Publicitātes foto

3. mīts – Nūjošana ir tā pati iešana, tikai ar nūju palīdzību 0


Patiesībā zem nūjošanas slēpjas laika gaitā izkopta tehnika, kuras pamatā ir pareiza biomehāniskā staigāšana kombinējumā ar dažādām roku un ķermeņa augšdaļas klasiskās distanču slēpošanas kustību tehnikām. Nūjošanas nodarbībai jābūt samērā ilglaicīgai – no 60 līdz 90 minūtēm. Tempam jābūt vienmērīgam, un sirdsdarbībai jāpaaugstinās līdz pat 65%-85% no sirdsdarbības normas attiecīgi vecumam. Jāatceras, ka slodzi jāpalielina pakāpeniski. Lai uzsāktu nūjot pareizi, jāņem vērā sekojoši ieteikumi:

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Divas mašīnas pašvaldības policijas atbrauca” – Ogrē slēgts bērnu izveidotais dzērienu veikals
“To bezjēdzīgo brīvdienu 1. maijā sen bija laiks izbeigt.” Sociālo tīklu lietotāju viedokļi par 1.maiju kā oficiālu brīvdienu
Kokteilis
Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 cipariem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro 26
Lasīt citas ziņas

• jāsoļo brīvi;
• pleciem jābūt atslābinātiem, rokturi nav jātur pārāk cieši;
• rokas ar nūjām jātur plecu platuma;
• roku jāvēzē no pleca locītavas;
• nūjām jāatrodas diagonālā stāvoklī, 45º leņķī pret zemi;
• brīdī, kad kreisā kāja virzās uz priekšu, vienlaicīgi uz priekšu tiek virzīta arī labā roka un otrādi;
• jāmēģina atsperties ar nūju uzreiz aiz iegurņa līnijas;
• plauksta jāatbrīvo nūjas atspēriena pēdējā brīdī;
• ātrā kustībā nūju atkal jāatvirza uz priekšu;
• jāatceras, ka ķermenis kustas uz priekšu vienā līnijā;
• jāpārliecinās, ka pēda ir iztaisnota pilnībā.

4. mīts – Nūjot var ar visvienkāršākajām slēpošanas nūjām

CITI ŠOBRĪD LASA

Patiesībā nūjošanai tiek piemeklētas īpašas nūjas. Lai nekļūdītos savā izvēlē, ir svarīgi pārbaudīt nūju garuma atbilstību, pārliecinieties, ka elkonis ir tuvu pie vidukļa un nūja ir perpendikulāri zemei. Elkoņa leņķim jābūt 90º un, pieliekot roku pie vēdera, īkšķim jābūt nabas līmenī, turot nūju aiz roktura. Lai iemācītos nūjot pareizi, pirmās reizes to būtu ieteicams darīt profesionāla nūjošanas trenera/instruktora vadībā, kurš palīdzēs izskaidrot un nodemonstrēt nūjošanas tehniku, kā arī ierādīs efektīvākos iesildīšanās un atsildīšanās vingrinājumus.

5. mīts – Nūjušana ir piemērota tikai siltajiem vasaras mēnešiem

Patiesībā nūjot var un ir ieteicams visu gadu, taču, kā iepriekš minēts, nedrīkst aizmirst par laika apstākļiem atbilstošu apģērbu. Tā virsējam slānim jābūt no materiāla, kas pasargā no vēja un lietus; tam seko vidējais slānis, kas nodrošina siltumu un ventilāciju. Visbeidzot, iekšējam apģērba slānim jābūt no materiāla, kas labi izvada sviedrus un kontrolē gaisa cirkulāciju, lai āda saglabātos silta un sausa. Tā kā nūjošanas procesā ķermenis uzsilst, jāatceras, ka apģērbam nevajadzētu būt arī pārāk biezam vai smagnējam.

6. mīts – Nūjošanas sacensības var piedalīties tikai ilggadēji šī sporta veida profesionāļi

Patiesībā kolektīvās nūjošanas pasākumos un sacensībās var piedalīties ikviens, arī tie, kuri to iepriekš lielākā kompānijā nekad nav darījuši. Šādi masu pasākumi ļaus ne tikai izkopt un attīstīt savu nūjošanas prasmi, bet arī sniegs gandarījumu par paveikto, ļaus satikt un iepazīt citus nūjošanas aktīvistus, kā arī sniegs tik nepieciešamo motivāciju būt fiziski aktīvam arī turpmāk. Atliek tikai sākt!

Reklāma
Reklāma

Uzziņai

25. septembrī Majoru pludmalē norisināsies viens no rudens sezonas gaidītākajiem tautas sporta pasākumiem – ikgadējie „Jūrmalas sporta svētki”, kuros piedalīties tiek aicināti kā lieli, tā arī mazi aktīvas atpūtas cienītāji. Būtiski, ka šogad papildus skriešanas aktivitātēm sacensību dalībniekus sagaida arī Latvijas Nūjošanas čempionāta 4. posms „Zemgales kauss” ar trīs dažāda garuma distancēm – 5, 10 un 21km garumā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.