Foto – Shutterstock

Ar skaņas viļņiem pret sāpēm, ja ir pārkaļķojušās saites un cīpslas 0

“Izmantojot zemas intensitātes akustiskos viļņus, iespējams novērst audu sablīvējumus, sabiezējumus, kas izveidojušies iekaisuma vai traumas rezultātā un izraisa sāpes,” stāsta “Veselības centra 4” traumatologs ortopēds Juris Jukonis. Ar triecienviļņu terapiju var veicināt arī sīku kalcija sāļu veidojumu – kalcinātu un osteofītu – uzsūkšanos, kā arī likvidēt saišu un cīpslu pārkaļķojumus, kas sagādā sāpes un neļauj brīvi kustēties.

Reklāma
Reklāma

Likvidē sāpju punktus un kalcinātus

Ziemeļamerikas indiāņu zvēru horoskops. Uzzini, kurš dzīvnieks esi tu! 17
4 ikdienišķas un efektīvas lietas: tās palīdz tikt vaļā no liekā svara, ja tev nepatīk sportot 3
Krievu murgs Turcijā: turki Krievijas pilsoņus izsēdina no lidmašīnām un neļauj lidot uz citām valstīm 100
Lasīt citas ziņas

“Iekārta uz noteiktām pacienta ķermeņa daļām raida mehāniskos akustiskos viļņus, kuri kūlīšu veidā izplatās audos un šūnās, ierosinot virkni pozitīvu procesu – atslābina savilktos muskuļus, sekmē iekaisumu mazināšanos, nodrošina audu barošanos un atjaunošanos, mazina sāpes muskuļos, miofasciālajos trigerpunktos un locītavās,” metodes būtību atklāj “Veselības centra 4” fizikālās medicīnas un rehabilitācijas ārste Agnese Gūtmane.

Dažreiz pacienti gadiem cieš periodiskas sāpes noteiktās muskuļu grupās, piemēram, plecu joslā, jo tur ir sāpju punkts jeb trigerpunkts. Triecienviļņu terapija iedarbojas uz trigerpunktiem, kas izstaro sāpes, panākot muskuļa relaksāciju un šī sāpju punkta izzušanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Viena no izplatītākajām problēmām, kuru var novērst ar šo terapiju, ir plantārais fascīts – tā sauktie radziņi vai pieši pie papēža kaula. Ja ikru muskuļi pilnvērtīgi neveic savas funkcijas, noturot pēdas velvi, slodze gulst uz plantāro saiti, kas savieno pēdas daļas. Veidojas sīki, blīvi un cieti pārkaļķojumi, kas kairina kaula plēvi, saiti un muskuļus, izraisot asas sāpes un kustību ierobežojumus,” stāsta Juris Jukonis. Akustiskie viļņi iedarbojas uz kalcinātiem, mīkstinot to struktūru.

Metodi var lietota arī tad, ja sāpes rada tā saucamais tenisista elkonis – iekaisums un audu sabiezējums vietā, kur pie kaula izauguma piestiprinātas muskuļa cīpslas (tā iemesls ir biežas, atkārtotas kustības elkoņa locītavā). Terapija ir ļoti iedarbīga, arī novēršot dažādu traumu sekas, piemēram, pēc Ahilleja saites plīsuma vai tad, kad sarautas muskuļu šķiedras, izveidojušies saaugumi.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.