Foto – 123rf.com

14 veidi, kā mazināt ķeizargrieziena operācijas iespējamību 3

Neviens nedomā, ka piedzīvos ķeizargriezienua operāciju (šeit nav runa par gadījumiem, kad šī operācija patiešām ir nepieciešama), taču daudzas ķeizargrieziena operācijas ir novēršamas. Nebūt ne visu ārstu uzskati un profesionalitāte ir vienāda. Tas, kam tic ārsts un viņa ārstēšanas filozofija, kā arī stacionāra politika un jūsu lēmumi, ko esat pieņēmuši pirms dzemdībām un radību laikā, var radīt labvēlīgus apstākļus nevajadzīgam ķeizargriezienam, no kuriem varēja izvairīties. Ja jūs apzinieties dabisku dzemdību nozīmi un vēlieties šādas radības piedzīvot, tad dzemdībām jāgatavojas nopietni.

 1. Izvēlieties dabiskas dzemdības

JL
Jānis Lūsis
Ziņas
Lasītājs: Viņi ir kā bumba ar laika degli! Apsveicama to cilvēku rīcība, kas paziņojuši, ka mājā nevakcinētos nelaidīs 272
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Ventspils rajonā vilks pusdienās notiesā veselu suni: pāri paliek tikai ķepas un galva 79
21 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ziņas
Olafs Zvejnieks: Divas trešdaļas sabiedrības no 10% nākotnes pensijas var atvadīties jau tagad 52
19 stundas
Lasīt citas ziņas

Ir cilvēki, kas uzskata, ka dabiskas dzemdības ir sava veida lielīšanās vai patmīlīgu māmiņu vēlēšanās pēc noteikta veida pieredzes. Tomēr nevajadzīgas medicīniskas iejaukšanās dzemdībās (piemēram, stimulēšana, epidurālā anestēzija, priekšlaicīga augļūdeņu pārduršana u.c.) rada lielu risku, ka dzemdības beigsies ar ķeizargrieziena operāciju. To mēdz dēvēt par “iejaukšanās kaskādi” jeb sniega bumbas efektu, kad viena iejaukšanās veicina vajadzību pēc nākamās, līdz bērns un māte nonāk reālās briesmās un tad jau var teikt – mums jūs bija jāglābj. Gatavošanās dabiskām dzemdībām palīdz pārim izvairīties no daudziem riskiem un ķirurģiskām dzemdībām.

 2. Ja plānojiet dabiskas dzemdības, diez vai ir vajadzīgs līgums ar ārstu

Daudzas sievietes neapzinās, ka ļoti lielu daļu savu mācību un prakses laiku, ārsts – dzemdību speciālists pavada, apgūstot ārstēšanu un ķirurģiju, nevis to, kā palīdzēt dabiskās dzemdībās ar nemedicīniskiem paņēmieniem. Daļa dzemdību speciālistu izvēlas šo specialitāti nevis tāpēc, ka viņiem patiktu dabiskas dzemdības, bet tāpēc, ka viņu aicinājums ir ķirurģija vai ārstēšana. Protams, to nevajadzētu attiecināt uz visiem ārstiem, bet var ņemt vērā, izvēloties individuālu aprūpes sniedzēju. Lielisks ķirurģijas profesionālis ir tieši tas, kas ir vajadzīgs medicīniski neatliekamās dzemdību situācijās, taču normālās dzemdībās viņš var saskatīt komplikācijas tur, kur to nebūt nav, un rīkoties priekšlaicīgi. Daži ginekologi pieturas pie personīgās filozofijas, ka ķirurģiskas dzemdības ir vienkāršākas, vieglākas un galu galā – tas ir veids kā jūs “pasargāt no vaginālām dzemdībām”. Uzdodiet daudz jautājumu speciālistam, kas varētu būt jūsu atbalsta persona dzemdībās. Sarunā pievērsiet uzmanību, kā speciālists jūs iedrošina, kad izsakāt savas vēlmes. Tam ir liela nozīme tajā, kā viņš jūs atbalstīs realitātē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Visā pasaulē daudzas grūtnieces izvēlas vecmātes atbalstu dzemdībās, ja viņām ir tā saucamā zema riska grūtniecība. Ja vecmāte secina, ka vajadzīga īpaša aprūpe, viņa pieaicina ārstu ginekologu. Pētījumos pierādījies, ka šāda veida dzemdību aprūpei ir labāki iznākumi gan mātei, gan bērnam. Vecmāte ir medicīnas profesionāle, kas īpaši mācījusies, lai atbalstītu un palīdzētu dabiskās dzemdībās, kā arī atpazītu iespējamās komplikācijas. Pie vecmātes var arī stāties uzskaitē grūtniecības laikā.

