Foto: SHUTTERSTOCK

Darbs ir viena no svarīgākajām jomām, kas ietekmē emocionālo noskaņojumu un laimes izjūtu 0

Aiva Kalve, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

84 procenti Latvijas strādājošo atzīst, ka darbs ir svarīgs un kopumā ir viena no svarīgākajām jomām, kas ietekmē emocionālo noskaņojumu un laimes izjūtu.

Ņemot vērā izmaiņas daudzu strādājošo iedzīvotāju darba dzīvē, kuras noteikusi Covid-19 pandēmija, Kantar 2021. gada janvārī veica aptauju, lai noskaidrotu, kāda ir darba jaunajos pandēmijas apstākļos ietekme uz apmierinātību ar darbu un kādi aspekti Latvijas strādājošos uztrauc vai neapmierina ikdienas darbā šajā situācijā.

CITI ŠOBRĪD LASA
Pētījuma rezultāti liecina, ka 2/5 (43%) no visiem strādājošajiem atzīst – Covid-19 pandēmija ietekmējusi viņu apmierinātību ar darbu.

Ceturtā daļa (24%) Latvijas strādājošo atzīst, ka viņus viss apmierina un nav tādu aspektu, kas uztrauktu.

Salīdzinoši biežāk minētie aspekti, kas negatīvi ietekmē strādājošos, saistīti ar darba apjoma samazināšanos/dīkstāvi (14%), bailēm par savu un līdzcilvēku veselību (13%), kā arī tiešas komunikācijas nepietiekamību/trūkumu gan kolektīvā – starp kolēģiem, gan ar klientiem (11%).

Fokusējoties uz to, lai mīkstinātu šos Covid-19 pandēmijas radītos riskus, kas potenciāli negatīvi atsaucas uz darbiniekiem un viņu emocionālo noskaņojumu, nevar aizmirst arī darba vides faktorus, kas kopumā visvairāk veicina laimes sajūtu darbā.

Bez atalgojuma stabilitātes (minējuši 50% strādājošo) un papildu labumiem (23%) laimes sajūtu darbā veicina arī brīva, draudzīga darba gaisotne (34%), darba saturs – interesants un daudzveidīgs darbs (25%), elastīgs darba laiks (24%), kā arī iespēja līdzsvarot privāto un darba dzīvi (25%).