Foto – 123rf.com

14 veidi, kā mazināt ķeizargrieziena operācijas iespējamību 3

Neviens nedomā, ka piedzīvos ķeizargriezienua operāciju (šeit nav runa par gadījumiem, kad šī operācija patiešām ir nepieciešama), taču daudzas ķeizargrieziena operācijas ir novēršamas. Nebūt ne visu ārstu uzskati un profesionalitāte ir vienāda. Tas, kam tic ārsts un viņa ārstēšanas filozofija, kā arī stacionāra politika un jūsu lēmumi, ko esat pieņēmuši pirms dzemdībām un radību laikā, var radīt labvēlīgus apstākļus nevajadzīgam ķeizargriezienam, no kuriem varēja izvairīties. Ja jūs apzinieties dabisku dzemdību nozīmi un vēlieties šādas radības piedzīvot, tad dzemdībām jāgatavojas nopietni.

 1. Izvēlieties dabiskas dzemdības

LA
LA.LV
Ziņas
“Sāpīga tēma! Viņa iemīlējās, aiztaisīja ausis un netikām vairs klāt,” Ščerbatihs par to, kādas būtu bijušas Kohas izredzes Tokijā iegūt zeltu 44
5 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Baiļu stratēģiju būtu atstājusi kā pēdējo, cilvēki vēlas izzināt detalizētu informāciju,” Čakša nosauc vienīgo slimību, ar kuru oficiāli aizliegts vakcinēties 124
7 stundas
LA
Latvijas Avīze
Laukos
“Tik lielu apjomu vienuviet vēl nebiju redzējis!” Mežkopis atklāj, ka nezināšana neatbrīvo no atbildības 5
14 stundas
Lasīt citas ziņas

Ir cilvēki, kas uzskata, ka dabiskas dzemdības ir sava veida lielīšanās vai patmīlīgu māmiņu vēlēšanās pēc noteikta veida pieredzes. Tomēr nevajadzīgas medicīniskas iejaukšanās dzemdībās (piemēram, stimulēšana, epidurālā anestēzija, priekšlaicīga augļūdeņu pārduršana u.c.) rada lielu risku, ka dzemdības beigsies ar ķeizargrieziena operāciju. To mēdz dēvēt par “iejaukšanās kaskādi” jeb sniega bumbas efektu, kad viena iejaukšanās veicina vajadzību pēc nākamās, līdz bērns un māte nonāk reālās briesmās un tad jau var teikt – mums jūs bija jāglābj. Gatavošanās dabiskām dzemdībām palīdz pārim izvairīties no daudziem riskiem un ķirurģiskām dzemdībām.

 2. Ja plānojiet dabiskas dzemdības, diez vai ir vajadzīgs līgums ar ārstu

Daudzas sievietes neapzinās, ka ļoti lielu daļu savu mācību un prakses laiku, ārsts – dzemdību speciālists pavada, apgūstot ārstēšanu un ķirurģiju, nevis to, kā palīdzēt dabiskās dzemdībās ar nemedicīniskiem paņēmieniem. Daļa dzemdību speciālistu izvēlas šo specialitāti nevis tāpēc, ka viņiem patiktu dabiskas dzemdības, bet tāpēc, ka viņu aicinājums ir ķirurģija vai ārstēšana. Protams, to nevajadzētu attiecināt uz visiem ārstiem, bet var ņemt vērā, izvēloties individuālu aprūpes sniedzēju. Lielisks ķirurģijas profesionālis ir tieši tas, kas ir vajadzīgs medicīniski neatliekamās dzemdību situācijās, taču normālās dzemdībās viņš var saskatīt komplikācijas tur, kur to nebūt nav, un rīkoties priekšlaicīgi. Daži ginekologi pieturas pie personīgās filozofijas, ka ķirurģiskas dzemdības ir vienkāršākas, vieglākas un galu galā – tas ir veids kā jūs “pasargāt no vaginālām dzemdībām”. Uzdodiet daudz jautājumu speciālistam, kas varētu būt jūsu atbalsta persona dzemdībās. Sarunā pievērsiet uzmanību, kā speciālists jūs iedrošina, kad izsakāt savas vēlmes. Tam ir liela nozīme tajā, kā viņš jūs atbalstīs realitātē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Visā pasaulē daudzas grūtnieces izvēlas vecmātes atbalstu dzemdībās, ja viņām ir tā saucamā zema riska grūtniecība. Ja vecmāte secina, ka vajadzīga īpaša aprūpe, viņa pieaicina ārstu ginekologu. Pētījumos pierādījies, ka šāda veida dzemdību aprūpei ir labāki iznākumi gan mātei, gan bērnam. Vecmāte ir medicīnas profesionāle, kas īpaši mācījusies, lai atbalstītu un palīdzētu dabiskās dzemdībās, kā arī atpazītu iespējamās komplikācijas. Pie vecmātes var arī stāties uzskaitē grūtniecības laikā.

