Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: SHUTTERSTOCK

Cik droši ārkārtējās situācijas laikā ir apmeklēt zobārstu? 8

Regīna Olševska, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
TV24
Lavrovam ir plāns, kā izbeigt karadarbību Ukrainā: “Vienīgie, kas pirms desmit gadiem iesējuši kara sēklu un tupina kurt kara liesmu, ir NATO”
Kokteilis
10 viltīgas frāzes, kuras manipulatori vienkārši dievina 4
VIDEO. Mājas saimniece izsauc policiju, jo viņas pagalmu pārņēmuši vairāk nekā 100 meža zvēru 13
Lasīt citas ziņas

“Manai mammai nepieciešams apmeklēt zobārstu, bet viņa šaubās, jo ir jau pāri 60, tātad ietilpst Covid-19 riska grupā. Cik droši šobrīd apmeklēt zobārsta kabinetu? Kādi drošības pasākumi jāievēro pacientam, kādi – zobārstam? Vai ir kādas manipulācijas, kuras šobrīd drošības apsvērumu dēļ netiek veiktas?” jautā lasītāja Anita Zviedre no Rūjienas.

Atbild Veselības ministrijas galvenais speciālists zobārstniecībā Andis ­Paeglītis: “Vēlos Jūs iedrošināt, ka zobārsta apmeklējums ir drošs, jo kabineta darbībā ir noteikumi par kabineta pastiprinātu drošību: papildu dezinfekcija un telpu vēdināšana, kā arī ir noteikti individuālās aizsardzības līdzekļi zobārstam un viņa asistentam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Manipulācijas ir dažādas, ar augstāku riska faktoru ir zobu urbšana un profesionālā zobu higiēna. Tajos gadījumos zobārsts ir nodrošināts ar respiratoru un brillēm vai caurspīdīgu sejas aizsargu. Šo aizsarglīdzekļu izmantošanas līmeni katrā situācijā nosaka ārsts.

Zobārsts ir sagatavojies jebkurai infekcijai, taču gadījumos, kad pacients informē zobārstu par esošu saslimšanu, pieņemšana tiek organizēta tā, lai pacientu plūsma nesatiktos.

Pacients piesakās pa telefonu un ierodas zobārsta praksē noteiktajā laikā un bez pavadoņiem, izņemot īpašus gadījumus. Līdz zob­ārsta procedūras sākumam un pēc tās pacientam jānēsā sejas maska.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.