Foto – LETA

Pret svīšanu 0

Pret sviedru plūdiem palīdz antiperspiranti, kuru sastāvā esošie metālu sāļi nosprosto sviedru dziedzeru atveres, samazinot vai bloķējot svīšanu. Tie var būt gan zīmulīšu, gan rullīšu, gan krēmu, gan aerosolu veidā. Aptiekās nopērkami augstākas koncentrācijas līdzekļi, kuri lietojami retāk – parasti reizi nedēļā. Daudziem tas šķiet lielisks risinājums, taču citiem izraisa kairinājuma sajūtu. Šie antiperspiranti nav piemēroti cilvēkiem, kuriem mēdz rasties sviedru dziedzeru iekaisums hidradenīts. Protams, tos nevajadzētu lietot, ja izpaužas alerģiskas reakcijas, un klāt uz svaigi skūtas, vaksētas vai epilētas ādas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Bez dūres bērna virzienā nevarēja iztikt?” Nila Ušakova publiskotā Māmiņu dienas fotogrāfija radījusi apjukumu 28
Veselam
Sliktākie ēdieni un dzērieni, kas nodara vislielāko kaitējumu zobiem – zobārsts norāda, ka pirmajā vietā nav saldumi 22
Zinātnieki apstiprinājuši! Alkohols mērenās devās ir labvēlīgs vecākiem cilvēkiem 36
Lasīt citas ziņas

Patīkamam aromātam var lietot dezodorantus, kas satur smaržvielas, bet neietekmē sviedru dziedzeru darbību. Tāpat ir pieejami antibakteriāli līdzekļi, kas parasti gatavoti no dabiskām izejvielām un nomāc baktērijas.

Lokālie līdzekļi ir piemēroti izmantošanai ne tikai padusēs, bet arī uz plaukstu un pēdu ādas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēdām un plaukstām iespējams veikt fizikālās terapijas procedūras sonoforēzi vai jonoforēzi, ievadot sviedru dziedzeros vielas, kas tos uz laiku aizver. Var arī gremdēties relaksējošās vannās ar jūras sāli vai citām piedevām. Pēdām labi palīdz ozolu mizu novārījuma vanniņas.

Ja problēma ir ļoti akūta, plaukstu, pēdu un padušu ādā var veikt botulīna toksīna injekcijas, kas pašlaik ir pasaulē visplašāk izmantotā un efektīvākā metode pret svīšanu. To ietekmē sviedru dziedzeri neizdala sekrētu aptuveni pusgadu, un pēc tam procedūru var atkārtot. Kā atzīst Līga Jaceviča, nav novērots, ka botulīna toksīns izraisītu blaknes vai alerģiskas reakcijas.

Drastiskāka ir ķirurģiska metode, kad veic anestēziju un ādas slāni, kurā atrodas sviedru dziedzeri, likvidē ar speciālu instrumentu – kireti. Šī metode ir ļoti nepatīkama, un tās efekts saglabājas tikai pusgadu, tāpēc to plaši neizmanto.

UZZIŅA:

Bažām, ka, novēršot konkrētas vietas svīšanu, pastiprināti sāks svīst citas vai organismā uzkrāsies sārņvielas, nav pamata, bet pavisam sviedru izdale neapstāsies.
• Uz ķermeņa atrodas 2,5 miljoni sviedru dziedzeru.

• Veselam cilvēkam dienas laikā izdalās līdz puslitram sviedru, bet pārmērīgas svīšanas gadījumā šis daudzums var palielināties līdz pat 14 litriem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.