Ja pārtikas prece radījusi kaitējumu veselībai, ir tiesības uz zaudējumu atlīdzību. Šādos gadījumos jāmeklē ārsta palīdzība, jo nepieciešama medicīnas iestādes izziņa, lai varētu iesniegt prasību tiesā.
Ja pārtikas prece radījusi kaitējumu veselībai, ir tiesības uz zaudējumu atlīdzību. Šādos gadījumos jāmeklē ārsta palīdzība, jo nepieciešama medicīnas iestādes izziņa, lai varētu iesniegt prasību tiesā.
Foto – Fotolia

Pirmo palīdzību turpmāk mācīs pēc atjaunotām vadlīnijām 0

2017.gada janvārī – martā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests organizē praktiskās apmācības seminārus pirmās palīdzības pasniedzējiem, pamatojoties uz NMP dienestā apstiprinātām aktualizētām pirmās palīdzības apmācības programmu vadlīnijām un praktiskiem algoritmiem.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Mēs ceram uz taisnību!” Sabiedrība sašutusi par soda apmēru ārstam, kura dēļ mira jauna sieviete 50
RAKSTA REDAKTORS
“Mums nav kur iet! Noslēgšot gāzi un ūdeni!” Ogrē daudzīvokļu ēku atzīst par bīstamu un iedzīvotājiem nekavējoties liek pamest mājas 150
Ukrainas izlūkdienesta pārstāvis: Krievijas varētu ieņemt Baltijas valstis septiņu dienu laikā
Lasīt citas ziņas

Minētās vadlīnijas un algoritmi pārskatīti saskaņā ar jaunākajām starptautiskajām vadlīnijām, tostarp 2015.gada Eiropas Atdzīvināšanas padomes, kā arī Amerikas Sirds Asociācijas&Amerikas Sarkanā krusta vadlīnijām pirmās palīdzības sniegšanas apmācībā.

Tos izstrādājusi NMP dienesta Katastrofu medicīnas sistēmas apmācības nodaļas speciālistu izveidota un vadīta darba grupa sadarbībā ar pirmās palīdzības apmācītājorganizācijām, profesionālām medicīniskām asociācijām un dažādu nozaru speciālistiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Seminārā pirmās palīdzības pasniedzēji apgūs zināšanas un prasmes saskaņā ar aktualizētajām vadlīnijām, kas ietver arī atsevišķas izmaiņas pirmās palīdzības sniegšanā – piemēram, ir vienkāršota rīcība dzīvībai bīstamas asiņošanas gadījumā, kur standarta metode pirmās palīdzības sniedzējiem ir brūces aizspiešana, turpmāk pirmās palīdzības apmācība ietvers arī insulta atpazīšanu un palīdzību tā gadījumā, kā arī jaunums ir zināšanas par ārējo automātisko defibrilatoru izmantošanu pirmās palīdzības sniegšana (Eiropā ir ļoti plašs publiskās vietās izvietoto automātisko ārējo defibrilatoru tīkls, kas jebkuram pieejams pirmās palīdzības sniegšanā, arī Latvijā šāda interese un iniciatīva no organizāciju puses pakāpeniski attīstās).

Pirmās palīdzības pasniedzēji seminārā arī paši darbosies praktiski, lai pilnveidotu savas apmācības kursa vadīšanai nepieciešamās prasmes.

Pirmās palīdzības pasniedzējiem jāsāk apmācīt pirmās palīdzības sniegšana pēc aktualizētājām vadlīnijām un algoritmiem no šā gada 1.maija.

Kopumā Latvijā šobrīd darbojas 13 pirmās palīdzības apmācīttiesīgas organizācijas, kurās ik gadu pirmo palīdzību apgūst ap 40 000 iedzīvotāju.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.