Šobrīd vecāki nēsā viņu pa kāpnēm uz rokām. Annija aug,  māmiņai to izdarīt kļūst arvien smagāk un vienlaikus kļūst arvien svarīgāk, lai Annija varētu būt iespējami patstāvīgāka.
Šobrīd vecāki nēsā viņu pa kāpnēm uz rokām. Annija aug, māmiņai to izdarīt kļūst arvien smagāk un vienlaikus kļūst arvien svarīgāk, lai Annija varētu būt iespējami patstāvīgāka.
Foto: Arita Strode-Kļaviņa – projekts “Neērtie bērni” un no ģimene arhīvā

Astoņi pakāpieni līdz patstāvībai – palīdzi Annijai iegūt pacēlāju ratiņkrēslam 0

Annija Aleksejeva no Gulbenes atgādina mazu princesi – ar blondām matu cirtām un skaistām zilām acīm. Viņa ir ļoti daudzpusīga meitene – labsirdīga, jautra un talantīga. Annija spēlē flautu un dejo kolektīvā “Dejas ratiņkrēslos”, jo kājiņas viņu neklausa.

VIDEO. Ukraina palaiž raķešu “viesuļvētru” pret Krievijas spēkiem
FOTO. Ap māju iestādīti košumkrūmi, arī augļu kociņi! Kā Iveta piecos mēnešos uzcēla savu sapņu māju
Septiņu 14.Saeimas deputātu kandidātu vārdi atrodas VDK kartotēkā 64
Lasīt citas ziņas
Palīdzība nepieciešama, lai uzstādītu kāpņu telpā pacēlāju ratiņkrēslam, kas ļautu meitenei patstāvīgi pārvarēt astoņus pakāpienus no dzīvokļa durvīm līdz pagalmam.

Annija pārvietojas ratiņkrēslā vai ar speciāla palīglīdzekļa – rolatora palīdzību. Šobrīd vecāki nēsā viņu pa kāpnēm uz rokām. Annija aug, māmiņai to izdarīt kļūst arvien smagāk un vienlaikus kļūst arvien svarīgāk, lai Annija varētu būt iespējami patstāvīgāka. Pašvaldība, diemžēl, pacēlāja uzstādīšanu neapmaksā, tāpēc Annijas māmiņa pēc palīdzības ir vērsusies labdarības fondā “Be Open”, lai palīdzētu ierīkot tik ļoti nepieciešamo pacēlāju.

CITI ŠOBRĪD LASA
Foto: Arita Strode-Kļaviņa – projekts “Neērtie bērni” un no ģimene arhīvā

Annijas diagnoze ir spina bifida – mugurkaula skriemeļu nepareiza attīstība, tāpēc viņai ir nepieciešami regulāri rehabilitācijas kursi un terapeitiskās nodarbības. Annija ir ļoti disciplinēta meitene un atbildīgi izturas pret visām procedūrām, nesūdzoties un pacietīgi panesot sāpes. Annija vienkārši nezina, ka var būt savādāk. Visa viņas dzīve ir nepārtraukta cīņa par veselību.

Raugoties uz šo dzīvespriecīgo meiteni, grūti iedomāties, ka viņa savas vēl tik īsās dzīves laikā jau ir pārcietusi piecas sarežģītas operācijas.

Nesen ģimene pārcēlās no Rīgas uz Gulbeni. Rīgā Annijas vecāki īrēja dzīvokli, taču saskārās ar to, ka pacēlāju ratiņkrēslam var ierīkot tikai tajā gadījumā, ja šajā mājā dzīvoklis ir privātīpašumā. Mājokļi Rīgā maksā ļoti dārgi, tāpēc ģimene nolēma paņemt kredītu un iegādāties dzīvokli Gulbenē, kur dzīvo ģimenes radi. Dzīvoklis atrodas pirmajā stāvā, mājā ar klusu zaļu pagalmu.

