Foto: pexels.com

Kafija vai tēja – siltuma efekts bez veldzes 0

Dienas iesākšana ar kafijas krūzi daudziem ir rituāls, taču vasaras karstumā tas nav ieteicamākais paradums. Gan kafija, gan stipra melnā tēja satur kofeīnu, kam ir viegli urīndzenoša iedarbība. Tas nozīmē, ka arī šie dzērieni veicina šķidruma zudumu.

Karstā kafija vai tēja vēl vairāk paaugstina ķermeņa temperatūru, kas var likt svīst vēl intensīvāk. Ja netiek kompensēts šķidruma zudums, rezultāts var būt reibonis, vājums vai pārkaršana.

Lai gan dažās kultūrās karstu tēju dzer tieši karstā laikā, apgalvojot, ka tā palīdz atvēsināties caur svīšanu, vairumam cilvēku šī metode nav praktiska un neatsvaidzina. Turklāt tā var izraisīt nepatīkamu diskomfortu, it īpaši, ja netiek uzņemts pietiekams daudzums ūdens.

Ja nevari atteikties no rīta kafijas, izvēlies auksto versiju – ledus kafiju bez cukura vai saldinātājiem, un dzer daudz ūdens pēc tam.

Kas tad ir labākā izvēle?

Vasaras karstumā visdrošākā izvēle ir tīrs ūdens – vēss, bet ne ledains. Tas neizraisa straujas temperatūras svārstības organismā, lieliski remdē slāpes un palīdz uzturēt pareizu ūdens līdzsvaru organismā.

Labi piemēroti ir arī atdzesēta zāļu vai zaļā tēja bez cukura, mājās gatavoti kompoti vai augļu ūdeņi bez saldinātājiem, ūdens ar citrona šķēli, piparmētru vai gurķi, kefīrs, rūgušpiens vai citi bezpiedevu skābpiena dzērieni.

Reklāma
Reklāma
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.