3. Izvairieties no aprūpes sniedzējiem, kas noliedz iespēju dzemdēt pēc ķeizargrieziena

Tas, ja dzemdību speciālists ir pret dzemdībām pēc ķeizargrieziena kā tādām (nav runa par īpašu konkrētās situācijas izvērtēšanu), daudz pasaka par viņu un viņa zināšanām, kā viņš tās izmantos dzemdībās, tāpat – kāda ir slimnīcas gatavība neatliekamām situācijām. Jaunākās vadlīnijas un rekomendācijas iesaka dot iespēju dzemdēt pēc ķeizargrieziena, ja situācija atbilst noteiktiem rādītājiem.

Ir dzemdību iestādes, kur nedod iespēju dzemdēt pēc ķeizargrieziena operācijas, atvainojoties, ka viņiem uzreiz nav pieejams ginekologs ķirurgs vai anesteziologs neatliekamās situācijās. Tas izklausās saprotami, bet ne katrs pāris vēlas dzemdēt dzemdību iestādē, kur uzreiz nav pieejama pilna palīdzība neatliekamām situācijām. Realitātē risks ir ļoti zems, tomēr ir pāri, kas izvēlas dzemdēt slimnīcā, kur pieejama neatliekamā ķirurģiskā palīdzība uzreiz. Tādēļ ir svarīgi zināt, ko piedāvā konkrētā medicīnas iestāde.

4. Ieteicams zināt, kāds ir ķeizargriezienu operāciju procentuālais rādītājs

Var uzzināt, kāds ir kopējais dzemdību iestādes ķeizargriezienu operāciju procentuālais rādītājs un kāds tas ir jūsu uzrunātajam speciālistam. Var vienkārši jautāt speciālistam: “Cik bieži jūsu aprūpējamajiem dzemdībās ir bijusi vajadzība veikt ķeizargrieziena operāciju?” Tas būs mazāk konfrontējoši nekā jautājums: “Kāds ir jūsu ķeizargriezienu operāciju procents/rādītājs?” Ja speciālists ieņem aizsardzības pozīciju vai nevēlas atbildēt, tas ir “sarkanais karogs”. Pasaules Veselības organizācija rekomendē, ka ķeizargriezienu procentam nevajadzētu pārsniegt 10-15% (atšķiras pēc dzemdību iestādes nozīmes).

 5. Apmeklējiet dzemdību sagatavošanas kursus

Izvēlieties tādus, kur stāsta par dabiskām dzemdībām, kur izskaidro ķeizargrieziena ieguvumus un riskus, kā tos mazināt vai no tiem izvairīties. Neapstājieties pie tādiem kursiem, kur vienkārši informē par izvēles iespējām, bet apmeklējiet tādus, kur ir iespēja apgūt prasmes, lai palielinātu dabisku dzemdību iespējamību. Varat paklausīties atsauksmēs – kuri kursi biežāk palīdzējuši dabiskās dzemdībās. Labi dzemdību sagatavošanas kursi varētu uz pusi samazināt iespējamību piedzīvot ķeizargrieziena operāciju.

