta vai pārāk uzstājīga. Mums ir jāiemācās komunicēt. Pretējā gadījumā vēloties sagādāt vīrietim prieku, tu darīsi to, ko īsti nevēlies. Pietiks vienu reizi piekāpties un tai sekos nākamās.

Reklāma
Reklāma

Partnera spiediens

Vīrieši bieži saka: “Izjūtas nav tās”, “es esmu pilnīgi vesels”, “nebaidies, nepaliksi stāvoklī.” Gadās arī, ka sievietes pašas piespiež partneri atteikties no prezervatīviem.

Pēc Hassi domām spiediens ir no abām pusēm. Lielākā daļa sieviešu ir pārliecinātas, ka vīrietis nevēlas lietot prezervatīvu, un atsakoties no tā, vari sniegt baudu partnerim. Sievietes tomēr aizmirst, ka sagādāt kādam prieku nenozīmē būt pievilcīgai. Tavi principi padara tevi vīrieša acīs vēl pievilcīgāku. Turklāt prezervatīvi ienes seksā patīkamu gaidīšanas momentu: ja kāds no jums sniedzas pēc tiem, tā ir zīme, ka tagad jūs vēlaties nodarboties ar seksu. Tam vajadzētu radīt iedvesmu, nevis bailes.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.