Annija ar rolatora palīdzību var patstāvīgi aiziet līdz veikalam vai bibliotēkai. Vienīgais šķērslis – kāpnes. Šobrīd vecāki ir saņēmuši visas nepieciešamās atļaujas pacēlāja uzstādīšanai, saskaņojuši projektu būvvaldē un pat savākuši visu iedzīvotāju parakstus. Taču izrādījās, ka pašvaldība pacēlāja uzstādīšanu apmaksāt nevar.

Savukārt “pavilkt” vēl vienu kredītu ģimenei nav pa spēkam. Annijai ir arī jaunākais brālītis, kuram ir četri gadiņi. Viss, ko ģimene nopelna, aiziet ārstu un speciālistu pakalpojumu apmaksai. Māmiņa brauc uz darbu uz Balviem, bet tētis strādā Alūksnē. Milzīgu atbalstu ģimenei sniedz māmiņas māsa, mamma un tētis, kā arī brālēni, it īpaši 15 gadus vecais brālēns Ralfs. Viņš Annijai ir gan aukle, gan draugs, gan aizstāvis, gan palīgs.

Ratiņkrēsls nav šķērslis aktīvai ikdienai

Annija ir ļoti aktīva un zinātkāra meitene. Katrs rīts viņai sākas ar izprašņāšanu: uz kurieni mēs šodien brauksim, ko darīsim, vai kāds pie mums atnāks? Annijai ir daudz draugu, plašas intereses un milzu plāni. Līdztekus vispārizglītojošajai skolai viņa apmeklē arī mūzikas skolu, apgūstot flautas spēli, kā arī aktīvi spēlē orķestrī un ir pat piedalījusies Dziesmu svētkos. Annija sapņo iemācīties spēlēt saksofonu, tikai sēdus to izdarīt ir ļoti grūti.

Foto: Arita Strode-Kļaviņa – projekts “Neērtie bērni” un no ģimene arhīvā

Reizi nedēļā vecāki vadā meiteni uz Rīgu, kur viņa nodarbojas ar dejām ratiņkrēslā – piedalās atlases koncertā, kurā kā balva ir iespēja uzstāties ar savu priekšnesumu televīzijā Ziemassvētku koncertā “Nāc līdzās Ziemassvētkos”. Vēl viņai ļoti patīk braukt uz Rīgu kopā ar tēti vērot hokeja spēles. Savukārt brīvdienās priekšroka tiek dota makšķerēšanai. Darba dienās pēc skolas meitene ar prieku apmeklē vietējo bibliotēku līdzās mājām – šeit ir ierīkota īpaša bērnu istaba ar plašu galda spēļu klāstu. Annijas mīļākā grāmata ir Astrīdas Lindgrēnas “Ronja – laupītāja meita”.

Kad Annijai bija seši gadiņi, viņu uzaicināja uz Valmieras modes nedēļu, kur meitene iejutās modeles lomā, demonstrējot bērnu kleitiņas. Annijai ļoti patīk, kad māmiņa viņu sapucē. Viņai ir pat īsta princeses kleita, kuru uzšuvusi vecmāmiņa.

Šajā ģimenē valda ļoti draudzīga un optimistiska atmosfēra. Neviens nenokar degunu un cenšas priecāties par to, kas ir. Tomēr mūsu sarunas laikā bija brīdis, kad māmiņa nespēja novaldīt asaras: “Nesen Annija man pajautāja: vai tad, kad man būs kāzas, es varēšu iet pati savām kājiņām? Es nevarēju viņai pateikt “jā” un nevarēju arī pateikt “nē”. Atbildēju – es nezinu…”

Anniju iedvesmo paraolimpiete
Vēl Annijas māmiņa mums pastāstīja, ka meitenei ir savs ideāls un piemērs, kas viņu iedvesmo. Tā ir viņas vārdamāsa Annija Krūmiņa – meitene no Latvijas paraolimpiskās bobsleja komandas. Abas Annijas iepazinās medicīnas centrā rehabilitācijas laikā. Annija Krūmiņa pirms pāris gadiem cieta autoavārijā un tagad ir spiesta pārvietoties ratiņkrēslā. Taču viņa spēja atrast sevī spēkus, lai turpinātu pilnvērtīgu dzīvi, sākot nodarboties ar bobsleju, priecājoties par katru nodzīvoto dienu un morāli atbalstot tos, kam klājas vēl grūtāk.

