“Tu mani kapā iedzīsi!” 0

Pievieno LA.LV

Vecāki to nereti teica pārspīlējumā, dusmās vai nogurumā. Taču bērnam šī frāze varēja šķist ļoti burtiska. Viņš varēja sākt justies vainīgs par mammas vai tēta veselību, garastāvokli, nogurumu un dzīves grūtībām.

Tā bērnam uz pleciem tiek uzlikta atbildība, kas viņam nemaz nepieder. Pieaugušā vecumā šādi cilvēki bieži pārmērīgi uzņemas vainu par citu emocijām. Viņi baidās kādu sarūgtināt, atteikt, pateikt “nē”, jo kaut kur dziļi iekšā joprojām dzīvo bērns, kuram šķita — ja mammai ir slikti, tā ir mana vaina.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.