6. Ļaujiet bērnam izvēlēties viņa dzimšanas dienu

Citiem vārdiem… izvairieties no dzemdību ierosināšanas (medicīniska dzemdību izsaukšana, ja nav dzemdību pazīmju), izņemot, ja tam ir medicīniska nepieciešamība. Daudzas sievietes tic, ka dzemdību ierosināšanu ārsts nosaka tikai tad, ja tā ir medicīniska nepieciešamība, tomēr tā nav taisnība. Dzemdību ierosināšana dubulto ķeizargrieziena operācijas risku.

7. Ieteicams nepavadīt grūtniecību, vāļājoties dīvānā

Pietiekama atpūta grūtniecības laikā, protams, ir nozīmīga, tomēr būtiski ir arī būt aktīvai! Ir noskaidrots, ka sievietēm, kas grūtniecību pavada ļoti sēdoši, ir četras reizes lielāka iespējamība piedzīvot ķeizargrieziena operāciju. Aktivitāte palīdzēs jums būt veselai un samazināt iejaukšanās risku. Rūpējieties par to, ko ēd – vēlams, lai uzturs ir sabalansēts, pilnvērtīgs, olbaltumvielām bagāts, tas arī samazinās riskus.

8. Varbūt izvēlieties dūlu

Daudzi pāri domā, ka viņiem nav vajadzīga dūla, bet pētījumos pierādījies, ka dūlas spēlē nozīmīgu lomu tajā, kā norit dzemdības. Dažādi pētījumi pierāda, ka dzemdībās ar dūlu ir zemāks ķeizargriezienu procents, sākot no padsmit līdz pat 50% mazāk ķeizargriezienu operāciju.

9. Nost ar negācijām!

Vai jums ir māsa, kurai bija ķeizargrieziens? Vai jūsu mamma saka, ka jums ir pārāk šauriem gurniem, lai normāli dzemdētu? Sievietes nemitīgi izsaka šādus negatīvus komentārus gaidošajai māmiņai, nepadomājot, kā tie viņu var ietekmēt. Šie komentāri ir vairāk par sevi, nevis grūtnieci, viņas izsaka pašas savas bailes, secinājumus vai nedrošību. Jūs varat atgādināt viņām, ka dzemdības ir normālas un jūs izvēlaties informētus lēmumus drošām dzemdībās, vai vienkārši pasakāt, ka nevēlaties to klausīties. Jeb – ļaujat viņām runāt, zinot, ka viņas tikai ļauj vaļu savām emocijām. Rūpējaties, lai apkārt ir sievietes, kas uzticas dzemdībām un lasāt pozitīvus, reālistiskus dzemdību stāstus.

 10. Izvēlieties komfortablu dzemdību vidi

Sievietei, kuru uztrauc slimnīcas vide, būs grūtāk atvērties un dabiski dzemdēt. Sievietei jājūtas komfortabli un droši – tad arī oksitocīns, hormons, kas izsauc kontrakcijas, strādās, kā nākas. Raizēšanās un bailes paaugstina stresa hormona adrenalīna līmeni, kas ietekmē oksitocīnu un var pat apturēt dzemdības.  Vienalga, vai tā būtu slimnīca, dzemdību māja vai mājdzemdības, izvēlaties vidi, kur jūtaties droši un komfortabli. Iepazīstiet to – tas arī var radīt drošības sajūtu .

12. Nesteidzieties uz stacionāru

Bieži vien ķeizargrieziena operācija tiek izdarīta, jo dzemdības neprogresē, kas visbiežāk nenozīmē reālas briesmas mātei vai bērnam, bet gan, ka dzemdības ir garākas, nekā stacionārs vai mediķi vēlētos gaidīt. Daudzas sievietes dzemdē 12-14 stundas, bet daudzas – arī ne, tie ir tikai vispārēji rādītāji. Lēnas dzemdības notiktu biežāk, nekā mēs domājam, ja netiktu steidzinātas ar medikamentiem. Tāpēc ar pirmajām kontrakcijām nevajadzētu steigties uz slimnīcu, ja vien tam nav kāda nopietna pamata. Kursos var apgūt zināšanas, kā saprast, cik aptuveni tālu dzemdības progresējušas, kad labāk doties uz stacionāru.