Kad mēs jau atvadījāmies, lai dotos mājup, Annija atnesa mums parādīt savu mīļoto mantiņu – mazu spēļu lācīti. Viņa pastāstīja, ka lācītis ir tieši tikpat vecs, cik viņa. Kad Annija piedzima, tētis to uzdāvināja māmiņai, kopā ar puķēm atsūtot uz dzemdību namu. Toreiz vēl neviens nezināja, ar kādām grūtībām ģimenei nāksies saskarties. Tagad, pēc piecām operācijām, viņi ļoti cer, ka smagākais ir jau aiz muguras.

Palīdzība vajadzīga, lai attiecīgi pielāgotu kāpņu telpu, ierīkotu ratiņkrēsla pacēlāju un apmaksātu tā uzstādīšanu. Kopējās izmaksas šajā gadījumā ir tuvu 10 000 eiro. Tā ir summa, kas Annijai palīdzētu kļūt patstāvīgai, nodrošinātu iespēju pārvarēt tos astoņu pakāpienus, lai dotos pati dotos uz nodarbībām, lai tagad varētu baudīt vasaru un būt vairāk svaigā gaisā jebkurā gadalaikā.

Līdz 4 . jūnijam līdzekļus Annijai var ziedot, zvanot pa ziedojumu tālruni 90006384. Maksa par zvanu ir 1,42 EUR.

Pārskaitīt jebkuru summu ar karti var pārskaitīt “Be Open” mājaslapā.

SAISTĪTIE RAKSTI

Labdarības fonds “Be Open” ir gatavs organizēt ziedojumus un palīdzēt veikt apmaksu pacēlāja ierīkošanai.
Ikviens, kas ir gatavs palīdzēt Anniju, var sūtīt savu atbalstu:

• Labdarības fonds “Be Open”
• Reģistrācijas numurs 50008218201
• Konta nr LV59 CBBR 1123 2155 000 10
• Maksājuma mērķis: Zaļā lampa, palīdzība Annijai Aleksejevai

