Foto: SHUTTERSTOCK

Lai nebūtu bailes šaudīt! Pret delikātu problēmu palīdz vingrojumi iegurņa pamatnei 0

“Šķaudot, klepojot, sme­joties vai ceļot smagus priekšmetus bieži izdalās arī neliels urīna daudzums, tāpēc lietoju higiēniskos ieliktnīšus. Kā atbrīvoties no šīs nepatīkamās problēmas?” raksta lasītāja Inese (45) no Valkas novada.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 42
VIDEO. “Gudrīši!” Aivars Lembergs ar vienkāršu piemēru nodemonstrē, kā sankcijas ietekmējušas Krieviju
“AstraZeneca” paziņo, ka tā ir sākusi savas Covid-19 vakcīnas izņemšanu no apgrozības visā pasaulē
Lasīt citas ziņas

Atbild P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas uroloģe Zane Pilsētniece: “Diemžēl sievietes ilgus gadus cenšas sadzīvot ar urīna nesaturēšanu.

Viņas ir nemitīgā stresā, baidoties, ka kuru katru brīdi savas nomācošās problēmas dēļ var nokļūt neērtā situācijā.
CITI ŠOBRĪD LASA

Grūtniecības un dzemdību laikā sievietes iegurņa pamatnes muskuļiem jāiztur ļoti liela slodze. Jo vairāk dabisko dzemdību, jo dūšīgāks mazulis, jo sievietei lielāka iespēja ciest no urīna nesaturēšanas. Gadiem ejot, urīnpūslis noslīd, bet starpenes muskulatūra, kas arī palīdz saturēt urīnu, kļūst vājāka.

Fizioloģiskās izmaiņas, kas saistītas ar menopauzi un sievišķā hormona estrogēna līmeņa pazemināšanos, slimību vēl pastiprina.

Foto: Freepik

Urīna nesaturēšana var būt gan atsevišķa slimība, gan kādas citas slimības, piemēram, cukura diabēta vai neiroloģisku saslimšanu, izpausme. Dažu profesiju pārstāves, piemēram, pavāres un pārdevējas, kas ikdienā spiestas cilāt smagumus, no šīs slimības cieš biežāk.

Slimību var provocēt arī nodarbošanās ar sporta veidiem, kas saistās ar triecieniem, kritieniem, lēcieniem, piemēram, basketbols, volejbols. Ar mūsdienu medicīnas metodēm slimību iespējams precīzi diagnosticēt un ārstēt, tādēļ nevajag vilkt garumā, bet konsultēties ar savu ģimenes ārstu.

Dažreiz diskomforta iemesls var būt urīnceļu infekcija, ko var atklāt, veicot parasto urīna analīzi.

Sarežģītākos gadījumos jādodas pie urologa, ginekologa vai neirologa, lai veiktu papildu izmeklējumus un uzsāktu ārstēšanu. Urīna nesaturēšanas iemeslus visprecīzāk var noteikt ar urodinamisko izmeklējumu palīdzību.

Tomēr dažkārt nav vajadzīgas ne zāles, ne operācija, atliek tikai kopā ar ārstu ieviest nelielas izmaiņas savā dzīvesveidā. Ļoti iedarbīga ir svara samazināšana, kā arī atteikšanās no smēķēšanas, biežas kafijas dzeršanas un asu, pikantu ēdienu lietošanas, kas kairina urīnpūsli.

Vācu ārsts Arnolds Kēgels izveidojis vienkāršu vingrojumu kompleksu sievietēm iegurņa pamatnes muskulatūras stiprināšanai. Pareizi un regulāri veikti šie vingrojumi ir ļoti efektīvi, tos jums ierādīs ginekologs. Lai vingrinājumus veiktu, nav jāiet uz sporta zāli.

Trenēties var, braucot sabiedriskajā transportā, kā arī mājās un darba vietā. Pietiks, ja vingrinājumiem ik pa brīdim atvēl dažas minūtes. Pacientēm ar slodzes urīna nesaturēšanu ieteicama arī mazā iegurņa muskuļu rehabilitācija – bioatgriezeniskās saites terapija, ko veic fizioterapeits ar īpašas ierīces palīdzību.

Reklāma
Reklāma

Parasti iesaka vienu procedūru nedēļā, kursā 4- 6. Uz procedūru var nosūtīt ne tikai urologs, bet arī ģimenes ārsts, ginekologs un citi speciālisti.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.