Foto: Evija Trifanova/LETA

Viņķele: trūcīgajiem iedzīvotājiem nepieciešama valsts apmaksāta zobārstniecība 0

Pievieno LA.LV

Trūcīgajiem Latvijas iedzīvotājiem nepieciešamas valsts apmaksātas zobārstniecības programmas, tomēr tas ir finansējuma jautājums, aģentūrai LETA atzina veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Kokteilis
Ar šo zodiaka zīmju pārstāvjiem labāk nestrīdēties: viņi vienmēr atradīs veidu, kā pamatīgi atriebties
Veselam
Ārsti nosauc četrus augļus ar kuru ēšanu pēc 45 gadu vecuma nevajadzētu pārlieku aizrauties
“Man pat neomulīgi palika!” Sēņotāja mežā uziet ļoti biedējošu vietu 5
Lasīt citas ziņas

Pasaules Veselības organizācija iepriekš norādījusi, ka Latvijā īpaša uzmanība būtu jāpievērš ārstniecības un zobārstniecības pakalpojumiem, jo īpaši starp nabadzīgiem cilvēkiem, ambulatorajai ārstēšanai nepieciešamo zāļu pieejamības uzlabošanai, paplašinot kompensējamo zāļu sarakstu, samazinot līdzmaksājumu daļu.

Ministre norādīja, ka piekrīt PVO secinājumam, tomēr atzina, ka šī jautājuma risināšana būs atkarīga no finansējuma pieejamības.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vienlaikus jau tagad, pēc Viņķeles paustā, ar “ļoti lēniem solīšiem” valsts sāk apmaksāt noteiktus zobārstniecības pakalpojumus atsevišķām personu grupām, piemēram, nupat tika pieņemts lēmums finansēt zobu izraušanu personām ar psihiskās veselības traucējumiem.

Tāpat Viņķele piebilda, ka tiek īstenota arī programma, kurā gadā 200 trūcīgi pensionāri saņem zobārstniecības pakalpojumus.

LA.LV Google ziņās Pievienot
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.