Kas palīdz caurejas gadījumā bērniem 0

Kā palīdzēt bērnam, ja viņam ir caureja? Ja ir tikai caureja, bet nav vemšanas, bērnu vajag dzirdināt. Pievienojoties arī paaugstinātai temperatūrai, nav jēgas lietot to pazeminošas zāles svecīšu veidā, jo tās tūlīt pat tiks izvadītas.

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Viedoklis
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba”
Lasīt citas ziņas

Ja bērns tikai vemj, sākumā nevajadzētu dot dzert – kuņģis ir sakairināts un šķidruma, tāpat ēdiena uzņemšana provocē vemšanas refleksu. Jānogaida ~ 2 stundas, pēc tam var pa pilienam dot dzert siltu dzērienu. Ja bērns atkal vemj, uztraukumam nav iemesla, tātad jānogaida ilgāk.

Kad mazais jūtas labāk un jau vēlas ēst, ar maltīti tomēr nevajadzētu steigties; var dot kādu saldinātu dzērienu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja ir arī augsta temperatūra, nevajadzētu lietot zāles tās pazemināšanai, bet gan vēsināt bērnu. Ja bijusi tikai vemšana vai tikai caureja, pēc tam ēšanu atsāk ar viegli sagremojamu ēdienu mazām porcijām.

Ja ir gan caureja, gan vemšana, jābūt piesardzīgākiem, jo iemesls var būt Rota vīrusinfekcija. Tad bieži vien nākas mazo vest uz slimnīcu, lai, pilinot vēnā fizioloģisko šķīdumu, novērstu organisma atūdeņošanos. Rota vīrusa izraisītajai intoksikācijai raksturīgi, ka bērnam milzīgs nespēks var iestāties pat tikai pēc vienas vemšanas reizes.

Caurejas gadījumā ieteicams dzert kumelīšu tēju. “Profesionālajā literatūrā norādīts, ka droga jāaplej ar verdošu ūdeni un jāļauj tējai ievilkties vairāk nekā 12 minūtes, dažos avotos – līdz 20 minūtēm; tad tā labvēlīgi iedarbosies uz gremošanu,” min antroposofās medicīnas ārste Anda Flaumene-Jahensa.

Ķimeņu tēja palīdz, ja vēders sapūties, turklāt tā ir emocionāli sildoša. Ja dod zīdainītim, jāskatās, kāda ir viņa organisma reakcija; lielākam bērnam – ļoti piemērota, ja gremošanas traucējumi radušies tāpēc, ka ieēsts kas slikts.

Var noderēt bezrecepšu medikamenti, kuru sastāvā ir baltie māli, kas palīdz savākt un izvadīt gļotas, toksīnus, līdz ar to spīlēšanās zarnās samazinās. Lielākiem bērniem – arī aktivētā ogle.

Kad caureja norimusi, var lietot kādu preparātu, kas satur “labās” baktērijas. Lai novērstu gan šķidruma, gan sāļu un vērtīgu minerālvielu zaudējumu, lieto dārzeņu novārījumu, aptiekā iegādājamu vai pašgatavotu sāļu maisījumu. Pediatre Vizma Meikšāne iesaka šādu recepti: 1 litrā ūdens liek 2 žāvētas aprikozes, 1 svaigu burkāna ripiņu, 5–6 žāvēta ābola šķēles, ja vēlas – arī 10 rozīnes. Vāra 5 minūtes uz nelielas uguns. Vēdera izeju normalizēt palīdz arī rīsu novārījums vai rīsi.

Reklāma
Reklāma

Raksts no tematiskās avīzes “Bērns – vesels un drošībā”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.