Publicitātes foto

„Mēness aptiekā” pieejami siekalu testu komplekti testēšanas paraugu nodošanai „Centrālajā laboratorijā” 1

Sadarbībā ar „Centrālās laboratorijas” speciālistiem „Mēness aptieka” piedāvā iespēju iedzīvotājiem iegādāties komplektus siekalu paraugu savākšanai Covid-19  testam. Testu komplekti ir pieejami vairāk nekā 150 lielākajās „Mēness aptiekās”, pārējās „Mēness aptiekās” visā Latvijā tos iespējams iegādāties, veicot pasūtījumu.

“Bērnu un sieviešu apavi, maciņš ar bērna brošiņu, matu ķemmes un kauli, kauli, kauli”: Baldones mežā atrasti zvērīgi nogalinātie ebreji
VIDEO. Neapstādināmais zāles pļāvēja robotiņš – “traģikomiski” kadri no Igaunijas
Sinoptiķi nāk klajā ar prognozēm nākošajai nedēļai – vai vasara tiešām beigusies?
Lasīt citas ziņas

Siekalu tests ir noderīgs, ja nepieciešams ātri noskaidrot rezultātu. Siekalu paraugu var iegūt bez diskomforta, mājas vidē un savākto materiālu atbilstoši instrukcijā norādītajam nogādāt „Centrālajā laboratorijā”.

Laboratoriskais izmeklējums tiek veikts, izmantojot polimerāzes ķēdes reakciju (PĶR) – tādu pašu metodi, kā iztriepēm, kas ņemtas no deguna-rīkles gļotādas.
CITI ŠOBRĪD LASA

Piedāvāto siekalu testu kvalitāte ir rūpīgi un atbildīgi izvērtēta, tā ir augsti jutīga un specifiska koronavīrusa 2019-nCoV RNS noteikšana siekalās. Metodes atbilstība „Centrālajā laboratorijā” ir pārbaudīta (validēta) atbilstoši Latvijā izvirzītajām laboratorisko izmeklējumu prasībām.

Šis ir skrīninga tests – ja rezultāts ir bijis pozitīvs, lai pārtrauktu pašizolāciju vai karantīnu, jāiegūst negatīvs deguna-rīkles iztriepes tests.

Publicitātes foto

Evita Jurjāne-Nelsone, „Mēness aptiekas”  mazumtirdzniecības biznesa vadītāja: „Pašlaik Latvijā ir izveidojušies apstākļi, kas raisa nepieciešamību pēc jauniem sadarbības modeļiem un risinājumiem, lai papildinātu un izmantotu visas iespējas ērtāk un vienkāršāk veikt Covid-19 testus un ievērot visus piesardzības pasākumus, mazinot slimības izplatību.

„Mēness aptiekas” farmaceiti vienmēr apliecina gatavību paplašināt rūpju loku par saviem pacientiem. Arī, piedāvājot testu komplektus „Mēness aptiekās”, mūsu farmaceiti būs gatavi iedzīvotājiem paskaidrot to lietošanas instrukcijā  rakstīto, kā arī norādīt tuvākās „Centrālās laboratorijas” filiāles adresi siekalu parauga nodošanai. Ceram, ka šis piedāvājums pandēmijas laikā būs patiesi noderīgs mūsu klientiem.”

Jana Osīte, Centrālās laboratorijas vadītājā, laboratorijas ārste: „Jāņem vērā svarīgs apstāklis – siekalas ir jāsavāc pareizi, jo tikai tā iespējamās vīrusa daļiņas tiks laboratoriski konstatētas. Ja ir klepus, krēpas, jācenšas tās atklepot testa trauciņā, lai tajā nonāk materiāls no elpceļiem, kur vīruss mēdz vairoties.

Veicot materiāla savākšanu patstāvīgi, bez medicīnas personāla iesaistes, katrs pats ir atbildīgs par to, cik precīzi izpildīti testa materiāla ņemšanas noteikumi un, vai paraugs patiešām atbilst klāt pievienotajai informācijai par tā īpašnieku.

Atgādinu, ka šim siekalu testam ir skrīninga statuss – ja veiktais siekalu tests ir bijis pozitīvs, lai pārtrauktu pašizolāciju vai karantīnu, jāiegūst negatīvs deguna-rīkles iztriepes tests.

Tāpat siekalu tests nederēs arī pirms operācijas vai citas medicīniskas manipulācijas, ja ir šāda prasība.”

„Mēness aptiekās” var iegādāties speciāli siekalu parauga savākšanai izveidotu komplektu. Tajā ir viss nepieciešamais – nosūtījums un trauciņš – siekalu savācējs (siekalu savākšanas piltuve kopā ar tukšu spļaujamtrauciņu, trauciņš ar buferi). Pievienota arī instrukcija, kā to lietot.

Publicitātes foto

Kad siekalas atbilstoši savāktas, trauciņu ar paraugu un buferšķīdumu cieši aizskrūvē un marķē, norādot pilnu vārdu, uzvārdu un personas kodu. Tad to atliek tikai pēc iespējas ātrāk nogādāt kādā no „Centrālās laboratorijas” filiālēm.

