Medicīnas darbiniece izņem cūkas nieri no kastes, lai sagatavotos transplantācijai cilvēkam, Bostona, ASV, 2024.gada martā.
Medicīnas darbiniece izņem cūkas nieri no kastes, lai sagatavotos transplantācijai cilvēkam, Bostona, ASV, 2024.gada martā.
Foto: AP/SCANPIX

Milzīgs panākumu solis transplantācijā – vīrietim veiksmīgi pārstādīta cūkas niere 13

Kādam 62 gadus vecam vīrietim, Bostonas slimnīcā, veiksmīgi pārstādīta ģenētiski modificēta cūkas niere. Pēc veiksmīgās transplantācijas vīrietis jūtas labi un jau devies mājās.

Reklāma
Reklāma
13 pazīmes, kas liecina – tavs partneris ir “toksisks” un zog tavu laimi 9
Ukrainas galvenais izlūks palika dzīvs – detaļas, kā Kijivai izdevās izjaukt “Putina vilku suņa” atentātu pret Budanovu
Kokteilis
TESTS. Karstuma neatņemamais pavadonis… Ko par tevi var pateikt mīļākā saldējuma garša? 1
Lasīt citas ziņas

Orgānu transplantācija no cūkām agrāk ir bijusi neveiksmīga, tāpēc notikušais ir milzīgs panākumu solis transplantācijā. Visā pasaulē trūkst orgānu, un eksperti ir pārliecināti, ka šī operācija varētu pavērt ceļu vairāk šāda veida operācijām, kad cilvēkam tiek pārstādīti dzīvnieka orgāni.

Cūkas nieres tika ģenētiski modificētas ar tehnoloģiju, kas noņem dažus cūkas gēnus un aizstāj tos ar cilvēka gēniem, lai uzlabotu to savietojamību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vīrietis brīvprātīgi pieteicās implantēt cūkas nieri. “Es to uztvēru ne tikai kā veidu, kā man palīdzēt, bet arī veidu, kā sniegt cerību tūkstošiem cilvēku, kuriem nepieciešama transplantācija, lai izdzīvotu,” vīrieša teikto vēstī “NyPost”.

Pēc gadiem ilgas cīnīšanās par savu veselību, diena, kad vīrietis devās mājās no slimnīcas ar jauno nieri, bijusi viena no laimīgākajām dienām viņa dzīvē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.