3. Izvairieties no aprūpes sniedzējiem, kas noliedz iespēju dzemdēt pēc ķeizargrieziena

Tas, ja dzemdību speciālists ir pret dzemdībām pēc ķeizargrieziena kā tādām (nav runa par īpašu konkrētās situācijas izvērtēšanu), daudz pasaka par viņu un viņa zināšanām, kā viņš tās izmantos dzemdībās, tāpat – kāda ir slimnīcas gatavība neatliekamām situācijām. Jaunākās vadlīnijas un rekomendācijas iesaka dot iespēju dzemdēt pēc ķeizargrieziena, ja situācija atbilst noteiktiem rādītājiem.

Ir dzemdību iestādes, kur nedod iespēju dzemdēt pēc ķeizargrieziena operācijas, atvainojoties, ka viņiem uzreiz nav pieejams ginekologs ķirurgs vai anesteziologs neatliekamās situācijās. Tas izklausās saprotami, bet ne katrs pāris vēlas dzemdēt dzemdību iestādē, kur uzreiz nav pieejama pilna palīdzība neatliekamām situācijām. Realitātē risks ir ļoti zems, tomēr ir pāri, kas izvēlas dzemdēt slimnīcā, kur pieejama neatliekamā ķirurģiskā palīdzība uzreiz. Tādēļ ir svarīgi zināt, ko piedāvā konkrētā medicīnas iestāde.

4. Ieteicams zināt, kāds ir ķeizargriezienu operāciju procentuālais rādītājs

Var uzzināt, kāds ir kopējais dzemdību iestādes ķeizargriezienu operāciju procentuālais rādītājs un kāds tas ir jūsu uzrunātajam speciālistam. Var vienkārši jautāt speciālistam: “Cik bieži jūsu aprūpējamajiem dzemdībās ir bijusi vajadzība veikt ķeizargrieziena operāciju?” Tas būs mazāk konfrontējoši nekā jautājums: “Kāds ir jūsu ķeizargriezienu operāciju procents/rādītājs?” Ja speciālists ieņem aizsardzības pozīciju vai nevēlas atbildēt, tas ir “sarkanais karogs”. Pasaules Veselības organizācija rekomendē, ka ķeizargriezienu procentam nevajadzētu pārsniegt 10-15% (atšķiras pēc dzemdību iestādes nozīmes).

 5. Apmeklējiet dzemdību sagatavošanas kursus

Izvēlieties tādus, kur stāsta par dabiskām dzemdībām, kur izskaidro ķeizargrieziena ieguvumus un riskus, kā tos mazināt vai no tiem izvairīties. Neapstājieties pie tādiem kursiem, kur vienkārši informē par izvēles iespējām, bet apmeklējiet tādus, kur ir iespēja apgūt prasmes, lai palielinātu dabisku dzemdību iespējamību. Varat paklausīties atsauksmēs – kuri kursi biežāk palīdzējuši dabiskās dzemdībās. Labi dzemdību sagatavošanas kursi varētu uz pusi samazināt iespējamību piedzīvot ķeizargrieziena operāciju.

