Kad cilvēki satopas ar nāves draudiem, viņi paliek neadekvāti, to apstiprina biedrība “Peldēt droši” 5

Runājot par drošību ūdenī un pie ūdeņiem, kāds TV24 raidījuma “Uz līnijas” skatītājs padalījās ar savu stāstu: “Jaunībā mans draugs gandrīz noslīka salīdzinoši seklā ūdenī. Ūdens sniedzās apmēram līdz krūtīm. Panikā viņš nevarēja nostāties kājās bez manas un cita drauga palīdzības. Tajā brīdī cilvēku nomierināt bija gandrīz neiespējami.”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
Kokteilis
“Citreiz pirms koncerta nepieciešams atgādināt ētiku un pieklājības etiķeti” – Madara Raabe vīlusies par koncertā Siguldā pieredzēto
Notriektā tautumeita 10
Lasīt citas ziņas

Zane Gemze, biedrības “Peldēt droši” dibinātāja TV24 raidījuma “Uz līnijas” skatītājam apstiprināja: “Pilnīgi piekrītu. Situācijās, kad cilvēks sastopas ar nāves draudiem, prāts aizmiglojas un cilvēks vairs nav adekvāts. Viņš cīnīsies par to, lai izdzīvotu. Nāves bailēs esošs cilvēks nevienu blakus stāvošo par draugu neuztvers, bet galvenais un svarīgākais slīkstot būs kāds priekšmets, uz kā pakāpties.”

Bet runājot par drošo atrašanās vietu jeb to dziļumu, kas vēl ir drošs, tad Gemze atzīst, ka tas ir dziļums apmēram no nabas līdz krūšu līmenim.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Brienot pa ūdeni, ja gadās bedres, kuras nevaram redzēt, tad šī starpība no nabas līdz krūtīm būs tā, kurā cilvēks spēs, iespējams, amortizēt šo ūdens līmeņa maiņu,” tā rezumējot atzīst speciāliste.

Katram pašam ir jāizvērtē, kas priekš viņa ir šis drošais dziļums, kurā atpūsties, tāpat atklātā ūdenstilpē nevajadzētu peldēt tur, kur ūdens ir pāri galvai – pilnīgi pietiek atrasties krūšu līmeņa dziļumā, šāds ieteikums ir ekspertei.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.