Šobrīd vecāki nēsā viņu pa kāpnēm uz rokām. Annija aug,  māmiņai to izdarīt kļūst arvien smagāk un vienlaikus kļūst arvien svarīgāk, lai Annija varētu būt iespējami patstāvīgāka.
Šobrīd vecāki nēsā viņu pa kāpnēm uz rokām. Annija aug, māmiņai to izdarīt kļūst arvien smagāk un vienlaikus kļūst arvien svarīgāk, lai Annija varētu būt iespējami patstāvīgāka.
Foto: Arita Strode-Kļaviņa – projekts “Neērtie bērni” un no ģimene arhīvā

Astoņi pakāpieni līdz patstāvībai – palīdzi Annijai iegūt pacēlāju ratiņkrēslam 0

Annija Aleksejeva no Gulbenes atgādina mazu princesi – ar blondām matu cirtām un skaistām zilām acīm. Viņa ir ļoti daudzpusīga meitene – labsirdīga, jautra un talantīga. Annija spēlē flautu un dejo kolektīvā “Dejas ratiņkrēslos”, jo kājiņas viņu neklausa.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas
Palīdzība nepieciešama, lai uzstādītu kāpņu telpā pacēlāju ratiņkrēslam, kas ļautu meitenei patstāvīgi pārvarēt astoņus pakāpienus no dzīvokļa durvīm līdz pagalmam.

Annija pārvietojas ratiņkrēslā vai ar speciāla palīglīdzekļa – rolatora palīdzību. Šobrīd vecāki nēsā viņu pa kāpnēm uz rokām. Annija aug, māmiņai to izdarīt kļūst arvien smagāk un vienlaikus kļūst arvien svarīgāk, lai Annija varētu būt iespējami patstāvīgāka. Pašvaldība, diemžēl, pacēlāja uzstādīšanu neapmaksā, tāpēc Annijas māmiņa pēc palīdzības ir vērsusies labdarības fondā “Be Open”, lai palīdzētu ierīkot tik ļoti nepieciešamo pacēlāju.

CITI ŠOBRĪD LASA
Foto: Arita Strode-Kļaviņa – projekts “Neērtie bērni” un no ģimene arhīvā

Annijas diagnoze ir spina bifida – mugurkaula skriemeļu nepareiza attīstība, tāpēc viņai ir nepieciešami regulāri rehabilitācijas kursi un terapeitiskās nodarbības. Annija ir ļoti disciplinēta meitene un atbildīgi izturas pret visām procedūrām, nesūdzoties un pacietīgi panesot sāpes. Annija vienkārši nezina, ka var būt savādāk. Visa viņas dzīve ir nepārtraukta cīņa par veselību.

Raugoties uz šo dzīvespriecīgo meiteni, grūti iedomāties, ka viņa savas vēl tik īsās dzīves laikā jau ir pārcietusi piecas sarežģītas operācijas.

Nesen ģimene pārcēlās no Rīgas uz Gulbeni. Rīgā Annijas vecāki īrēja dzīvokli, taču saskārās ar to, ka pacēlāju ratiņkrēslam var ierīkot tikai tajā gadījumā, ja šajā mājā dzīvoklis ir privātīpašumā. Mājokļi Rīgā maksā ļoti dārgi, tāpēc ģimene nolēma paņemt kredītu un iegādāties dzīvokli Gulbenē, kur dzīvo ģimenes radi. Dzīvoklis atrodas pirmajā stāvā, mājā ar klusu zaļu pagalmu.

Annija ar rolatora palīdzību var patstāvīgi aiziet līdz veikalam vai bibliotēkai. Vienīgais šķērslis – kāpnes. Šobrīd vecāki ir saņēmuši visas nepieciešamās atļaujas pacēlāja uzstādīšanai, saskaņojuši projektu būvvaldē un pat savākuši visu iedzīvotāju parakstus. Taču izrādījās, ka pašvaldība pacēlāja uzstādīšanu apmaksāt nevar.

Savukārt “pavilkt” vēl vienu kredītu ģimenei nav pa spēkam. Annijai ir arī jaunākais brālītis, kuram ir četri gadiņi. Viss, ko ģimene nopelna, aiziet ārstu un speciālistu pakalpojumu apmaksai. Māmiņa brauc uz darbu uz Balviem, bet tētis strādā Alūksnē. Milzīgu atbalstu ģimenei sniedz māmiņas māsa, mamma un tētis, kā arī brālēni, it īpaši 15 gadus vecais brālēns Ralfs. Viņš Annijai ir gan aukle, gan draugs, gan aizstāvis, gan palīgs.

