Foto – Shutterstock

Iedarbīgas metodes pret muguras sāpēm 0

Muguras sāpes, īpaši jostas daļā, kaut reizi mūžā nācies izjust gandrīz ikvienam pieaugušajam. To iemesli var būt visdažādākie, sākot no muskuļu sastiepuma līdz starpskriemeļu disku trūcei un izmaiņām, kas saistītas ar novecošanu. Rehabilitācijas kurss ir viens no iedarbīgākajiem veidiem, kā tās samazināt bez zālēm vai operācijas.

Reklāma
Reklāma

Kāpēc sāp mugura?

7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos
Krievu murgs Turcijā: turki Krievijas pilsoņus izsēdina no lidmašīnām un neļauj lidot uz citām valstīm
TV24
Ojārs Rubenis: “Tikai debilu cilvēku apziņā var būt tāda sajūta, ka mēs varam braukt pa tādiem ceļiem un tādām Rīgas ielām…”
Lasīt citas ziņas

“Visbiežākais muguras sāpju iemesls ir miofasciālas sāpes, kas rodas paaugstināta muskuļu tonusa dēļ. Strauji noliecoties vai pieceļoties, ceļot smagumu vai pagriežoties, pēkšņi iesāpas mugura – tā reaģē muskuļi, kas cenšas pasargāt mugurkaulu no traumām. Neveiksmīgas kustības dēļ muskulis strauji saraujas un nevar pilnībā atbrīvoties. Rodas sāpes, jo muskulī palēninās asinsapgāde un veidojas tā sauktie trigera jeb sāpju punkti,” stāsta kūrorta rehabilitācijas centra “Jaunķemeri” neiroloģe Elīna Malkiela.

Muguras sāpju iemesls var būt nerva saknītes nospiedums, kas radies diska trūces vai spinālā kanāla sašaurinājuma dēļ. Tādā gadījumā sāpēm muguras jostas daļā pievienojas arī sāpes, notirpums vai vājums kājā. Nereti muguras sāpes izraisa arī mugurkaula problēmas, piemēram, starpskriemeļu diska protrūzija vai trūce, spondiloze, spinālā jeb mugurkaula kanāla sašaurinājums, spondiloartroze.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai noskaidrotu patieso sāpju iemeslu, jāvēršas pie neirologa un jāveic datortomogrāfija vai magnētiskās rezonanses izmeklējumi, bet pēc tam – pie fizikālās medicīnas un rehabilitācijas ārsta, lai uzsāktu efektīvu muguras sāpju rehabilitācijas procesu. “To gan drīkst sākt tikai pēc akūtā sāpju perioda, kad sāpju sindroms jau ir mazinājies,” uzsver nei­roloģe. Rehabilitācijas mērķis ir ne tikai atbrīvot pacientu no muguras sāpēm un mazināt funkcionālos traucējumus, bet arī izskaidrot, kā maināms dzīvesveids, lai nepieļautu muguras sāpju atkārtošanos. Tieši tādēļ rehabilitācijas procesā visbiežāk iesaistās vairāki speciālisti, piemēram, fizioterapeits, ergoterapeits, masieris, un var tikt izmantotas visdažādākās tehnoloģijas, piemēram, ārstnieciskā vingrošana, masāža, slinga terapija, kinezioloģiskā teipošana, fizikālās terapijas metodes – magnētterapija, lāzera vai ultraskaņas terapija, dažāda veida elektroprocedūras, dūņu dziedniecība un minerālūdens vannas.

Kinezioloģiskā teipošana ir efektīva metode muguras sāpju novēršanai. Pēc īpašas sistēmas pielīmējot lipīgas lentes joslas dažādām ķermeņa daļām, tiek atjaunots normāls muskuļu tonuss, veicināta limfas attece, mazinātas sāpes, tūska. Slinga terapija vērsta uz dziļo muguras muskuļu nostiprināšanu, kas balsta mugurkaulu. Terapijas laikā pacients tiek iekārts īpašās elastīgās saitēs, ar kuru palīdzību tiek “izslēgta” vienu muskuļu grupu darbība, bet citu – aktivizēta.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.