Ārste: Cilvēki baidās braukt uz slimnīcu 8
Dr. Apinis

Arhīva foto

Cilvēki ar insultu slimo arī Covid-19 izplatības laikā, kanāla “RīgaTV 24” raidījumā “Dr. Apinis” atgādināja Rīgas Stradiņa universitātes profesore, neiroloģe Evija Miglāne.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Lasīt citas ziņas

Insultu jau neviens nevar atcelt, un cilvēki ar instultu slimo arī šajā laikā, kad Latvijas veselības aprūpes sistēma ir pārslogota Covid-19 dēļ.

Miglāne skaidro, ka insulta vienībām ir izveidots veids, kā uzņemt pacientu, negaidot Covid-19 analīzes. Proti, akūti pacienti tiek ārstēti, ievērojot piesardzības pasākumus atsevišķā palātā, kamēr nav analīžu rezultāti.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Insults ir jāārstē arī šajā periodā,” uzsvēra Miglāne.

Bailes no slimnīcas un bailes no COvid-19 nav tikai Latvijā, tas ir visā Eiropā, atzīmē Miglāne. Viņa stāsta, ka šobrīd ir izveidota arī plaša iniciatīva “Nepaliec mājās, ja tev ir insults.”

Mērķis ir skaidrot cilvēkiem, ka, neskatoties uz Covid-19 situāciju, insulta slimnieki tiks ārstēti.

Miglāne arī atklāj, ka pacientiem, kam ir gan insults, gan Covid-19, nonāk speciālās ārstēšanas vietās.

Kā atzīmē Miglāne, kopumā šogad Latvijā ir salīdzinoši mazāk staionētu pacientu ar insultu. “Es baidos, ka tas nav tāpēc, ka mēs veicam ļoti labi sekundāro un primāro profilaksi, bet, ka tas tiešām ir tāpēc, ka cilvēki baidās braukt uz slimnīcu.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.