12. Izmantojiet kustības

Kustības un graviditātes spēks palīdz bērniņam virzīties uz leju, kustības var būt brīnišķīgs palīgs, lai sadzīvotu ar kontrakcijām. Ilgstoša gulēšana dzemdībās padara dzemdības garākas (nav runa par dzemdību sākumu, kur izgulēšanās būtu jo ieteicama), sāpīgākas un dažiem bērniem šādas pozas dēļ ir apgrūtināta virzīšanās. Ir stacionāri, kur bērna sirsniņas pārbaudi veic, mammai guļot. Runājiet ar mediķiem – nereti var vienoties, ka poza ir vismaz uz sāna, nevis uz muguras, vai pat stāvus ar atbalsta personas palīdzību.

13. Rokas tālāk no dzemdību ceļiem!

Dzemdību laikā tiek veiktas vaginālās apskates, kuru laikā vecmāte vai ārsts ievada divus pirkstus vagīnā un tad – dzemdes kaklā. Tas var būt nedaudz nekomfortabli vai sāpīgi. Vaginālās pārbaudes var ienest ķermenī baktērijas, kas izraisa infekcijas un kam sekas var būt ķeizargrieziena operācija. Arī dzemdībās jūsu ķermenis ir jūsu ķermenis. Kaut vaginālās apskates ir viens no veidiem, kā mediķi var spriest par dzemdību progresu un bērna guļas īpatnībām, varat mēģināt vienoties, ka šīs apskates tiek veiktas iespējami retāk.

14. Iespējas mazuļiem, kas ir ar dupsi uz leju

SAISTĪTIE RAKSTI

Daudzviet, ja bērns grūtniecības pēdējos mēnešos ir ar dupsi uz leju – tā saucamajā tūpļa jeb iegurņa priekšguļā – sievietei nosaka ķeizargrieziena datumu, neinformējot par citām iespējām. Tomēr ir gan speciāli vingrojumi, kas varētu palīdzēt mazulim apgriezties, gan palīdzēt var akupunktūra vai osteopātija. Turklāt – pieredzējuša speciālista uzraudzībā, izvērtējot noteiktus kritērijus un, ja mamma ir gatava sadarboties, bērnu var dzemdēt arī šādā guļā.

 

Ja, neskatoties uz rūpīgu gatavošanos, tomēr ir nepieciešama ķeizargrieziena operācija, ir normāli piedzīvot zaudējuma sajūtu. Tad var likties, ka visas pūles ir bijušas veltas. Neviens gan nespēj solīt ideālas dzemdības… Tomēr, ja arī pēc informētām izvēlēm, laba profesionālā un emocionālā atbalsta, izvēlētas dzemdību vietas, kur jūties drošas, aktīvas līdzdalības dzemdībās, tomēr jūs nonākat līdz ķeizargrieziena operācijai, tad tomēr zināt – jūs darījāt visu, kas atkarīgs no jums un jūsu atbalsta komandas. 

 