Ja nav iespējams paraugu nodot uzreiz, kādu brīdi to var uzglabāt ledusskapī (2-8 grādu temperatūrā), jārēķinās, ka testēšanai laboratorijā tas jānogādā 24 stundu laikā pēc siekalu savākšanas. Siekalu testa komplekts „Mēness aptiekā” maksā 3,35 eiro.

Kā pareizi sagatavoties siekalu testam?

  • Labākais laiks siekalu savākšanai – tūlīt pēc pamošanās, jo tad siekalās ir visaugstākā vīrusa koncentrācija
  • Vismaz 24 stundas pirms siekalu savākšanas nedrīkst lietot alkoholu.
  • Vismaz stundu, bet vēlams pat trīs četras stundas pirms testa veikšanas nedrīkst ēst, košļāt košļājamo gumiju, dzert; nelietot tādus medikamentus, kā aerosoli mutes dobumam, inhalatori, sūkājamās tabletes kaklam; netīrīt zobus un neskalot muti ar mutes skalojamiem līdzekļiem.

Siekalu testu ērti var lietot gadījumos, ja testa materiālu vienlaikus nepieciešams iegūt no liela skaita cilvēku, piemēram, darba kolektīvā; ja ir jātestē cilvēks, no kura objektīvu iemeslu dēļ nav iespējams iegūt  deguna un mutes iztriepes; ja Covid-19 testi jāveic bieži un regulāri, ja nepieciešams testēt bērnus. Ir pieejama video pamācības pareizai siekalu testa parauga sagatavošanai https://www.laboratorija.lv/pacientiem/jaunumi/covid-19-siekalu-testi.html

Siekalu testa paraugus var nodot jebkurā no „Centrālās laboratorijas” filiālēm, to adreses ir apkopotas komplektam pievienotajā instrukcijā, aktuālā informācija par filiāļu darba laiku – www.laboratorija.lv (cena par testēšanu ir 27 eiro).

Testa komplektu pasūtīt individuāli var ikvienā „Mēness aptiekā”. Ja tie nepieciešami vairumā, piemēram, grupas testēšanai, jāsazinās ar Centrālo laboratoriju. Testa komplektu var iegādāties arī www.e-menessaptieka.lv; https://www.e-menessaptieka.lv/covid-19-siekalu-parauga-savaksanas-komplekts-1195251

 

 

Latvijā  241 „Mēness aptiekā” strādā 663 farmaceiti un farmaceita asistenti, apkalpojot  760 000 klientu ik mēnesi. Tieši farmaceitu konsultācijas ir  visbiežāk izmantotais  aptiekas pakalpojums arī pandēmijas laikā, turklāt aptuveni katrs 10 aptiekas apmeklējums ir  konsultācija bez pirkuma.

„Mēness aptieka” ir farmācijas nozarē mīlētākais un atbildīgākais zīmols Latvijā. Iedzīvotāju aptaujā, izmantojot īpašu starptautiski atzītu metodoloģiju, Latvijas mīlētāko zīmolu TOP otro gadu pēc kārtas “Mēness aptieka” ieguvusi pirmo vietu farmācijas nozarē. Īpaši izceļama “Mēness aptiekas” pozīcija sociālās atbildības jomā (HUMAN),  kurā “Mēness aptieka”, esot pirmajā vietā farmācijas nozarē, kopējā mīlētāko zīmolu TOP ierindojas 25. vietā.

