Kāpēc NMPD bezpajumtniekus no parkiem savāc, bet ne vienmēr brauc uz izsaukumiem no mājām? 41

Ja kāds cilvēks no mājām piezvana uz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD) un stāsta, ka viņam sāp galva, ka viņš nevar paiet, ka nevar saviem spēkiem nokļūt uz slimnīcu, NMPD sākas atrunas un izvērtēšana, bet vienlaikus, ja parkā vai autobusa pieturā ir piedzēries, aizmidzis cilvēks un līdzcilvēki par viņu ziņo, NMPD izbrauc nekavējoties. Kāpēc tā?

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Šāds jautājums radies kādam TV24 raidījuma “Uz līnijas” skatītājam. Atbildi viņam savas kompetences ietvaros sniedzis Sandris Petronis, Latvijas Ārstu biedrības valdes loceklis, traumatologs-ortopēds.

Vispirms ārsts apstiprina, ka praksē patiešām šādi notiek. Ja cilvēks ir pakritis uz ielas, ja nespēj pārvietoties, ir medicīniskas problēmas, pat tad, ja viņš ir alkohola reibumā, “ātrie” brauc, izvērtē uz vietas viņa stāvokli un nepieciešamības gadījumā arī ved uz slimnīcu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Taču ārsts arī aicina, veicot izsaukumus no mājām, pašiem vairāk izvērtēt situāciju. Svarīgi ir nošķirt hroniskas un akūtas veselības problēmas.

Ja cilvēkam pēkšņi un ļoti strauji pasliktinās veselība – ir kāda trauma, ļoti izteiktas sāpes, palīdzība noteikti dosies.

Savukārt, ja ir kāda hroniska kaite, kas ilgst jau nedēļām vai pat mēnešiem, pareizāk ir vērsties pie ģimenes ārsta. Bez tam jāatceras, ka ģimenes ārsts arī ne tikai pieņem savā praksē, bet var doties arī mājas vizītēs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.