Pēc class.birthbootcamp.com

Tulkoja Linda Rozenbaha

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Veselam
Slimnīcas vadītājs par to, vai slimnīcā nokļūst arī vakcinēti Covid-19 pacienti 2
1 stunda
RO
Regīna Olševska
Veselam
Par izvairīšanos no dzēlējiem un asinssūcējiem jādomā laikus. Kā mazināt niezi un tūsku pēc kukaiņu koduma?
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Vakcinācijas pret Covid-19 procesu noslēdzis katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs 6
2 stundas
Daina Šulca
Ziņas
Tikpat ātri, cik izplatās vīruss, reaģē arī valdība. Kā cīņa ar Covid-19 notiek Dānijā? 19
5 stundas
JL
Jānis Lūsis
Ziņas
Lasītājs: Viņi ir kā bumba ar laika degli! Apsveicama to cilvēku rīcība, kas paziņojuši, ka mājā nevakcinētos nelaidīs 272
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Ventspils rajonā vilks pusdienās notiesā veselu suni: pāri paliek tikai ķepas un galva 79
21 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ziņas
Olafs Zvejnieks: Divas trešdaļas sabiedrības no 10% nākotnes pensijas var atvadīties jau tagad 52
19 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Pacenties savā dzīvē kaut ko mainīt! Horoskopi 19.jūnijam
16 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Burkovskis: Ieraugot šādu virsrakstu, uzreiz to ir jādala ar divi 17
1 diena
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA.LV
Veselam
Atceries – ir jāpadzeras! 1
18 stundas
LA
LA.LV
Stāsti
Lai nāktu pie sava farmaceita…
3 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Palīgi, ko izvēlas sirds 1
4 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Kā efektīvi var ārstēt atvilni? 5
9. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kad tava sirds signalizē jeb 12 sirds signālu katalogs 6
9. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ar emocionālu uzrunu „Lai tava sirds skan veselīgi!” „Mēness aptieka” uzsāk sirds mēnesi farmaceitiskajā aprūpē 1
2. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kovidsomnija arī bērniem jeb kā pandēmija kaitē bērnu un pusaudžu miega kvalitātei 10
1. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Laimīgs un bez Laimas slimības 2
31. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Dažādas sāpes ķermenī un taktika pareizai rīcībai 1
27. maijs, 2021
LA
LA.LV
Stāsti
Farmaceite: Strādāju ar prātu un sirdi izvēlētu darbu 3
21. maijs, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Centrālā laboratorija” investē 1 miljonu eiro molekulārās bioloģijas iekārtās 2
20. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Jūti sāpes vai smagumu kājās? Pārbaudi potītes brahiālo indeksu! 1
20. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Jau atkal tās nejaukās tulznas un tulzniņas! Pēdu kopšanas ABC jaunas vasaras sezonai 1
14. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Trokšņa audio austiņās var būt par daudz! 1
14. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kādēļ satraukties par ilgāku nekustīgu sēdēšanu? 2
14. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
„Veselības centru apvienība” vakcinē Rīgas Stradiņa universitātē
7. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā tikt galā ar alerģisko konjunktivītu
7. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Pelargoniju ziedi – prieks acīm, saknes – veselībai
6. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Covid-19 un neiroloģiskās slimības – izplatīta kombinācija 7
6. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
9 ieteikumi urīnpūšļa veselībai – kā palīdzēt urīnpūslim būt stipriniekam 2
6. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Saprātīga, slodze, pulsometrs, piemērots apģērbs, atbilstošs uzturs – padomi, uzsākot skriešanas treniņus 1
30. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Samazinot cukura patēriņu, organismam C vitamīna tiks vairāk 1
28. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Neaizmirstam – rūpes par veselību ir aktuālas 365 dienas gadā!
28. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ietaupījuma iespēja aptiekas piedāvājumā kā atbalsts Latvijas iedzīvotājiem
26. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Vai visi skolēni mācās pie rakstāmgalda?
21. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
7 iemesli, kāpēc tavam mieram un miegam var noderēt senais, labais baldriāns 1
21. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Veselības centru apvienība” (VCA) mediķi šodien vakcinējuši 3250 vakcīnas pret Covid-19 4
16. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Mēness aptieka” atzīta par līderi veselības nozares zīmolu ilgtspējas indeksā 2
13. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Samazini stresa ietekmi! 10 speciālista ieteikumi, kā saglabāt normālu asinsspiedienu
12. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Lieldienās VCA apkalpotajos vakcinācijas punktos savakcinēti teju 3000 cilvēki 4
7. aprīlis, 2021
LE
LETA
Ziņas
Aprēķināts, kurā novadā patlaban ir visaugstākais ar Covid-19 sasirgušo skaits 5
17 stundas
LE
LETA
Ziņas
Tuvākajā laikā notiks aktīvs darbs ar senioriem, lai veicinātu viņu vakcinēšanos pret Covid-19 62
18 stundas
LE
LETA
Veselam
Latvijā fiksēta visaugstākā Covid-19 izplatība Eiropā 83
18 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Atceries – ir jāpadzeras! 1
18 stundas
LE
LETA
Ziņas
Piektdien novērotas problēmas ar Covid-19 sertifikāta lejuplādi 3
20 stundas
LE
LETA
Ziņas
Saslimstības kumulatīvais rādītājs sarucis līdz 117,8 4
23 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Slimnīcas vadītājs par to, vai slimnīcā nokļūst arī vakcinēti Covid-19 pacienti 2
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
IeVP skaidro, vai Ādamsons saņem veselības stāvoklim atbilstošu aprūpi
18 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Spēkā brīdinājums par stipru karstumu. Laikapstākļu prognoze sestdienai 3
2 stundas
AK
Aija Kaukule
Ziņas
“Ja nebūtu teātra, es simts procenti dzīvē būtu aizgājis pa pieskari!” Saruna ar aktieri Lauri Dzelzīti 4
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
No jūlija par katru ārpus ES internetā pasūtītu preci būs jāmaksā nodoklis un jānoformē muitas deklarācija
29 minūtes
IB
Ivars Bušmanis
Ziņas
Eksperti brīdina, ka ar ēku renovācijas divkāršošanu nepietiek. Tā ir trīskāršojama! 6
2 stundas
AK
Atis Klimovičs
Ziņas
“Līdztiesība nevis vārdos, bet darbos!” Zemessardzē tiek sagrauts mīts, ka ieroči var atrasties tikai vīriešu rokās 48
3 stundas
MA
Māris Antonevičs
Ziņas
Māris Antonevicš: Par to, ka “sportu jauc ar politiku”, visvairāk sašutuši tie, kas paši to regulāri piekopj 9
3 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Ventspils rajonā vilks pusdienās notiesā veselu suni: pāri paliek tikai ķepas un galva 79
21 stundas
JL
Jānis Lūsis
Ziņas
Lasītājs: Viņi ir kā bumba ar laika degli! Apsveicama to cilvēku rīcība, kas paziņojuši, ka mājā nevakcinētos nelaidīs 272
1 diena
ML
Māra Libeka
Veselam
“Pārslimoju kovidu, pēc vakcinēšanās zaudēju samaņu un slimnīcā ārstējos ar tādiem pašiem “bēdu brāļiem”!” Vainīgs vīruss vai pote? 218
1 diena
AK
Aiva Kalve
Praktiski
Kā vislabāk apēst dārzeņus: izcili svaigu kabaču salāti tūlītējai ēšanai
19 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Lielākais karstums pēdējo 3 gadu laikā, bet Jāņos būsim uz robežas…” Briča prognozes garajām brīvdienām 10
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Burkovskis: Ieraugot šādu virsrakstu, uzreiz to ir jādala ar divi 17
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
“Vakcinācijas avīzes nebūs!” Juhņēviča atklāj, ka mainīta informēšanas taktika 27
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Jābūt milzīgai nekaunībai, lai prostitūta tiesā mēģinātu pierādīt, ka nav prostitūta,” Lapsa par Vonsoviča apsūdzību 74
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Izcila garša! Aukstā jogurta zupa ar gurķiem un zaļumiem 9
1 diena
LE
LETA
Ziņas
IeVP skaidro, vai Ādamsons saņem veselības stāvoklim atbilstošu aprūpi
11:12
LE
LETA
Ziņas
No jūlija par katru ārpus ES internetā pasūtītu preci būs jāmaksā nodoklis un jānoformē muitas deklarācija
11:01
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
Pieņem Latviešu vēsturisko zemju likumu, kurš spēkā stāsies 1. jūlijā
10:32