Oftalmoloģe: “Glaukoma nav tikai acs spiediena palielināšanās – tas ir simptomu komplekss” 2

“Acs spiediena mērīšana – tā ir tāda parasta procedūra, kas notiek jebkurā optikā vai acu apskates kabinetā. Obligāti acs spiedienu ir jāpārbauda cilvēkiem pēc 40 gadu vecuma, bet glaukoma nav tikai acs spiediena palielināšanās, tas ir simptomu komplekss,” tā TV24 raidījumā “Dr.Apinis” skaidroja VCA poliklīnikas “PULSS” un “AIWA CLINIC” oftalmoloģe Irina Korņilova, diskutējot par dažādām redzes problēmām un acu slimībām, tostarp par acs spiediena mērīšanu un glaukomas ārtēšanu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests. Pasaki, ko attēlā ieraudzīji pirmo, un uzzini savas stiprās un vājās puses
Eiropas Savienība “piegriež skābekli” Putina režīmam! Krievijai gaidāmi lieli zaudējumi
Kokteilis
FOTO. Ziedu vainagi, ģimene un tradīcijas! Kā Jāņus nosvinēja mūsu slavenības? 28
Lasīt citas ziņas

“Tā ir redzes nerva atrofija, tīklenes šūnas atrofija un redzes lauka samazināšanās. Ja glaukoma netiek ilgstoši ārstēta, tad cilvēkam var pietiekoši ilgstoši sagalabāties laba redze, bet redzes lauks ir sašaurinājies. Un tāpēc cilvēkam redzes kvalitāte ir daudz zemāka, nekā vajadzētu būt. Mēs to varam ļoti labi koriģēt un ārstēt, ir plašs zāļu klāsts, ar ko mēs varam strādāt. Vēl varam ārstēt ar lāzeru, bet, ja neizdodas, tad arī ķirurģiski ārstēt,” tā sacīja Korņilova.

Turklāt acu slimība – glaukoma – ļoti bieži “iet kopā ar kataraktu”, piebilda ārste. Tās ir atsevišķas saslimšanas, bet arī saistītas. “Kombinējas, jā. Es arī gribu pabrīdināt pacientus, kam ir glaukoma: ja jums ir paredzēta kataraktas operācija, tad līdz pēdējai dienai – operācijas dienai – ir jāpilina glaukomas preperātus acī, un pēc operācijas jūsu ķirurgs, kurš izoperēja jums kataraktu, viņam ir obligāti jādod rekomendācijas, kā rīkties tālāk,” tā ieteica Korņilova.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ārste vērsa uzmanību, ka ļoti bieži gadās tā, ka cilvēks atnāk pēc kataraktas operācijas – pēc divām, trim nedēļām, nepilinot glaukomas preperātus. “Diemžēl, tad pacientiem var būt kaut kādas citas problēmas. Glaukoma ir ļoti svarīga, ļoti nopietna saslimšana, un ar to ir jānodarbojas,” tā TV24 raidījumā “Dr.Apinis” rezumēja VCA poliklīnikas “PULSS” un “AIWA CLINIC” oftalmoloģe Korņilova, stāstot par acs spiediena mērīšanu un glaukomas ārstēšanu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.