Ar augstāko rezultātu (87,7%) „Mēness aptieka” ir izvirzījusies klientu servisa līdera pozīcijā farmācijas jomā Latvijā. Farmācijas sektora pētījumu, lai noskaidrotu, kurā aptieku uzņēmumā ir vislabākā klientu apkalpošana Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, 2020. gada oktobrī un novembrī veicis uzņēmums „Dive Group”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Kādas ir “burvju zāles” – rasaskrēsliņa dziedināšanas spējas?
Uzmundrinoši zaļais brokolis: gan salātos, gan konservos un pat ar muskatriekstiem
Ledusskapī uzglabājamas arī noteiktas zāles
Viss būs labi, jo kombinētā balstvakcīna jau ir izgudrota, apgalvo Ģimenes Ārstu asociācijas vadītāja
“Bērnu un sieviešu apavi, maciņš ar bērna brošiņu, matu ķemmes un kauli, kauli, kauli”: Baldones mežā atrasti zvērīgi nogalinātie ebreji
VIDEO. Neapstādināmais zāles pļāvēja robotiņš – “traģikomiski” kadri no Igaunijas
Sinoptiķi nāk klajā ar prognozēm nākošajai nedēļai – vai vasara tiešām beigusies?
“Davai, noslēdzam mieru, lai krievi beidz bumbot un tad viss būs kārtībā…”: daudzi tā uzskata, pārliecināts ir Ivars Ījābs
700 kg smagas govis pakārtas vertikālā stāvoklī, ķermenī ne grama asiņu: ASV masveidā nogalināti lopi
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
“Mēness aptieka” – labākā darbavieta Latvijā. Ko nozīmē šāda apbalvojuma iegūšana?
Mēness aptieka: 14% Latvijas iedzīvotāju šogad nesvinēs Jāņus
Mēness aptieka: Gandrīz pusei aptaujāto Latvijas iedzīvotāju dzēriens Nr.1 Jāņos būs alus
21% “Centrālajā laboratorijā” testēto ērču šogad konstatēta Laimas slimība
„Mēness aptieka”: uz mājām vai biroju aptiekas produktus tagad var piegādāt „Wolt”
Ar Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas attīstības biedrības atbalstu Ukrainas iedzīvotāji Mēness aptiekās varēs iegādāties recepšu medikamentus 10 000 eiro apmērā
Lielākajai aptaujāto daļai nav pietiekamas informācijas par savu vecāku sirds veselību
Bērniem jāzina rīcība gadījumos, ja sagriezts pirksts vai jāizsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība
Piecas lietas, ko, iespējams, nezināji par farmaceita profesiju
„Mēness aptiekas” farmaceitu un ratiņkērlinga komandas spēlē uzvar draudzība
„Mēness aptieka” saņem starptautisko Best Places To Work sertifikātu
Darbu sākusi „Centrālās laboratorijas” filiāle Olainē
Vingrošana un speciāli pielāgoti vingrojumi pretsāpju terapijai
Par katru labdarības akcijā „Pērkot tu ziedo!” iegādāto RFF produktu divdesmit centus ziedo bēgļiem
Labestības tablete ikvienam
Medus sastāvs un īpašības mūsdienīgā skatījumā
Kolagēns – veselām locītavām un ādai
Kādi mēdz būt iemesli matu izkrišanai
Trīs mutes higiēnas vaļi jeb mutes dobuma higiēnas minimums
„Mēness aptiekas” komanda Rimi Rīgas maratonā skries kopā ar Bērnu un jauniešu parasporta apvienības jauniešiem
Galveno nosacījumu komplekss ikdienas sportošanai, nekaitējot locītavām
Kā jauninājumi ērtībai pamazām top par ierastu ikdienu aptiekā
Ja locītavas smeldz no pārslodzes
Piens, lakrica vai šokolāde. Ar ko varētu konfliktēt tavas zāles
Mēness aptieka: Visbiežāk iedzīvotājiem ārsta palīdzība nepieciešama sadzīves un sporta traumu dēļ
Labestības tablete ikvienam
Vai uzturs apgādā ar visu, kas tavam organismam vajadzīgs?
Sāp mugura. Tableti, ortozi, masāžu vai tomēr pie ārsta
Atzīmējot Latvijas olimpiskā un paralimpiskā sporta sasniegumus
Kāpēc D vitamīns ir visbiežāk apspriesto uztura bagātinātāju topā
Veselība dārgāka, kaut tādēļ E-cigarešu tirgotājiem iestāsies smagi laiki
Sarežģītā saules aizsardzības aritmētika
“Vislielākā nelaime ir ar uztura bagātinātājiem.” Ārste par to, kādu postu var nodarīt “brīnumlīdzekļi”
Ko saka zinātnieki, vai koronavīruss rudenī vairs nespēs izraisīt epidēmijas vilni?
atpazīt aplamības un patiesību par sirds veselību
Garšīgas svētku receptes cukura diabēta pacientiem
“Davai, noslēdzam mieru, lai krievi beidz bumbot un tad viss būs kārtībā…”: daudzi tā uzskata, pārliecināts ir Ivars Ījābs
FOTO. Kopenhāgenā tirdzniecības centrā sākusies apšaude – ievainoti vairāki cilvēki
“Bērnu un sieviešu apavi, maciņš ar bērna brošiņu, matu ķemmes un kauli, kauli, kauli”: Baldones mežā atrasti zvērīgi nogalinātie ebreji
FOTO. Politiķi ļaujas disko ritmiem sarunu festivālā “Lampa”
“Partijas cīnās par to, lai uzvarētu, nevis tauta dzīvotu labāk,” Horens Stalbe par to, ka uz “saulainu nākotni” ved tikai monarhija
Raidījums skaidro: par kurām partijām Latvijas pilsoņi gatavi balsot?
VIDEO. “Mums nav jācenšas izpatikt krieviem Latvijā”, mudina Arnis Blodons
FOTO. Likteņupes krastā, ar bagātu vēsturi, vairākkārt atjaunota, upurēta Rīgas HES celtniecībai – leģendārais Salaspils Svētā Jura baznīcas stāsts
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
FOTO. Kopenhāgenā tirdzniecības centrā sākusies apšaude – ievainoti vairāki cilvēki
21:55
Sliktas ziņas no Ukrainas – ukraiņu karaspēks pēc smagām kaujām svētdien atstājis Lisičansku
21:20
Raidījums skaidro: par kurām partijām Latvijas pilsoņi gatavi balsot?
20:43