pexels.com

Mūžīgās jaunības kults? Tiek domāts par aizliegumu tirgot kosmētiku pret novecošanos bērniem, kas jaunāki par 13 gadiem 13

ASV Kalifornijas likumdevēji pašlaik apsver likumprojektu, kas aizliegtu pārdot maziem bērniem ādas kopšanas līdzekļus pret novecošanos. Likumprojekts paredz aizliegt pārdot šādus ādas kopšanas līdzekļus bērniem, kas jaunāki par 13 gadiem. Ja to pieņems, tiesību akts stāsies spēkā 2025. gada 1. janvārī.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā 61
TESTS. Ja tev šodien būtu jākārto eksāmeni, ar kādu atzīmi tu pabeigtu 9.klasi un iegūtu pamatizglītību?
Kokteilis
“Tik īpaši un skaisti!” Brīnišķīgs notikums Reiņa un Maijas Sējānu ģimenē – pasaulē nākusi viņu pirmdzimtā 1
Lasīt citas ziņas

Likumprojekts attiecas uz bezrecepšu ādas kopšanas un kosmētikas līdzekļiem, kas tiek reklamēti pret ādas novecošanos un satur īpašas sastāvdaļas, piemēram, A vitamīnu un tā atvasinājumus, kā arī alfa hidroksiskābes. Tādas kosmētikas galvenais mērķis, kā norāda ražotāji, ir paredzēts vecākiem cilvēkiem ar nobriedušu ādu.

Nozares pārstāvji, kurā ietilpst tādi lieli nosaukumi kā Sephora un Ulta, apgalvo, ka šis likumprojekts ir nereāls un saka, ka to būs “lielākoties neiespējami” īstenot un tas varētu ietekmēt daudzu būtisku produktu tirdzniecību, piemēram, sauļošanās līdzekļu, mitrinātāju un ādas tīrīšanas līdzekļu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kosmētikas giganti arī apgalvo, ka tie jau izglīto jaunos patērētājus par viņu vecumam piemērotu produktu lietošanu. Viņi uzskata, ka pārāk daudz noteikumu varētu ierobežot piekļuvi drošai ādas kopšanai, potenciāli radot vairāk kaitējuma nekā labuma.

Papildus aizliegumam pārdot bērniem kosmētiku pret ādas novecošanos, likumprojekts nosaka stingras prasības uzņēmumiem Kalifornijā, liekot tiem pārbaudīt pircēju vecumu tirdzniecības vietā.

Šī tiesību akta iespējamā ietekme ir tālejoša. Ja tas tiks pieņemts, Kalifornija radītu precedentu kā pirmais štats ASV, kas regulēs ādas pretnovecošanās produktu pārdošanu bērniem, kas varētu izraisīt līdzīgas darbības citos štatos.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.