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
C vitamīnam nepatīk, ja to cep vai vāra
noteikt savas atmiņas kvalitāti un rūpēties par tās saglabāšanu
Vēstule par rezervēm – Pabrikam, Pavļutam un visiem deputātu kandidātiem, kas domās sevi redz sēžam aizsardzības vai veselības ministra krēslā 1
Otrdien reģistrēts 1881 jauns Covid-19 inficēšanās gadījums, no tiem 803 nevakcinētie
VIDEO. Ukraina palaiž raķešu “viesuļvētru” pret Krievijas spēkiem
FOTO. Ap māju iestādīti košumkrūmi, arī augļu kociņi! Kā Iveta piecos mēnešos uzcēla savu sapņu māju
Septiņu 14.Saeimas deputātu kandidātu vārdi atrodas VDK kartotēkā 64
Balagāns jau sen bija jāver ciet. Advokāts neizpratnē, kā var sabojāt tik vienkāršu lietu kā pieminekļa nojaukšanu
“Ukraiņu ģenerālštābs par to klusē, bet tas ir apzināti!” Slaidiņš komentē pēdējās 24 stundās notikušo 15
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
Orientieri veselībai ar atgādinājumu – nekad neaizmirsti padzerties!
„Mēness aptiekās” pēc studijām šogad darbu sākuši gandrīz 40 jaunie farmaceiti un farmaceita asistenti
„Centrālā laboratorija”: Laboratoriski pozitīvi vīrushepatīta C antivielu rezultāti ir konstatēti salīdzinoši bieži
Ne kājas, bet bluķi – ko darīt? 3
„Mēness aptieka”: Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju gatavo veselīgu pārtikas produktu krājumus ziemai
„Veselības centru apvienība” atver magnētiskās rezonanses kabinetu tirdzniecības centrā „Sāga” 3
Ar doktorātu – tuvāk iedzīvotājiem ārpus Rīgas
Vai zemenes tiešām var saēsties visam gadam?
Trīs īpašie acu veselības riski vasarā
“Mēness aptieka” – labākā darbavieta Latvijā. Ko nozīmē šāda apbalvojuma iegūšana?
Mēness aptieka: 14% Latvijas iedzīvotāju šogad nesvinēs Jāņus
Mēness aptieka: Gandrīz pusei aptaujāto Latvijas iedzīvotāju dzēriens Nr.1 Jāņos būs alus
21% “Centrālajā laboratorijā” testēto ērču šogad konstatēta Laimas slimība
„Mēness aptieka”: uz mājām vai biroju aptiekas produktus tagad var piegādāt „Wolt”
Ar Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas attīstības biedrības atbalstu Ukrainas iedzīvotāji Mēness aptiekās varēs iegādāties recepšu medikamentus 10 000 eiro apmērā
Lielākajai aptaujāto daļai nav pietiekamas informācijas par savu vecāku sirds veselību
Bērniem jāzina rīcība gadījumos, ja sagriezts pirksts vai jāizsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība
Piecas lietas, ko, iespējams, nezināji par farmaceita profesiju
„Mēness aptiekas” farmaceitu un ratiņkērlinga komandas spēlē uzvar draudzība
„Mēness aptieka” saņem starptautisko Best Places To Work sertifikātu
Darbu sākusi „Centrālās laboratorijas” filiāle Olainē
Vingrošana un speciāli pielāgoti vingrojumi pretsāpju terapijai
Par katru labdarības akcijā „Pērkot tu ziedo!” iegādāto RFF produktu divdesmit centus ziedo bēgļiem
Labestības tablete ikvienam
Medus sastāvs un īpašības mūsdienīgā skatījumā
Kolagēns – veselām locītavām un ādai
Kādi mēdz būt iemesli matu izkrišanai
Trīs mutes higiēnas vaļi jeb mutes dobuma higiēnas minimums
„Mēness aptiekas” komanda Rimi Rīgas maratonā skries kopā ar Bērnu un jauniešu parasporta apvienības jauniešiem
Galveno nosacījumu komplekss ikdienas sportošanai, nekaitējot locītavām
Pirmdien Latvijā reģistrēts 1731 jauns Covid-19 inficēšanās gadījums, no tiem 759 nevakcinētie 4
“Galva strādā, krunku nav, mati aug!” Anitra Tooma par ugunspuķes tējas labo iedarbību 12
Gailenes, baravikas, bekas ne tikai vēderpriekam. Arī veselībai! 1
Ārste: Lēkšana uz galvas ūdenī ir viens no izplatītākajiem mugurkaula traumu iemesliem 6
Pārtikas produktus ar titāna dioksīdu jeb E171 vairs nevarēs laist tirgū 14
Sapļauj kājas, nozāģē pirkstus… Kā izvairīties no “tipiskajām vasaras” traumām? 1
EM: Inčukalnā ir rezervēts pietiekams dabasgāzes apjoms mājsaimniecību vajadzībām 15
FOTO. Kubas ostas pilsētā Matansasā izcēlies katastrofāls ugunsgrēks 15
Arī ceturtdien gaidāma svelme. Līdz cik grādiem iesils gaiss?
Par vairāk nekā divus miljonus eiro piesavināšanos apsūdz bijušo LOK prezidentu un tagadējo LHF valdes locekli
FOTO. Koši, drosmīgi un radoši! Kurš šogad bija stilīgākais “Summer Sound” apmeklētājs? 7
VIDEO. Lidmašīna nogāžas uz noslogotas maģistrāles Kalifornijā un aizdegas
Iedzīvotājiem atlīdzinās pusi apkures sadārdzinājuma, bet rodas diskusijas par malkas iegādes pierādīšanu
Bunkus slepkavības lietā aizturēts vēl viens cilvēks 4
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1922. gada 10. augustā
23:30
1792. gada 10. augustā. Asiņaina diena Tilerī pilī
22:00
“Ukraiņu ģenerālštābs par to klusē, bet tas ir apzināti!” Slaidiņš komentē pēdējās 24 stundās notikušo 15
21:40