Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: pexels.com

Jānis Vanks: Pārgurums pie stūres ir pielīdzināms braukšanai reibumā 2

Jāatceras to, ka ir cilvēki, kas ir apzinīgi un kas nelieto alkoholu, bet ir ballējušies līdz rītam, un nākamajā dienā ir jābrauc pie stūres. Tas nogurums vai bezmiegs īstenībā ir ļoti līdzīgs alkohola reibumam, tā RīgaTV 24 raidījumā par aizritējušajiem Līgo svētkiem sacīja Drošas braukšanas skolas vadītājs Jānis Vanks.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Lasīt citas ziņas
Vanks uzsver, ka pie avāriju skaita nav vainojams tikai alkohols, bet arī nogurums.

“Jūs varat būt apzinīgs, jūs varat nelietot alkoholu, bet jūs gribat ballēties un nākamajā dienā kaut kur ir jābrauc. Ņemam vērā to, ka nākamajā dienā būs tas lielais nogurums un tā reakcija būs slikta un perifērā redze būs pavisam švaka. Tas nav tikai alkohols.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai mazinātu noguruma sajūtu, Vanks ierosina veltīt laiku miegam. “Vislabākais risinājums ir šis brīdis, kad mēs nostājamies malā, drošā vietā un kaut vai uz 5 vai 10 minūtēm ļaujam sev atpūsties, respektīvi, pagulēt”.

Arī NMPD ārsta speciālista brigādes ārsts Roberts Fūrmanis komentēja situāciju, skaidrojot, ka šogad svētki noritējuši salīdzinoši mierīgi, jo brīvdienas esot bijušas īsākas kā citus gadus.

Apspriežot traumu tendences Latvijā, Fūrmanis uzsvēra lēkšanu ūdenī uz galvas. “Vēl viena tendence – ne visai veseli tēvi, kas rāda piemēru saviem bērniem, ka ūdenī var ielēkt uz galvas. Ūdenī nevar ielēkt uz galvas un ūdenī nevajag lēkt uz galvas, jo pamatā lēkšana uz galvas noved pie smagām traumām.”

Vairāk uzzini video sižetā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.