No vārguļa līdz jaunas stiepšanās sistēmas izveidotājam. Pilates! 0

Sāpes muguras lejasdaļā lielākoties izraisa nodiluši starpskriemeļu diski, kas ļāvuši izkustēties no vietas skriemeļiem. Tie piespieduši nervu, liekot saspringt muskulatūrai un izraisot sāpes. Lai no tām atbrīvotos, jāpanāk, lai skriemeļi atgrieztos savās vietās, kas iespējams ar stiepšanās vingrojumiem – pilatēm. Tie novērš muskuļu saišu pāragru nolietošanos un noder trauslo kaulu slimības osteoporozes profilaksei.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos
Ziemeļamerikas indiāņu zvēru horoskops. Uzzini, kurš dzīvnieks esi tu! 17
Krievu murgs Turcijā: turki Krievijas pilsoņus izsēdina no lidmašīnām un neļauj lidot uz citām valstīm
Lasīt citas ziņas

Vingrošanai iedvesmojošs ir šīs vingrojuma sitēmas izgudrotāja Jozefa Pilates dzīvesstāsts. Viņš bērnībā bija vārgs un nīkulīgs, cieta no rahīta, reimatisma un astmas lēkmēm un bija vienaudžu izsmiets, taču, kad sāka nodarboties ar dažādiem sporta veidiem, viņu aicināja demonstrēt savu augumu māksliniekiem, kuri skicēja anatomiskus zīmējumus, turklāt viņš strādāja par boksa treneri un cirka vingrotāju.

Pilates saskaņo prātu, ķermeni un elpošanu, māca izjust ķermeņa līdzsvaru, stiprina mugurkaulu, palīdz novērst muguras sāpes, kas iemantotas sēdošā dzīvesveidā, uzlabo stāju. Dziļi elpojot, nomierinās prāts, mazinās garīgā spriedze, rodas dzīvesprieks. Vingrojumus veic lēni, savu iespēju robežās, lai nerastos sāpes. Tie ne tikai atslābina muskuļus, bet arī uzlabo to tonusu un asinsapgādi. Vingrojot tiek nodarbinātas dažādas muskuļu grupas – ne tikai muguras, bet arī roku, kāju, vēdera un sēžas muskuļi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nodarbību laikā var iemācīties plastiski kustēties, tādējādi nostiprinot mugurkaulu. Pilates palīdz kontrolēt katru kustību, liek darboties arī ikdienā nenodarbinātajiemmuskuļiem. Tiek noņemta bieži vien apslēptā muskuļu spriedze, audzēti muskuļi ap mugurkaulu un locītavām, mazinot to noslodzi. Pilates ļauj izvairīties no neparedzētām traumām, kas mēdz atgadīties citu fizisko aktivitāšu laikā.

Regulāri nodarbojoties ar pilatēm, stabilizējas mugurkaula jostas zona, tiek mazināts muskuļu saspringums pakauša, kakla un plecu daļā, nostiprinās vēdera muskulatūra, uzlabojas organisma asins apgāde, locītavu kustīgums un stāja, ķermeņa koordinācija, palielinās muskuļu masa. Kļūst stingrāks vēders un sakārtojas iegurņa orgāni.

Pilates stiprina iegurņa muskulatūru, palīdz urīna nesaturēšanas gadījumā un atgūt formu pēc grūtniecības.

Lai pastāvīgi uzturētu ķermeni labā fiziskā stāvoklī,šai vingrojumusistēmai jākļūst par ikdienas sastāvdaļu. Šīs vingrošanas aizsācējs Jozefs Pilates ir uzsvēris, ka jau pēc pirmajām desmit nodarbībām cilvēks jutīsies daudz labāk, bet pēc trīsdesmit reizēm – gluži kā piedzimis no jauna.

Pilatēs ir daudz rehabilitācijas programmās izmantotu elementu. Tās ir piemērotas stājas traucējumu gadījumā, taču, ja tie ir izteikti, nereti piemērotāka ir ārstnieciskā vingrošana. Pilates īpaši iecienījuši aktieri, jo šī vingrošana veido skaistas ķermeņa aprises, attīsta koordināciju un lokanumu.

Raksts no “Lauku Avīzes” grāmatas “400 padomi veselībai un skaistumam”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.