Reklāma
Reklāma

Ratiņkrēsls nav šķērslis aktīvai ikdienai

Annija ir ļoti aktīva un zinātkāra meitene. Katrs rīts viņai sākas ar izprašņāšanu: uz kurieni mēs šodien brauksim, ko darīsim, vai kāds pie mums atnāks? Annijai ir daudz draugu, plašas intereses un milzu plāni. Līdztekus vispārizglītojošajai skolai viņa apmeklē arī mūzikas skolu, apgūstot flautas spēli, kā arī aktīvi spēlē orķestrī un ir pat piedalījusies Dziesmu svētkos. Annija sapņo iemācīties spēlēt saksofonu, tikai sēdus to izdarīt ir ļoti grūti.

Foto: Arita Strode-Kļaviņa – projekts “Neērtie bērni” un no ģimene arhīvā

Reizi nedēļā vecāki vadā meiteni uz Rīgu, kur viņa nodarbojas ar dejām ratiņkrēslā – piedalās atlases koncertā, kurā kā balva ir iespēja uzstāties ar savu priekšnesumu televīzijā Ziemassvētku koncertā “Nāc līdzās Ziemassvētkos”. Vēl viņai ļoti patīk braukt uz Rīgu kopā ar tēti vērot hokeja spēles. Savukārt brīvdienās priekšroka tiek dota makšķerēšanai. Darba dienās pēc skolas meitene ar prieku apmeklē vietējo bibliotēku līdzās mājām – šeit ir ierīkota īpaša bērnu istaba ar plašu galda spēļu klāstu. Annijas mīļākā grāmata ir Astrīdas Lindgrēnas “Ronja – laupītāja meita”.

Kad Annijai bija seši gadiņi, viņu uzaicināja uz Valmieras modes nedēļu, kur meitene iejutās modeles lomā, demonstrējot bērnu kleitiņas. Annijai ļoti patīk, kad māmiņa viņu sapucē. Viņai ir pat īsta princeses kleita, kuru uzšuvusi vecmāmiņa.

Šajā ģimenē valda ļoti draudzīga un optimistiska atmosfēra. Neviens nenokar degunu un cenšas priecāties par to, kas ir. Tomēr mūsu sarunas laikā bija brīdis, kad māmiņa nespēja novaldīt asaras: “Nesen Annija man pajautāja: vai tad, kad man būs kāzas, es varēšu iet pati savām kājiņām? Es nevarēju viņai pateikt “jā” un nevarēju arī pateikt “nē”. Atbildēju – es nezinu…”

Anniju iedvesmo paraolimpiete
Vēl Annijas māmiņa mums pastāstīja, ka meitenei ir savs ideāls un piemērs, kas viņu iedvesmo. Tā ir viņas vārdamāsa Annija Krūmiņa – meitene no Latvijas paraolimpiskās bobsleja komandas. Abas Annijas iepazinās medicīnas centrā rehabilitācijas laikā. Annija Krūmiņa pirms pāris gadiem cieta autoavārijā un tagad ir spiesta pārvietoties ratiņkrēslā. Taču viņa spēja atrast sevī spēkus, lai turpinātu pilnvērtīgu dzīvi, sākot nodarboties ar bobsleju, priecājoties par katru nodzīvoto dienu un morāli atbalstot tos, kam klājas vēl grūtāk.

Kad mēs jau atvadījāmies, lai dotos mājup, Annija atnesa mums parādīt savu mīļoto mantiņu – mazu spēļu lācīti. Viņa pastāstīja, ka lācītis ir tieši tikpat vecs, cik viņa. Kad Annija piedzima, tētis to uzdāvināja māmiņai, kopā ar puķēm atsūtot uz dzemdību namu. Toreiz vēl neviens nezināja, ar kādām grūtībām ģimenei nāksies saskarties. Tagad, pēc piecām operācijām, viņi ļoti cer, ka smagākais ir jau aiz muguras.

Palīdzība vajadzīga, lai attiecīgi pielāgotu kāpņu telpu, ierīkotu ratiņkrēsla pacēlāju un apmaksātu tā uzstādīšanu. Kopējās izmaksas šajā gadījumā ir tuvu 10 000 eiro. Tā ir summa, kas Annijai palīdzētu kļūt patstāvīgai, nodrošinātu iespēju pārvarēt tos astoņu pakāpienus, lai dotos pati dotos uz nodarbībām, lai tagad varētu baudīt vasaru un būt vairāk svaigā gaisā jebkurā gadalaikā.

Līdz 4 . jūnijam līdzekļus Annijai var ziedot, zvanot pa ziedojumu tālruni 90006384. Maksa par zvanu ir 1,42 EUR.

Pārskaitīt jebkuru summu ar karti var pārskaitīt “Be Open” mājaslapā.

Labdarības fonds “Be Open” ir gatavs organizēt ziedojumus un palīdzēt veikt apmaksu pacēlāja ierīkošanai.
Ikviens, kas ir gatavs palīdzēt Anniju, var sūtīt savu atbalstu:

• Labdarības fonds “Be Open”
• Reģistrācijas numurs 50008218201
• Konta nr LV59 CBBR 1123 2155 000 10
• Maksājuma mērķis: Zaļā lampa, palīdzība Annijai Aleksejevai