6. Ļaujiet bērnam izvēlēties viņa dzimšanas dienu

Citiem vārdiem… izvairieties no dzemdību ierosināšanas (medicīniska dzemdību izsaukšana, ja nav dzemdību pazīmju), izņemot, ja tam ir medicīniska nepieciešamība. Daudzas sievietes tic, ka dzemdību ierosināšanu ārsts nosaka tikai tad, ja tā ir medicīniska nepieciešamība, tomēr tā nav taisnība. Dzemdību ierosināšana dubulto ķeizargrieziena operācijas risku.

7. Ieteicams nepavadīt grūtniecību, vāļājoties dīvānā

Pietiekama atpūta grūtniecības laikā, protams, ir nozīmīga, tomēr būtiski ir arī būt aktīvai! Ir noskaidrots, ka sievietēm, kas grūtniecību pavada ļoti sēdoši, ir četras reizes lielāka iespējamība piedzīvot ķeizargrieziena operāciju. Aktivitāte palīdzēs jums būt veselai un samazināt iejaukšanās risku. Rūpējieties par to, ko ēd – vēlams, lai uzturs ir sabalansēts, pilnvērtīgs, olbaltumvielām bagāts, tas arī samazinās riskus.

8. Varbūt izvēlieties dūlu

Daudzi pāri domā, ka viņiem nav vajadzīga dūla, bet pētījumos pierādījies, ka dūlas spēlē nozīmīgu lomu tajā, kā norit dzemdības. Dažādi pētījumi pierāda, ka dzemdībās ar dūlu ir zemāks ķeizargriezienu procents, sākot no padsmit līdz pat 50% mazāk ķeizargriezienu operāciju.

9. Nost ar negācijām!

Vai jums ir māsa, kurai bija ķeizargrieziens? Vai jūsu mamma saka, ka jums ir pārāk šauriem gurniem, lai normāli dzemdētu? Sievietes nemitīgi izsaka šādus negatīvus komentārus gaidošajai māmiņai, nepadomājot, kā tie viņu var ietekmēt. Šie komentāri ir vairāk par sevi, nevis grūtnieci, viņas izsaka pašas savas bailes, secinājumus vai nedrošību. Jūs varat atgādināt viņām, ka dzemdības ir normālas un jūs izvēlaties informētus lēmumus drošām dzemdībās, vai vienkārši pasakāt, ka nevēlaties to klausīties. Jeb – ļaujat viņām runāt, zinot, ka viņas tikai ļauj vaļu savām emocijām. Rūpējaties, lai apkārt ir sievietes, kas uzticas dzemdībām un lasāt pozitīvus, reālistiskus dzemdību stāstus.

 10. Izvēlieties komfortablu dzemdību vidi

Sievietei, kuru uztrauc slimnīcas vide, būs grūtāk atvērties un dabiski dzemdēt. Sievietei jājūtas komfortabli un droši – tad arī oksitocīns, hormons, kas izsauc kontrakcijas, strādās, kā nākas. Raizēšanās un bailes paaugstina stresa hormona adrenalīna līmeni, kas ietekmē oksitocīnu un var pat apturēt dzemdības.  Vienalga, vai tā būtu slimnīca, dzemdību māja vai mājdzemdības, izvēlaties vidi, kur jūtaties droši un komfortabli. Iepazīstiet to – tas arī var radīt drošības sajūtu .

12. Nesteidzieties uz stacionāru

Bieži vien ķeizargrieziena operācija tiek izdarīta, jo dzemdības neprogresē, kas visbiežāk nenozīmē reālas briesmas mātei vai bērnam, bet gan, ka dzemdības ir garākas, nekā stacionārs vai mediķi vēlētos gaidīt. Daudzas sievietes dzemdē 12-14 stundas, bet daudzas – arī ne, tie ir tikai vispārēji rādītāji. Lēnas dzemdības notiktu biežāk, nekā mēs domājam, ja netiktu steidzinātas ar medikamentiem. Tāpēc ar pirmajām kontrakcijām nevajadzētu steigties uz slimnīcu, ja vien tam nav kāda nopietna pamata. Kursos var apgūt zināšanas, kā saprast, cik aptuveni tālu dzemdības progresējušas, kad labāk doties uz stacionāru.

