Foto: SHUTTERSTOCK

Pusaudžiem grūtāk 0

Kāda ir pacientu izpratne par savu slimību un apzinība ārstēšanās procesā? Santa Ašmane atbild: “Lielākoties tā atkarīga no trim aspektiem. Pirmais – cik izsmeļoši dakteris slimniekam pastāstījis par prognozēm, lietojot zāles, un sekām, ja viņš to nedarīs. Otrais – cik veiksmīgi izvēlēta terapija, proti, vai, pareizi lietojot zāles, vērojami uzlabojumi. Ja pacientam iepriekšējā terapija bijusi neveiksmīga, viņš var neuzticēties medikamentiem. Trešais aspekts – pacienta intelektuālais līmenis.

Labā ziņa ir tā, ka informēti epilepsijas pacienti ir diezgan pedantiski un pun-ktuāli dzer zāles. Viņi reizēm pat nepamatoti uztraucas, ja aptiekā iedod cita nosaukuma medikamentu, – zvana ārstam un vēlas pārliecināties, vai no tiem nevarētu kļūt sliktāk.”

Ārste atzīst – problēmas var būt pusaudžiem, jo viņiem visgrūtāk pieņemt šo diagnozi. Pašapziņas celšanai viņi ļoti drīz vēlas domāt, ka ir veseli un zāles vairs nav nepieciešamas, tāpēc nereti patvaļīgi pārtrauc vai samazina medikamentu lietošanu. Nākamā lēkme ir laba mācība, ka to nedrīkst darīt.

Reklāma
Reklāma
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.