“Maģisku ekrānu nav – visa pamatā ir mērs,” optometrists par acu veselību 1
Dr. Apinis

Foto: Pexels

“Mēs nevaram rast optisku risinājumu vai maģisku ekrānu, kas ļaus 24 stundas strādāt pie ekrāna – visa pamatā ir mērs,” televīzijas “RīgaTV 24” raidījumā “Dr. Apinis” stāsta optometrists Antons Stepanovs.

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
TESTS. Atbildi uz 10 jautājumiem un uzzini, kādu vērtējumu tu iegūtu šajā latviešu valodas testā!
Lasīt citas ziņas

Cilvēkam ir nepieciešams gan miegs, gan atpūta un katram šis mērs ir nedaudz individuāls, bet, ja ieskatās pētījumos, pie datora, acis neatraujot, nevajadzētu strādāt ilgāk par trim ar pusi stundām.

Šo veselīgo ieradumu spēj palīdzēt kontrolēt dažādas iekārtas, aplikācijas, modinātāji, hronometri. “Cilvēki mēģina dažādi ar to tikt galā!”

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš arī dalās personīgajā pieredzē un atklāj, ka pats izmanto modinātāju, kas signalizē, kad trīs ar pusi stundas pagājušās un nepieciešams paņemt pauzi no ekrāniem.

“Mans pamatdarbs nav optometrija, bet dažādu projektu vadība un tādēļ dators šobrīd ir mans labākais draugs un otrs draugs ir telefons, tāpēc man ir jāsaprot, cik daudz laika veltīt šiem ekrāniem,” Stepanovs saka.

Lietojos īpašas brilles, kas aizsargā redzi, šo laiku iespējams paildzināt un pats optometrists atklāj, ka pie datora un telefona ekrāniem dienā pavada apmēram 10 stundas. “Bet es cenšos ievērot šīs pauzes, izkustināt kājas, padzerties ūdeni un atpūtināt redzi!”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.