
Lai uzlabotu veselības aprūpes pakalpojumu administrēšanu un veselības datu analīzi, paredzēts veikt arī ministrijas padotības iestāžu reorganizāciju. Vairāki reformas soļi tiks sperti, lai risinātu medicīnas cilvēkresursu problēmas. Šobrīd slimnīcās trūkst ap 1500 medicīnas māsu, tāpēc ļoti svarīgi, lai viņām tiktu maksāts pienācīgs atalgojums. Līdz 2019. gadam ir paredzēts izveidot māsas profesijas pamatspecialitāti – vispārējās aprūpes māsa, lai māsas profesija netiktu sadrumstalota pa vairākām pamatspecialitātēm. 0
Bet pats svarīgākais ir finansējuma palielinājums visā veselības aprūpes nozarē, jo bez tā nebūs iespējams īstenot lielos reformu plānus.
Veselības aprūpes sistēmas reformas ieguvumi
Palielinās slimnīcu skaitu, kur NMPD nogādā pacientus situācijās, kad nav apdraudēta dzīvība (traumas, pēkšņas saslimšanas, hronisku slimību paasinājumi); teritorijās ar mazāku iedzīvotāju blīvumu pieejama 12 stundu NMP.
Slimnīcas pakalpojumu klāstā iekļautie veselības aprūpes pakalpojumi pacientiem tiks nodrošināti vienādā kvalitātē neatkarīgi no slimnīcu iedalījuma līmeņos un slimnīcas atrašanās vietas.
Uzlabos veselības aprūpi pacientiem ar hroniskām slimībām, palielinot aprūpes gultu skaitu par 419 gultām; no kopējā plānotā hronisko pacientu gultu skaita (789 gultas) 360 gultas būs Rīgas un Pierīgas sadarbības teritorijā.
Pacientiem nepieciešamais izmeklējums vai speciālista konsultācija būs pieejama ne vēlāk kā 90 dienu laikā. Šobrīd pacients, piemēram, endokrinologa konsultāciju gaida vidēji 241 dienu, oftalmologa – 221 dienu, neirologa – 155 dienas, ginekologa – 123 dienas.
Onkoloģijas pacientiem gaidīšanas laiks ar pamatotu steidzamības pakāpi “zaļais koridors” tiks nodrošināts līdz 10 dienām pirmajai konsultācijai un līdz mēnesim, kamēr tiek pieņemts lēmums par ārstēšanas procesu.
Kompensējamiem medikamentiem palielinās kompensācijas apmēru līdz 100%.
Palielinot valsts budžeta finansējumu veselības aprūpei, iedzīvotājiem samazināsies maksājumi par ārstēšanu, 2023. gadā sasniedzot ES vidējos rādītājus.