Foto – Shutterstock.com

Vai grūtniece drīkst stiept rokas uz augšu? 0

“Vai taisnība, ka grūtniecības laikā nedrīkst celt rokas uz augšu, piemēram, karināt aizkarus? Daudzi uzskata, ka tā ir māņticība, citi iesaka drošības labad to ņemt vērā. Vai ir zinātnisks pamatojums, kāpēc to nevajadzētu darīt?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties
TV24
Ķīna paziņo, ka kopā ar Krieviju ir gatava aizstāvēt “taisnīgumu” pasaulē. Vai Ķīna nostāsies uz frontes līnijas?
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
Lasīt citas ziņas

”“Stiepjoties pēc kaut kā augstu novietota, visas domas ir par to, kā aizsniegt kāroto, tāpēc topošās māmiņas izjūtas var palikt nepamanītas. Sieviete var nejust, ka stiepjoties puncis iespringst un dzemde tonizējas. Tas rada nelielu skābekļa trūkuma epizodi bērnam, un viņš sāk straujāk kustēties, lai piesaistītu sev uzmanību un atjaunotu apskābekļoto asiņu plūsmu caur nabassaiti,” skaidro ārste un mājdzemdību vecmāte Dina Ceple.

Bērniņam ļoti aktīvi rosoties, var veidoties nabassaites aptinums. Ja dzemdes hipertonuss ir ilgstošs, piemēram, jaunā māmiņa līmē tapetes vai mazgā logus, placenta var daļēji atdalīties no dzemdes sienas. Tie ir reāli draudi mazuļa dzīvībai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tas gan nenozīmē, ka rokas nemaz nedrīkst pacelt uz augšu. Drīkst veselīgi staipīties un vingrot, šajā laikā ieklausoties savā ķermenī. Izjūtas pateiks priekšā, kā ir patīkami un labi. Šāda stiepšanās, joga, grūtnieču vingrošana vai peldēšana ir pat veselīga māmiņai un bērnam.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.