12. Izmantojiet kustības

Kustības un graviditātes spēks palīdz bērniņam virzīties uz leju, kustības var būt brīnišķīgs palīgs, lai sadzīvotu ar kontrakcijām. Ilgstoša gulēšana dzemdībās padara dzemdības garākas (nav runa par dzemdību sākumu, kur izgulēšanās būtu jo ieteicama), sāpīgākas un dažiem bērniem šādas pozas dēļ ir apgrūtināta virzīšanās. Ir stacionāri, kur bērna sirsniņas pārbaudi veic, mammai guļot. Runājiet ar mediķiem – nereti var vienoties, ka poza ir vismaz uz sāna, nevis uz muguras, vai pat stāvus ar atbalsta personas palīdzību.

13. Rokas tālāk no dzemdību ceļiem!

Dzemdību laikā tiek veiktas vaginālās apskates, kuru laikā vecmāte vai ārsts ievada divus pirkstus vagīnā un tad – dzemdes kaklā. Tas var būt nedaudz nekomfortabli vai sāpīgi. Vaginālās pārbaudes var ienest ķermenī baktērijas, kas izraisa infekcijas un kam sekas var būt ķeizargrieziena operācija. Arī dzemdībās jūsu ķermenis ir jūsu ķermenis. Kaut vaginālās apskates ir viens no veidiem, kā mediķi var spriest par dzemdību progresu un bērna guļas īpatnībām, varat mēģināt vienoties, ka šīs apskates tiek veiktas iespējami retāk.

14. Iespējas mazuļiem, kas ir ar dupsi uz leju

SAISTĪTIE RAKSTI

Daudzviet, ja bērns grūtniecības pēdējos mēnešos ir ar dupsi uz leju – tā saucamajā tūpļa jeb iegurņa priekšguļā – sievietei nosaka ķeizargrieziena datumu, neinformējot par citām iespējām. Tomēr ir gan speciāli vingrojumi, kas varētu palīdzēt mazulim apgriezties, gan palīdzēt var akupunktūra vai osteopātija. Turklāt – pieredzējuša speciālista uzraudzībā, izvērtējot noteiktus kritērijus un, ja mamma ir gatava sadarboties, bērnu var dzemdēt arī šādā guļā.

 

Ja, neskatoties uz rūpīgu gatavošanos, tomēr ir nepieciešama ķeizargrieziena operācija, ir normāli piedzīvot zaudējuma sajūtu. Tad var likties, ka visas pūles ir bijušas veltas. Neviens gan nespēj solīt ideālas dzemdības… Tomēr, ja arī pēc informētām izvēlēm, laba profesionālā un emocionālā atbalsta, izvēlētas dzemdību vietas, kur jūties drošas, aktīvas līdzdalības dzemdībās, tomēr jūs nonākat līdz ķeizargrieziena operācijai, tad tomēr zināt – jūs darījāt visu, kas atkarīgs no jums un jūsu atbalsta komandas. 

 

