Shutterstock ilustrācija

Cik bieži jānodod asinsanalīzes 0

Lasītāja jautā: “Mana draudzene ik pēc pāris mēnešiem nodod asinsanalīzes, lai sekotu līdzi cukura līmenim. Kaut kad sūta ģimenes ārsts, bet dažreiz iet arī bez nosūtījuma. Vai tad, ja man, veselam cilvēkam ap 50 gadiem, nav nekādu slimību, arī ieteicams nodot asinis?”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Saskaņa pēc vārdiem: 5 vārdu pāri, kuriem, pēc mākslīgā intelekta domām, ir vislabākā saderība
Vācu ģenerālleitnants prognozē, vai un kad Krievija varētu būt gatava uzbrukt NATO valstīm
Krievu murgs Turcijā: turki Krievijas pilsoņus izsēdina no lidmašīnām un neļauj lidot uz citām valstīm
Lasīt citas ziņas

“Vadīties pēc draugu ieteiktiem vai internetā atrodamiem viltus padomiem nav ieteicams,” skaidro ģimenes ārste Santa Ābele. Vislabāk par regulāru asinsanalīžu nodošanu jautāt savam ģimenes ārstam. Ja cilvēks sirgst ar kādu hronisku slimību, asinsanalīzes, iespējams, jānodod vairākas reizes gadā. Veselam cilvēkam ģimenes ārsts parasti liek to darīt reizi gadā vai divos – tas ir veids, kā sekot līdzi veselības stāvoklim un dažādām izmaiņām.

Analīžu rezultāti kā pirmais signāls arī rāda, ja pēkšņi kaut kas krasi mainījies.
CITI ŠOBRĪD LASA

Kad cilvēks ir sasniedzis Jūsu vecumu, analīzes ieteicams nodot reizi gadā. Ārsts pievērsīs uzmanību holesterīna, cukura, D vitamīna un hemoglobīna rādītājiem.

Analīzes, īpaši, ja pārbaudīs cukura un holesterīna līmeni, jāveic no rīta tukšā dūšā. Ar ārsta nosūtījumu analīzes būs lētākas. Ja ir vēlme pašai sekot līdzi, piemēram, D vitamīna izmaiņām, tad var doties nodot analīzes arī bez nosūtījuma, tikai jāmaksā būs vairāk, skaidro ārste. Arī viņai esot pacienti ar pašiniciatīvu un pēc analīžu lapām nākot bez īpaša uzaicinājuma. Ārste atzīst, ka sekošana līdzi savai veselībai ir tikai apsveicama.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.