RSU profesore: “Garā kovida” jūgā var nonākt akūto Covid-19 izslimojušie un vakcinētie, tostarp gados jauni cilvēki 76

TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”, apspriežot Covid-19 un tā saukto “garo kovidu” [long Covid], Rīgas Stradiņa Universitātes (RSU) profesore un infektoloģe Angelika Krūmiņa atzina, ka gadījumā, ja pēc akūtas Covid-19 infekcijas izslimošanas “viss labi beidzas” pēc nedēļas vai divām, tad tomēr pēc tam cilvēks vēl var saskarties ar otru daļu – tā saucamo “Covid-19 sindromu”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Izvēlies ātri! Ko neapzināti švīkājumi atklāj par tavu iekšējo pasauli?
“Tu padarīji mana desmitgadīgā dēla dienu neaizmirstamu!” Ādažos kāds svešinieks no sirds iepriecinājis zēnu, kurš nupat nopircis makšķeri 27
13 noslēpumi, kas franču sievietēm ikdienā ļauj izskatīties tik satriecoši 11
Lasīt citas ziņas

“Tas sindroms var apvienot pazīmes, kas var būt nespēks, nogurums, miega traucējumi, tā saucamā smadzeņu migla, kad nevar īsti saprast un koncentrēties darbam. Un tad ir tā trešā daļa, kad šis te sindroms, kas, es teiktu, ir noguruma sindroms, ir garais kovids, kad var būt tas, ka cilvēks var izjust ilgstoši vājumu, nogurumu, nespēku, dažādus miega traucējumus, šīs te neiroloģiskās izpausmes un nereti pat depresiju, kardioloģiju – sirds un asinsvadu problēmas -, un arī elpošanas grūtības vairākus mēnešus,” skaidroja RSU profesore un infektoloģe intervijā TV24 raidījumā.

“Saistībā ar šo te garo kovidu, kas var ilgt vairākus mēnešus un neviens nevar pateikt, kad tad tas varētu beigties, protams, tas ir tādā ļoti dziļā, pastiprinātā izpētē. Un mums ir ļoti, ļoti daudz šādu cilvēku! Tie ir tie, kas ir izslimojuši akūto Covid-19, kas ir tajā hroniskajā [slimības fāzē] bijuši, un arī tie, kas ir bijuši vakcinēti. Arī daļa vakcinēto cilvēku, bet procentos to nevar precīzi pateikt, ir tie, kas sirgst, lūk, ar šo garo kovidu,” sīkāk pastāstīja Krūmiņa intervijā raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Infektoloģe uzskata, ka te būtu jāstrādā visiem speciālistiem kopā, lai palīdzētu pacientiem.

“Ir jāpalīdz atkarībā no tā, par ko tad pacients vairāk sūdzas?! Vai tā ir rehabilitācija, vai vajadzīga kardiologa palīdzība, vai vajadzīgas kādas fiziskās aktivitātes… Tas ir tāds ļoti komplekss risinājums ikvienam pacientiem ar garo kovidu. Diemžēl garā kovida jūgā var nonākt arī jauni cilvēki, ne tikai gados vecāki,” intervijā TV24 raidījumā uzsvēra RSU profesore un infektoloģe Krūmiņa, stāstot par Covid-19 un ar to saistītām veselības problēmām.

Pilnu TV24 raidījumu “Dienas personība ar Veltu Puriņu” variet skatīties video šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.