Pēc class.birthbootcamp.com

Tulkoja Linda Rozenbaha

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
RO
Regīna Olševska
Veselam
Viena no iespējām – ārpusdzemdes grūtniecība. Nopietnas veselības problēmas, par ko liecina pēkšņas, stipras sāpes vēdera lejasdaļā
1 diena
VE
Veselam.lv
Veselam
Linsēklas, treknās zivis un pārējie līderi sirds veselības atbalstam
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Šovasar vislielāko uzmanību sirds un asinsvadu problēmām pievērš reģionos 6
2 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Siltums veicina kaitīgu baktēriju vairošanos pārtikas produktos. Kā tikt pie vasarīgas maltītes bez vēdergraizēm? 7
2 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
“Sāpīga tēma! Viņa iemīlējās, aiztaisīja ausis un netikām vairs klāt,” Ščerbatihs par to, kādas būtu bijušas Kohas izredzes Tokijā iegūt zeltu 44
5 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Baiļu stratēģiju būtu atstājusi kā pēdējo, cilvēki vēlas izzināt detalizētu informāciju,” Čakša nosauc vienīgo slimību, ar kuru oficiāli aizliegts vakcinēties 124
7 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Ziņas
“Skolā bija iedomīgs, bet, patiesībā viņš ir cilvēks ar zelta sirdi, ļoti ievainojams un laipns!” Sieva un komandas biedri par olimpisko “fāteri” Agni Čavaru 6
15 stundas
LA
Latvijas Avīze
Laukos
“Tik lielu apjomu vienuviet vēl nebiju redzējis!” Mežkopis atklāj, ka nezināšana neatbrīvo no atbildības 5
13 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
FOTO. “Kurš vakcinējies, tas drīkst tusēt!” Kā rīdzinieki divas dienas aizmirsa par kovidu un ballējās pilsētas festivālā “Var! Būt!” 68
8 stundas
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
VE
Veselam.lv
Veselam
Linsēklas, treknās zivis un pārējie līderi sirds veselības atbalstam
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Šovasar vislielāko uzmanību sirds un asinsvadu problēmām pievērš reģionos 6
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Latvijā asinsspiedienu regulāri mēra vien trešdaļa iedzīvotāju 6
23. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Aizpampušas acis, pietūkušas potītes… Kā tikt galā ar tūsku? 6
22. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Stāsti
Laboratorisko izmeklējumu attīstības virziens – diagnosticēt slimību agrīnajā stadijā 1
19. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kondicionieris – kā glābiņš var būt arī nedraugs… 2
16. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc veldzei ir vērts izvēlēties kārdinošo arbūza šķēli 2
14. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc mūs traucē nemierīgie muskuļi…
14. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kādēļ var paaugstināties asinsspiediens? 1
14. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Avārijas kontracepcija – kad tas ir glābiņš un kad kaitējums 3
7. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā mazināt kukaiņu kodumu un apdegumu radītās raizes 1
6. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mūsdienīga privāta klīnika nodrošina pasaules līmeņa ķirurģiju 1
6. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
6 soļi, lai mazinātu pārāk augstu sliktā holesterīna līmeni 4
28. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Pirmsjāņu padomi līgotājiem jeb lai Jāņi bez paģirām! 9
22. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Atceries – ir jāpadzeras! 4
18. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Stāsti
Lai nāktu pie sava farmaceita…
15. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Palīgi, ko izvēlas sirds 1
14. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā efektīvi var ārstēt atvilni? 5
9. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kad tava sirds signalizē jeb 12 sirds signālu katalogs 6
9. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ar emocionālu uzrunu „Lai tava sirds skan veselīgi!” „Mēness aptieka” uzsāk sirds mēnesi farmaceitiskajā aprūpē 1
2. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kovidsomnija arī bērniem jeb kā pandēmija kaitē bērnu un pusaudžu miega kvalitātei 10
1. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Laimīgs un bez Laimas slimības 2
31. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Dažādas sāpes ķermenī un taktika pareizai rīcībai 1
27. maijs, 2021
LA
LA.LV
Stāsti
Farmaceite: Strādāju ar prātu un sirdi izvēlētu darbu 3
21. maijs, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Centrālā laboratorija” investē 1 miljonu eiro molekulārās bioloģijas iekārtās 2
20. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Jūti sāpes vai smagumu kājās? Pārbaudi potītes brahiālo indeksu! 1
20. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Jau atkal tās nejaukās tulznas un tulzniņas! Pēdu kopšanas ABC jaunas vasaras sezonai 1
14. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Trokšņa audio austiņās var būt par daudz! 1
14. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kādēļ satraukties par ilgāku nekustīgu sēdēšanu? 2
14. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
„Veselības centru apvienība” vakcinē Rīgas Stradiņa universitātē
7. maijs, 2021
SS
Santa Sergejeva
Veselam
Kāpēc valsts jau 12 gadus nesadzird izmisīgos krūts vēža pacienšu un ārstu saucienus? Atbild Pavļuts 18
4 dienas
SM
Signe Mengote
Ziņas
“Satikties vajag gandrīz tāpat kā elpot!” Kā kovida laikā bērnu nometnes var uzlabot emocionālo stāvokli
4 dienas
LA
LA.LV
Veselam
“Ir būtiski domāt par starptautiskās solidaritātes aspektu!” Juhņēviča par vakcīnu ziedošanu citām valstīm un krājumiem Latvijā 44
5 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Patiesība par kolagēnu: reāls palīgs skaistumkopšanā un sportā vai tikai modīgs trends? 4
5 dienas
LE
LETA
Veselam
Iedzīvotājs Latvijā prasījis kompensēt Covid-19 vakcīnas radītās blaknes 55
6 dienas
LE
LETA
Veselam
Spēkā stājas izmaiņas mediķu piemaksās par darbu Covid-19 apstākļos 11
6 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
“Baiļu stratēģiju būtu atstājusi kā pēdējo, cilvēki vēlas izzināt detalizētu informāciju,” Čakša nosauc vienīgo slimību, ar kuru oficiāli aizliegts vakcinēties 124
7 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Šobrīd pietrūkst 20 miljoni, lai ziemā varētu notīrīt sniegu no ielām,” Ķirsis atklāj, ka Rīga ir Latvijas nabadzīgākā pilsēta 93
6 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Palīdziet Kristinai vai zvaniet policijai!” Baltkrievu sportisti ar varu mēģina nogādāt Minskā 3
1 stunda
LA
LA.LV
Ziņas
“Sāpīga tēma! Viņa iemīlējās, aiztaisīja ausis un netikām vairs klāt,” Ščerbatihs par to, kādas būtu bijušas Kohas izredzes Tokijā iegūt zeltu 44
5 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
FOTO. “Kurš vakcinējies, tas drīkst tusēt!” Kā rīdzinieki divas dienas aizmirsa par kovidu un ballējās pilsētas festivālā “Var! Būt!” 68
8 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Ziņas
“Skolā bija iedomīgs, bet, patiesībā viņš ir cilvēks ar zelta sirdi, ļoti ievainojams un laipns!” Sieva un komandas biedri par olimpisko “fāteri” Agni Čavaru 6
15 stundas
LE
LETA
Ziņas
No šodienas elektrība gandrīz divreiz dārgāka. Rēzeknē būs zemākais tarifs valstī, cik eiro vairāk būs jāmaksā daugavpiliešiem? 36
13 stundas
LE
LETA
Ziņas
Vietām nokrišņu daudzums pārsniegs pusi mēneša normas! Pirmdien gaidāms stiprs lietus 3
7 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Gribu visus informēt, tas būs no jūsu pensijām!” Ošlejs par valsts parāda atmaksāšanu 168
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Pats izslimoju vidēji smagi un esmu izvadījis arī ļoti daudz “antivakseru”,” priesteris par Covid-19 pieredzi 143
1 diena
IM
Ingrīda Mičāne
Ziņas
“Ja zemenes paceļam 1,20 m no zemes…” Agronoms Dzērve atklāj interesantu “knifu”, kā zemenes iegūt ātrāk 13
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Valdība neticēja, ka kāds no mūsējiem iegūs zelta medaļu,” Apinis par sportu, politiku un naudu 36
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Sandis Ģirģens: “Kādā sakarībā man būtu jāsūta vakcinēties savs 15 gadīgais puika, kurš ir sportisks, labā fiziskā formā?” 407
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Jāvēršas pret tiem, kuri krāpjas ar nodokļiem, nevis tiem, kas tos taisnīgi maksā. Deputāts par plāniem vērsties ST 59
1 diena
MZ
Monika Zīle
Ziņas
Monika Zīle: Mūs gaida politiskā spēle, kurā bez sirdsapziņas pārmetumiem izmantos pandēmijas kārti 36
1 diena
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
“Tirgus ir pārmaiņu priekšā!” Smiltēns atklāj, vai Centrāltirgū beidzot prioritāte būs vietējiem zemniekiem 30
1 diena
JE
Jānis Eglīts*
Ziņas
Jānis Eglīts: “Nav daudz valstu, kas ir tik privileģētā situācijā kā Latvija!” 20
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Tokijā pirmo “play-off” cīņu aizvadīs Pļaviņš/Točs
22:17
LE
LETA
Ziņas
Okons Ungārijas “Grand Prix” svin pirmo F-1 uzvaru karjerā; Hamiltons atgūst vadību kopvērtējumā
22:14
LE
LETA
Ziņas
Ķīnas badmintoniste Čeņa izcīna olimpisko zeltu
22:08