Foto. pexels.com/Pelageia Zelenina

Kā ārstēt sakairinātu ādu 0

Ja kairinājums jau ir radies, svarīgi pareizi kopt ādu, lai veicinātu tās atveseļošanos:
Tīrīšana – nomazgājiet skarto zonu ar maigu, bezsmaržas tīrīšanas līdzekli. Produkti, kas paredzēti jutīgai ādai, būs vispiemērotākie.
Nomierinoši līdzekļi – uUzklājiet losjonu vai krēmu ar kumelītēm, alveju vai pantenolu — tie mazina apsārtumu un iekaisumu.
Aukstuma terapija – aAuksta komprese vai ledus, ietīts audumā, palīdzēs mazināt pietūkumu un diskomfortu.
Hidrokortizona krēms – smagākos gadījumos var lietot hidrokortizona līdzekli, taču to nedrīkst lietot pārāk bieži, lai izvairītos no blakusparādībām.
Mitrinoša kopšana – pēc tīrīšanas un ādas apstrādes uzklājiet maigu mitrinātāju, lai atjaunotu ādas dabisko aizsargbarjeru.

“Ārstēšanās” laikā izvairieties no intensīvas un spēcīgas kosmētikas, skūšanās vai biežas pieskaršanās skartajai vietai. Parasti šāds kairinājums izzūd 5–10 dienu laikā atkarībā no tā smaguma. Ja simptomi saglabājas vai pastiprinās, ieteicams konsultēties ar dermatologu.

Sakairināta āda pēc skūpstiem ar bārdaini nav patīkama pieredze, taču to iespējams gan novērst, gan efektīvi ārstēt. Pietiek ievērot vienkāršus sevis kopšanas ieteikumus gan sev, gan partnerim.

Ja jūsu āda ir īpaši jutīga, izvēlieties piemērotus produktus un, nepieciešamības gadījumā, konsultējieties ar speciālistu. Veselīga un koptā āda ir komforta un pašapziņas pamats!

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

Reklāma
Reklāma
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.